Wystawiacze recept pilnie poszukiwani

2012-06-30 17:38:34

Trudno sie oprzeć wrażeniu, że rząd robi co może by pacjenci płacili za leki 100%. O proteście wiadomo przynajmniej od kilku miesięcy. Zamiast dyskusji najpierw udaje się, że problemu już nie ma,a jeśli jest to maja go nadmiernie egzaltowane jednostki w białych kitlach. To, że Paszkiewicz złamał prawo, publikując sławetne zarządzenie było wiadomo 30 kwietnia. Dlaczego lekarz w tym kraju zamiast leczyc tak jak go uczono, ma byc urzędasem, trzymającym się sztywno CHPL, a nie standardów leczenia wg Evidence Based Medicine.
 
Nowa prezes NFZ uciekła się do podstępu. Zlikwidowała zapis o obowiązku zwrotu kwoty nienależnej refundacji, a w to miejsce wprowadziła karę 200 złotych za każdy błąd, pomyłkę w oznaczeniu odpłatności za lek.

Tak czy owak, rząd wreszcie trafił na zorganizowanego przeciwnika który wie co chce.

Dlaczego pacjenci mają być zakładnikami tego sporu? Przecież istnieje solidne sprzysiężenie pacjentów, by każdego lekarza, ktory nie wypisal recepty porządne kancelarie prawne puścilyby z torbami. Spójrzcie tylko na komentarze na portalach, ile inwektyw, wyzwisk i slepej zawiści wylewają tam na lekarzy, rozbestwieni do granic przywoitości pacjenci.

Może NFZ wprowadzi całkowicie nowy zawód "WYSTAWIACZ RECEPT" i będzie po problemie. Pacjent pójdzie sobie
do lekarza, a po wyjściu uda się do rejestracji, a tam w specjalnym okienku "Wystawiacz Recept" wystawi i od razu wyłapie wszelkie błędy ..Nie dodano kategorii

Komentarze: 0

Nie dodano komentarzy.

Dodawanie komentarza