Nie jesteś zalogowany (zaloguj się)
 

Pani prezes jątrzy

Zapis mówiący o karach dla lekarzy za nieprawidłowości na recepcie na lek refundowany nie zniknął. Udział w proteście od 1 lipca deklaruje 91 proc. lekarzy z gabinetów nieposiadających umowy z NFZ oraz prawie połowa z placówek posiadających kontrakt.

Na kłótni lekarzy z NFZ stracą pacjenci

Od 1 lipca lekarze zaczynają kolejną akcję protestacyjną. OZZL wydrukował już trzy miliony specjalnych druczków. Kolejny milion recept dorzuciła jedna z izb lekarskich. Tym razem jednak zamiast dodatkowych pieczątek na receptach zabraknie dwóch rubryk: na miejsce z numerem oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia oraz ze stopniem refundacji.

Od lipca recepty tylko na 100%

Okręgowa Rada Lekarska w Warszawie rekomenduje wszystkim lekarzom bez względu na rodzaj zatrudnienia i miejsca wykonywania zawodu wystawiania od dnia 1 lipca 2012 r. recept na 100 % i wyraża uznanie tym , którzy nie podpisali aneksów do umów z NFZ.

Pracodawcy w sukurs lekarzom

Lekarze coraz więcej czasu poświęcają na prowadzenie dokumentacji medycznej, odbywa się to kosztem pacjentów - podkreślają Pracodawcy RP i apelują o zmniejszenie biurokratycznych obowiązków medyków. W ich ocenie, do tej pory nie podjęto żadnych konkretnych działań w tej sprawie.

Włoscy lekarze lepsi ... na boisku

W Olsztynie naprzeciwko siebie stanęły piłkarskie reprezentacje włoskich i polskich lekarzy. Dopiero po serii rzutów karnych, na boisku lepsi okazali się goście z Włoch. Lekarze z Italii nie przypadkowo trafili do Olsztyna. Sam pomysł zorganizowania meczu zrodził się jeszcze zimą.

Przystojny pediatra wiceministrem zdrowia

Igor Radziewicz-Winnicki (1976) został wiceministrem zdrowia. Jest doktorem medycyny, pediatrą i specjalistą w dziedzinie zdrowia publicznego. Obecnie na Miodowej mamy już pięciu wiceministrów.

Pije Kuba do Jakuba

Prezes NFZ powiedział, że lekarze podpisują umowy dotyczące wystawiania recept na leki refundowane, by leczyć swoją rodzinę. a prezes Naczelnej Rady Lekarskiej - swoją żonę. Macieja Hamankiewicza nazwał "kompletnym ignorantem".

Opaski nie tylka dla noworodków

W Ministerstwie Zdrowia powstaje projekt zaopatrywania w znaki identyfikacyjne wszystkich pacjentów przyjmowanych do szpitala, a nie tylko noworodków urodzone w szpitalu oraz dzieci w wieku do 7 lat, jak miało to miejsce dotychczas.

Lekarze będą "cierpieć za miliony"

30 kwietnia br. Prezes NFZ podpisał zarządzenie Nr 25/2012/DGL w sprawie wzoru umowy upoważniającej lekarzy do wystawiania recept na leki refundowane ze środków publicznych. Karę umowna w wysokości 300 zł zapłaci lekarz za każde wystawienie recepty na rzecz osoby nieubezpieczonej, a więc bezrobotnemu lub nieubezpieczonemu dziecku.

Za(rząd)zanie lekową zadymą
2012-01-08 17:10:27
Wojna rządu z lekarzami przystraja się w coraz to nowe zbroje, choć bitewne odgłosy niekoniecznie będą już tak donośne jak w ostatnich dniach. Idea wprowadzenia nowej ustawy refundacyjnej była prosta – chodziło o ograniczenie wydawania publicznych pieniędzy na leki, a nie ... (więcej).
awantura o recepty
2012-01-07 16:25:24
dodał: dr_bloger
Poszło na ostro. Jak to zwykle bywa, każda ze stron chce, żeby to ta druga wykonała pierwszy krok w stronę kompromisu. Zobaczymy, co z tego wyniknie.   O co w tym sporze chodzi? Po raz pierwszy w lekarskich protestach nie chodzi o zarobki lekarzy (choć są tacy, którzy ... (więcej).
Plucie do zupy
2012-01-05 21:29:34
Nigdzie na świecie lekarz nie odpowiada materialnie za formalności związane z wypisywaniem recept, czy ubezpieczeniem pacjenta. Jeżeli chce się ograniczyć wydatki na leki przydziela się lekarzom fundusz, do wysokości którego mogą lekami dysponować w danym okresie czasu. W ... (więcej).
Szczęścia w zdrowiu!
2012-01-01 22:59:20
Nadciąga nowa wojna rządu z lekarzami. Od 1 stycznia lekarze mają obowiązek pod groźba odpowiedzialności karnej określić poziom refundacji leku na wystawianych receptach. Gestem Kozakiewicza ze strony rozgoryczonej braci lekarskiej ma byc pieczątka "Refundacja do decyzji NFZ. ... (więcej).
Memento dla pochodu samowykluczonych
2011-12-13 22:42:49
W nocy z 12/13 grudnia 1981 roku pełniłem dyżur chirurgiczny w szpitalu w Lubartowie. Noc była spokojna, choć bardzo mroźna. Karetki z chorymi rzadko kursowały. Zdrezmnąłem sie trochę, przed siódmą rano obudziała mnie pielęgniarka z krzykiem : Wojna, panie doktorze? ... (więcej).
Czy zasady refundacji leków łamią prawa obywatelskie?
2011-11-28 22:08:28
Zmobilizowany przez moich pacjentów, a poniekąd także w obawie o własna skórę w aspekcie wystawianych recept, wystosowałem zapytanie do Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie następującej: „ Artykuł 68 Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej „Obywatelom, ... (więcej).
Jak tu lekarzowi nie zapłacić za pracę ...
2011-11-21 01:15:42
W ubiegły piątek w siedzibie Izby Lekarskiej w Poznaniu na spotkaniu z lekarzami nowy dyrektor Oddziału Wielkopolskiego NFZ, dr Karol Chojnacki potwierdził, że w kontraktowaniu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, nie będą wziete pod uwagę oferty, nie spełniające tzw. ... (więcej).
Refundacyjne polowanie czas zacząć!
2011-11-19 23:35:41
 Kontrolerzy NFZ mogą sięgać do dokumentacji medycznej nawet do 5 lat ( dlaczego nie 20?) i ”W przypadku wystawienia recept osobom nieuprawnionym lub w przypadkach nieuzasadnionych, Oddział Funduszu może nałożyć na Świadczeniodawcę karę umowną stanowiącą ... (więcej).
starczowzroczność
2011-11-19 17:29:16
dodał: dr_bloger
No niestety. Człek na przemian zdejmuje i nasadza okulary. Bo oto nasz doktór, wśród dyżurowego lenistwa, surfuje sobie na służbowym laptopie, porządkując w zeszycie hasła do przeróżnych stron, gdzie się w ostatnich latach rejestrował. Blogerski zapał przed ... (więcej).
Krytyk reform będzie reformował
2011-11-19 01:05:31
Polska medycyna ma od dziś nie tylko nowego ministra, ale również osobliwego reformatora, pediatrą z dyplomem MBA rodem ze Szczecina. Dr Bartosz uwielbia media, odrzuca wszystko na bok kiedy widzi kamery, mikrofony i flesze. Premier Tusk okreśła go jako umiarkowanego lewicowca. Nie ... (więcej).
« 4 5 6 7 8 9 10 11 12  z  79 »

Ciekawe blogi

Ludzie & Medycyna
Blog, blog... kto tam?
przenitek - BlogiLekarzy

» Zobacz więcej

Ankieta

Ustawa refundacyjna przewiduje odpowiedzialność karną dla lekarza wystawiającego receptę refundowaną za::

1. przyjęcie korzyści majątkowej
2. przyjęcie korzyści osobistej
3.
przyjęcie obietnicy korzyści majątkowej
4. przyjęcie obietnicy korzyści osobistej
5.
wszystkie powyższe

Poleć nas!

Blogi Medyczne Wyślij znajomym powiadomienie o nowej stronie:

Blogi Medyczne - Poleć nas... Powiadom

Bądź na bieżąco!

Opinie Lekarzy Wybierz formę, która najbardziej Tobie odpowiada:

Rss: Prywatyzacja szpitali, Ochrona zdrowia, Studenci medycyny, Reforma służby zdrowia, Uczelnie Medyczne, Restrukturyzacja szpitali, Opinie lekarzy Kanał RSS Pobierz zakładkę RSS

Newsletter: Reforma służby zdrowia, Uczelnie Medyczne, Restrukturyzacja szpitali, Opinie lekarzy, Prywatyzacja szpitali, Ochrona zdrowia, Studenci medycyny Newsletter

Partnerzy

Pamiętniki Lekarzy - pobierz PDF

Pamiętniki Lekarzy