Szczoteczka elektryczna, czy szczoteczka soniczna ?

2015-07-07 17:40:58

Najważniejsze przy wyborze odpowiedniej szczoteczki elektrycznej jest jej dokładne czyszczenie jamy ustnej z płytki bakteryjnej, która osadza się nie tylko na powierzchni zębów, ale także w okolicach przyszyjkowych i na powierzchni języka. Nieczyszczona płytka bakteryjna z czasem przekształca się w kamień nazębny, a to skutkuje chorobami dziąseł.

Od dawna na polskim rynku istnieją elektryczne szczoteczki do zębów. Intensywność ich ruchów powoduje, że dokładniej czyszczą płytkę bakteryjną oraz docierają tam gdzie trudno nam dotrzeć szczoteczką manualną. Rodzajów szczoteczek elektrycznych jest bardzo dużo, począwszy od bateryjnych po akumulatorowe.

Najbardziej popularne do niedawna były szczoteczki obrotowe. Ich okrągła główka oraz ruchy oscylacyjne powodowały dokładniejsze czyszczenie powierzchni zęba. Teraz nie tylko szczoteczki obrotowe górują na rynku, ale także szczoteczka soniczna philips sonicare. Innowacyjność tych szczoteczek polega na tym, że wykonują one ruchy soniczne, wymiatające. Wielu z nas pewnie zastanawia się co to znaczy? Główka szczoteczki nie jest okrągła jak w przypadku szczoteczek oscylacyjnych, ale wyglądem przypomina tradycyjną szczoteczkę manualną, o miękkim włosiu, które dzięki mechanizmowi szczoteczki wykonuje do 31 000 ruchów wymiatających na minutę.  Dzięki temu nie tylko powierzchnia zęba jest bardzo dokładnie czyszczona, ale także okolica przyszyjkowa, gdzie gromadzi się dużo więcej płytki bakteryjnej. Oprócz tego podczas pracy szczoteczki w jamie ustnej wytwarzane są mikro bąbelki, które docierają do przestrzeni międzyzębowych i tam tez oczyszczają nasze zęby. Dzięki miękkiemu włosiu i delikatnym choć intensywnym ruchom szczoteczka świetnie masuje i poprawia ukrwienie dziąseł co skutkuje tym, że są one w lepszej kondycji. Szeroki wybór końcówek pozwala na dostosowanie odpowiedniej do swoich potrzeb. Oprócz tradycyjnych, średnio miękkich dostępne są także końcówki delikatniejsze dedykowane osobom, które mają wrażliwe zęby i dziąsła, a także końcówki twardsze z gęstym i „zbitym” włosiem, które oprócz dokładnego czyszczenia także polerują powierzchnię zęba dzięki czemu uśmiech jest jeszcze bielszy.

Wielu_dentystow_radzi_myc_6379565.jpg
Komentarze: 0

Nie dodano komentarzy.

Dodawanie komentarza