Plucie do zupy

2012-01-05 21:29:34

Nigdzie na świecie lekarz nie odpowiada materialnie za formalności związane z wypisywaniem recept, czy ubezpieczeniem pacjenta. Jeżeli chce się ograniczyć wydatki na leki przydziela się lekarzom fundusz, do wysokości którego mogą lekami dysponować w danym okresie czasu. W Polsce tylko 0,3% ludności jest nieubezpieczonych, koszty związane z potencjalnie wyłudzonymi przez nich lekami i świadczeniami są żadne wobec ogromu problemów, jakie wygenerowała niewydarzona ustawa refundacyjna. Biurokratyzowanie systemu i robienie z NFZ juz to udzielnego księstwa, juz to karbowego to droga do nikąd. Po co zbierać indywidualne składki, skoro koszt ich zbierania znacznie przekracza zyski wynikające z eliminacji z systemu tych, którzy są nieuprawnieni?

Zdaniem mojego sąsiada, emerytowanego hydraulika przystawianie tej sławnej już pieczątki na receptach jest takim samym zachowaniem jak plucie przez kelnera do serwowanej w restauracji zupy. Taki to z niego esteta. Jeszcze dziś pamiętam, jak w stanie wojennym dziarsko działał w inspekcji robotniczo-chłopskiej, która nie omijała naszego szpitala. Dziś by pewnie też pogonił nam kota.

Sytuacja pomiedzy Ministrem Zdrowia a lekarzami przypomnina trochę scenke z "Alternatywy 4", kiedy to prezes Spoldzielni Mieszkaniowej wręczłl teczkę-atrapę niby z przydziałem mieszkania przed kamerą, a po odbiór prawdziwego dokumentu zapraszał na dzień następny. 

Jak dla mnie to majstersztyk. Wprowadzono ustawę od d... strony, a i tak wszystko jest na lekarzy, którzy nie chcą nadstawiać karku i naprawdę trudno się dziwić. Lud wznosi okrzyki oburzenia na lekarzy i zapomina się o drobiazgu, ze to nie oni mają pilnować czy ktoś jest ubezpieczony czy nie. I jeszcze te okrzyki jak to pokażemy firmom farmaceutycznym, oj jak my pokażemy. A przepraszam leki generyczne, to kto produkuje? Mnisi? Czy też koncerny farmaceutyczne?

Nasz zwaśniony na codzień naród wobec ewidentnej głupoty rządzących świetnie się jednoczy. Jest od tego obecnie o krok. Jeśli tak pójdzie dalej, to Tuskokracja wykopyrtnie się na służbie zdrowia, jak wiele innych rządów w świecie.Nie dodano kategorii

Komentarze: 0

Nie dodano komentarzy.

Dodawanie komentarza