Który irygator do zębów wybrać?

2014-10-17 16:12:00

Codzienne mycie zębów nie wystarczy, by uzyskać zdrowe i czyste zęby. Bardzo istotne jest także czyszczenie trudno dostępnych miejsc i przestrzeni międzyzębowych. Parę lat temu do wyboru mieliśmy tylko nici do zębów albo wykałaczki dentystyczne. W czasach obecnych do dyspozycji mamy lepsze urządzenie tj. irygator dentystyczny. Na co zwrócić uwagę przy kupnie irygatoar? Warto wybrać ten droższy, z górnej półki?

Irygatory dentystyczne to sprzęty do czyszczenia trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej. Wybierając konkretny model warto kierować się konkretnymi parametrami. Pomoże to dostosować sprzęt do indywidualnych oczekiwań i potrzeb. Najlepsze parametry, którymi warto kierować się kupując irygator:
AirFloss2Waterpik WP-100
  • częstotliwość używania - Częstość używania irygatora ma istotny wpływ na wybór między irygatorem bezprzewodowym czy stacjonarnym. Zanim zdecydujemy się na konkretny model warto się zastanowić czy irygator będzie używany codziennie czy rzadziej, np w podróży? Irygatory wodne służą do codziennego mycia zębów i ich stosowanie wymaga wygospodarowania większego obszaru w łazience. Mają większy rozmiar i wymagają podłączenia do gniazdka w trakcie irygacji co sprawia, że źródło prądu powinno znajdować się blisko umywalki. Mniejsze irygatory bezprzewodowe są poręczniejsze, jednak mają dużą wadę - niewielki pojemnik na płyn, który nie starcza na całe czyszczenie i należy go uzupełniać parokrotnie w trakcie pojedyńczego mycia. Jest to dość istotna wada i przy dłuższym stosowaniu może być kłopotliwe. Jest to jednak rozwiązanie małych łazienek.
  • maksymalne ciśnienie - jest to bardzo ważny czynnik. Irygator stacjonarny Waterpik WP 100 ma najwyższe ciśnienie z irygatorów dostępnych na polskim rynku aż 6,2 Br zaś z bezprzewodowych irygatory Panasonic - 5,9 Br. Dla porównania irygator Oral B Professional Care OxyJet MD20 osiąga ciśnienie poniżej 4Br.
  • pojemność zbiornika na płyn - Irygatory stacjonarne mają duży pojemnik umożliwiający irygację, bez uzupełnainia płynu w trakcie zabiegu. Małe irygatory podróżne mają pojemnik niewystarczający na cały proces irygacji, z wyjątkiem nici wodnej Philips Sonicare AirFloss, który działa na troche innej zasadzie i niewielki pojemnik na wodę wystarczy na cały proces mycia.
  • dodatkowe akcesoria - osoby często podróżujące pewnie zainteresują się pojemnikiem na irygator czy możliwością jego składania. Zaś osoby z aparatami ortodontycznymi, mostami, implantami itp. będą zainteresowane specjalistycznymi końcówkami.

Cena irygatorów waha się między 150 - 500 zł. Tak duża rozpiętość cenowa sprawia, że warto zwrócić uwagę na ww parametry. Te najtańsze sprzęty mają relatywnie niskie ciśnienie,a ich jakość wykonania jest o wiele gorsza. Warto się zastanowić czy nie lepiej zapłacić nieco więcej, a cieszyć się sprzętem przez wiele lat.
Komentarze: 0

Nie dodano komentarzy.

Dodawanie komentarza