Szczoteczka jednorazowa - gadżet?

2015-04-27 16:12:36

Częste wyjazdy służbowe, urlop z dala od miejsca zamieszkania, pobyt pod namiotem, długa podróż pociągiem czy zostanie w pracy po godzinach to sytuacje, w których wyjątkowo odczuwamy brak komfortowych warunków do zadbania o właściwą higienę jamy ustnej. Oczywiście, moglibyśmy nosić ze sobą wszędzie pastę do zębów i szczoteczkę, jednak byłoby to niezbyt wygodne, a w sytuacjach, w których nie mamy ze sobą żadnej torebki czy plecaka, wręcz trudne do wykonania tak, aby zachować dyskrecję. Z tego powodu powstały szczoteczki jednorazowe. Idea szczoteczek jednorazowych zakłada, że zabieramy ze sobą jedynie zapakowaną szczoteczkę, na która jest już naniesiona pasta do zębów. Po użyciu taką szczoteczkę po prostu wyrzucamy. Jest to o tyle wygodne rozwiązanie, że szczoteczka zajmuje nieduże miejsca, jest zapakowana i możemy ją schować nawet w kieszeni kurtki. No i nasza szczoteczka elektryczna czy szczoteczka soniczna np. Philps Sonicare może odpocząć w domu ;)

Przykładem szczoteczek jednorazowych jest OmniFresh Mint, czyli jednorazowa szczoteczka z pastą. Szczoteczka ta jest niewielka i lżejsza od tradycyjnej szczoteczki. Bez problemu możemy nosić ze sobą kilka sztuk i stosować jako alternatywę dla gumy do żucia. Taką szczoteczkę wystarczy jedynie zwilżyć wodą, aby przygotować ją do użycia. Wyraźny smak mięty odświeża oddech, a gęste włosie oczyszcza powierzchnię zębów z resztek pokarmu.  

Szczoteczki jednorazowe są zazwyczaj sprzedawane w opakowaniach zbiorczych po kilkadziesiąt sztuk, z czego każda sztuka jest oddzielnie pakowana tak, aby zachować maksymalną higienę. Dzięki takiemu rozwiązaniu, mamy pewność, że szczoteczka nie zabrudziła się w podróży i nie miała styczności z bakteriami. Odpakowujemy szczoteczkę przed samym użyciem.

 
Komentarze: 0

Nie dodano komentarzy.

Dodawanie komentarza