Nie jesteś zalogowany (zaloguj się)
 

Pani prezes jątrzy

Zapis mówiący o karach dla lekarzy za nieprawidłowości na recepcie na lek refundowany nie zniknął. Udział w proteście od 1 lipca deklaruje 91 proc. lekarzy z gabinetów nieposiadających umowy z NFZ oraz prawie połowa z placówek posiadających kontrakt.

Na kłótni lekarzy z NFZ stracą pacjenci

Od 1 lipca lekarze zaczynają kolejną akcję protestacyjną. OZZL wydrukował już trzy miliony specjalnych druczków. Kolejny milion recept dorzuciła jedna z izb lekarskich. Tym razem jednak zamiast dodatkowych pieczątek na receptach zabraknie dwóch rubryk: na miejsce z numerem oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia oraz ze stopniem refundacji.

Od lipca recepty tylko na 100%

Okręgowa Rada Lekarska w Warszawie rekomenduje wszystkim lekarzom bez względu na rodzaj zatrudnienia i miejsca wykonywania zawodu wystawiania od dnia 1 lipca 2012 r. recept na 100 % i wyraża uznanie tym , którzy nie podpisali aneksów do umów z NFZ.

Pracodawcy w sukurs lekarzom

Lekarze coraz więcej czasu poświęcają na prowadzenie dokumentacji medycznej, odbywa się to kosztem pacjentów - podkreślają Pracodawcy RP i apelują o zmniejszenie biurokratycznych obowiązków medyków. W ich ocenie, do tej pory nie podjęto żadnych konkretnych działań w tej sprawie.

Włoscy lekarze lepsi ... na boisku

W Olsztynie naprzeciwko siebie stanęły piłkarskie reprezentacje włoskich i polskich lekarzy. Dopiero po serii rzutów karnych, na boisku lepsi okazali się goście z Włoch. Lekarze z Italii nie przypadkowo trafili do Olsztyna. Sam pomysł zorganizowania meczu zrodził się jeszcze zimą.

Przystojny pediatra wiceministrem zdrowia

Igor Radziewicz-Winnicki (1976) został wiceministrem zdrowia. Jest doktorem medycyny, pediatrą i specjalistą w dziedzinie zdrowia publicznego. Obecnie na Miodowej mamy już pięciu wiceministrów.

Pije Kuba do Jakuba

Prezes NFZ powiedział, że lekarze podpisują umowy dotyczące wystawiania recept na leki refundowane, by leczyć swoją rodzinę. a prezes Naczelnej Rady Lekarskiej - swoją żonę. Macieja Hamankiewicza nazwał "kompletnym ignorantem".

Opaski nie tylka dla noworodków

W Ministerstwie Zdrowia powstaje projekt zaopatrywania w znaki identyfikacyjne wszystkich pacjentów przyjmowanych do szpitala, a nie tylko noworodków urodzone w szpitalu oraz dzieci w wieku do 7 lat, jak miało to miejsce dotychczas.

Lekarze będą "cierpieć za miliony"

30 kwietnia br. Prezes NFZ podpisał zarządzenie Nr 25/2012/DGL w sprawie wzoru umowy upoważniającej lekarzy do wystawiania recept na leki refundowane ze środków publicznych. Karę umowna w wysokości 300 zł zapłaci lekarz za każde wystawienie recepty na rzecz osoby nieubezpieczonej, a więc bezrobotnemu lub nieubezpieczonemu dziecku.

Nie tak miało być...
2008-12-19 13:16:36
Co do terapii inicjującej – niestety zupełnie wypaczono ideę przygotowaną w NFZ pod koniec roku 2006. Otóż mówiono wtedy nie o „terapii inicjującej”, ale o terapii I, II czy III rzutu. Niewyłonienie wówczas terapii pierwszego i kolejnych ... (więcej).
Czy leci z nami pilot?!
2008-12-19 13:15:34
Czasem, aby wdrożyć zmianę, lepiej nie wnikać w istotę rzeczy, bo problemy z niej wynikające mogą przytłoczyć jej autorów. Należy jednak mieć na uwadze konsekwencje wdrożenia nowych rozwiązań i znać cenę jej niepowodzenia. Właśnie byliśmy świadkami spektaklu ... (więcej).
Nóż się w kieszeni otwiera...
2008-12-19 13:14:32
... gdy kolejny decydent wysokiego szczebla „wyrzuca” setki milionów złotych na „nowoczesne” leki onkologiczne czy 55-ty PET we Włoszczowej, a nie zajmuje się rozładowaniem kolejek do najprostszych świadczeń onkologicznych, co do których NIE MA ... (więcej).
Najpierw odpowiedź...
2008-12-19 13:11:56
Opieka zdrowotna to biznes czy posługa? Przed wprowadzeniem zmian w systemie konieczna jest odpowiedź na to pytanie. Zapowiedzi powszechnych przekształceń ZOZ-ów w spółki cieszą, bo to oznacza, że nasi politycy dojrzeli do owych odważnych zmian. Jednak brakuje mi ... (więcej).
Menedżerowie testują płatnika
2008-12-11 12:17:29
Były prezes NFZ, a obecnie poseł Andrzej Sośnierz stwierdził kiedyś, że z punktu widzenia całego systemu, metoda rozliczeń świadczeniodawców z płatnikiem nie jest najważniejszym problemem. Rzeczywiście, metoda Jednorodnych Grup Pacjentów, patrząc na ogrom spraw ... (więcej).
Fotografie z chorym w tle – widziane nie tylko z Zabrza
2008-11-24 12:01:39
Młoda, 27-letnia kobieta z powodu narastającej ciężkiej niewydolności serca, do jakiej doszło wkrótce po urodzeniu pierwszego dziecka, trafiła przed kilkoma dniami do naszego ośrodka – już po kolejnym zatrzymaniu krążenia. Skuteczna reanimacja i natychmiastowa decyzja o ... (więcej).
Kolejka, czyli błędy systemowe o udowodnionej szkodliwości
2008-11-24 11:57:30
Ostatnio wyniknęła konieczność powrotu do dyskusji, co by się stało gdybyśmy w systemie zaczęli finansować wszystkie technologie o udowodnionej skuteczności? Już dziś przecież nie stać nas na to, co oferuje obecnie „obowiązujący” koszyk. Opisany jest ... (więcej).
Półśrodki to zła metoda
2008-11-24 11:42:12
Zaproponowany przez Platformę Obywatelską projekt, przyspieszający prywatyzację szpitali, wzbudził podczas jednej z ostatnich sejmowych komisji zdrowia wiele emocji. Według mnie niepotrzebnie. Tak naprawdę powodem konfliktu wokół zgłoszonej nowelizacji jest pokutujący, m.in. ... (więcej).
« 75 76 77 78 79  z  79

Ciekawe blogi

przenitek - BlogiLekarzy
Blog, blog... kto tam?
Blog o zakręcie

» Zobacz więcej

Ankieta

Ustawa refundacyjna przewiduje odpowiedzialność karną dla lekarza wystawiającego receptę refundowaną za::

1. przyjęcie korzyści majątkowej
2. przyjęcie korzyści osobistej
3.
przyjęcie obietnicy korzyści majątkowej
4. przyjęcie obietnicy korzyści osobistej
5.
wszystkie powyższe

Poleć nas!

Blogi Medyczne Wyślij znajomym powiadomienie o nowej stronie:

Blogi Medyczne - Poleć nas... Powiadom

Bądź na bieżąco!

Opinie Lekarzy Wybierz formę, która najbardziej Tobie odpowiada:

Rss: Prywatyzacja szpitali, Ochrona zdrowia, Studenci medycyny, Reforma służby zdrowia, Uczelnie Medyczne, Restrukturyzacja szpitali, Opinie lekarzy Kanał RSS Pobierz zakładkę RSS

Newsletter: Reforma służby zdrowia, Uczelnie Medyczne, Restrukturyzacja szpitali, Opinie lekarzy, Prywatyzacja szpitali, Ochrona zdrowia, Studenci medycyny Newsletter

Partnerzy

Pamiętniki Lekarzy - pobierz PDF

Pamiętniki Lekarzy