Jaką pastą myć zęby używając elektrycznej szczoteczki do zębów?

2015-01-13 15:10:00

Wiele osób po zakupie elektrycznej szczoteczki do zebów zastanawia się czy może dalej używać swojej ulubionej pasty czy jednak powinni stosować jakieś specjalne pasty dedykowane szczoteczkom elektrycznym?

Odpowiadając sobie na to pytanie trzeba wziąć pod uwagę fakt, że szczoteczka elektryczna Philips wykonuje nawet 60 tyś ruchów na minutę. Jest to zdecydowanie więcej niż jestesmy w stanie wykonać zwykłą szczoteczką, stąd duże znaczenie odgrywa skład pasty do zębów, a dokładniej jej współczynnik RDA (Radioactive Dentin Abrasion). Pasty do szczoteczek elektrycznych powinny mieć niski współczynnik ścieralności, najlepiej na poziomie 30-70 RDA, aby były bezpieczne dla delikatnego szkliwa zębów. Pasty do zębów mające wysoki współczynnik ścieralności, np pasty dla palaczy czy kawoszy, w połączeniu z elektryczną szczoteczką do zębów, oprócz usuwania osadów mogą nieodwracalnie uszkadzać delikatne szkliwo zębów.

Przeglądając oferty past do zębów można natknąć się na specjalne pasty do szczoteczek elektrycznych, sonicznych czy ultradźwiękowych. Jednak uważam, że "zwykłe" pasty z niskim RDA będą równie skuteczne, a mniej kosztowne, niż "specjalne" pasty do szczoteczek elektrycznych.

Pasta do szczoteczek elektrycznych
Komentarze: 0

Nie dodano komentarzy.

Dodawanie komentarza