Nie jesteś zalogowany (zaloguj się)
 

Pani prezes jątrzy

Zapis mówiący o karach dla lekarzy za nieprawidłowości na recepcie na lek refundowany nie zniknął. Udział w proteście od 1 lipca deklaruje 91 proc. lekarzy z gabinetów nieposiadających umowy z NFZ oraz prawie połowa z placówek posiadających kontrakt.

Na kłótni lekarzy z NFZ stracą pacjenci

Od 1 lipca lekarze zaczynają kolejną akcję protestacyjną. OZZL wydrukował już trzy miliony specjalnych druczków. Kolejny milion recept dorzuciła jedna z izb lekarskich. Tym razem jednak zamiast dodatkowych pieczątek na receptach zabraknie dwóch rubryk: na miejsce z numerem oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia oraz ze stopniem refundacji.

Od lipca recepty tylko na 100%

Okręgowa Rada Lekarska w Warszawie rekomenduje wszystkim lekarzom bez względu na rodzaj zatrudnienia i miejsca wykonywania zawodu wystawiania od dnia 1 lipca 2012 r. recept na 100 % i wyraża uznanie tym , którzy nie podpisali aneksów do umów z NFZ.

Pracodawcy w sukurs lekarzom

Lekarze coraz więcej czasu poświęcają na prowadzenie dokumentacji medycznej, odbywa się to kosztem pacjentów - podkreślają Pracodawcy RP i apelują o zmniejszenie biurokratycznych obowiązków medyków. W ich ocenie, do tej pory nie podjęto żadnych konkretnych działań w tej sprawie.

Włoscy lekarze lepsi ... na boisku

W Olsztynie naprzeciwko siebie stanęły piłkarskie reprezentacje włoskich i polskich lekarzy. Dopiero po serii rzutów karnych, na boisku lepsi okazali się goście z Włoch. Lekarze z Italii nie przypadkowo trafili do Olsztyna. Sam pomysł zorganizowania meczu zrodził się jeszcze zimą.

Przystojny pediatra wiceministrem zdrowia

Igor Radziewicz-Winnicki (1976) został wiceministrem zdrowia. Jest doktorem medycyny, pediatrą i specjalistą w dziedzinie zdrowia publicznego. Obecnie na Miodowej mamy już pięciu wiceministrów.

Pije Kuba do Jakuba

Prezes NFZ powiedział, że lekarze podpisują umowy dotyczące wystawiania recept na leki refundowane, by leczyć swoją rodzinę. a prezes Naczelnej Rady Lekarskiej - swoją żonę. Macieja Hamankiewicza nazwał "kompletnym ignorantem".

Opaski nie tylka dla noworodków

W Ministerstwie Zdrowia powstaje projekt zaopatrywania w znaki identyfikacyjne wszystkich pacjentów przyjmowanych do szpitala, a nie tylko noworodków urodzone w szpitalu oraz dzieci w wieku do 7 lat, jak miało to miejsce dotychczas.

Lekarze będą "cierpieć za miliony"

30 kwietnia br. Prezes NFZ podpisał zarządzenie Nr 25/2012/DGL w sprawie wzoru umowy upoważniającej lekarzy do wystawiania recept na leki refundowane ze środków publicznych. Karę umowna w wysokości 300 zł zapłaci lekarz za każde wystawienie recepty na rzecz osoby nieubezpieczonej, a więc bezrobotnemu lub nieubezpieczonemu dziecku.

Studia
2009-01-02 17:17:19
Taaaaak... Od czego by tu zacząc?? Może od naszego ograniczonego, staroświeckiego, zupełnie nieelastycznego systemu kształcenia medycznego ?? 6 lat studiów. W tym 4 lata siedzenia na tyłku w ciasnych salach seminarycjnych. Codziennie. Średnio po 6 - 8 godzin. Non stop. Bez ... (więcej).
O czym
2009-01-02 16:35:37
Dlaczego żałuję że skończyłam medycynę? Nie dlatego że nagle zmieniłam zdanie i wieku 25 lat doszłam do wniosku że tak naprawadę będę doskonałą kucharką i powinnam pójśc na gastronomię. Nie. Będę dobrym lekarzem. Kto wie... może powinnam napisac "byłabym" ... (więcej).
kiepski początek
2009-01-01 17:34:36
dodał: dr_bloger
Ze zdziwieniem stwierdzam, że moje nazwisko jest widoczne w katalogu blogów. Dane potrzebne do rejestracji miały być tylko do wiadomości administracji tego doktorskiego blogowiska. Nie mam żadnej specjalizacji, ale tego tutaj nie przewidziano, więc wpisałem "medycyna rodzinna" ... (więcej).
Każda lekarka i każdy lekarz, razem i z osobna, są bohaterami swojej pracy
2008-12-30 20:08:52
Młodzi i starzy doświadczają takich przeżyć, że starczyłoby na niejeden scenariusz serialowy. Czasem mamy wszystkiego dość, klniemy w kamienie, jak nas wykorzystują i mają za nic. Przypomnijmy teraz jak to było w siermiężnych czasach. Ile nerwów, wyrzeczeń, osobistych ... (więcej).
stan służby zdrowia
2008-12-28 23:06:06
Ulegając uroczej pani postanowiłem zapisać kartkę „blogu”. Zawsze to lepiej ulec pani aniżeli samemu podejmować decyzje ponieważ jeśli blog okaże się nieudany winę będę mógł zwalić na swój nadzwyczaj bezkrytyczny stosunek do kobiet. Po drugie, jak ... (więcej).
Odpowiedzialność według Hammurabiego
2008-12-21 19:31:44
Odpowiedzialność lekarza za wyrządzone w czasie leczenia szkody jest wieloraka i wielokrotna – zawodowa, karna i cywilna czyli – materialna. Nie ma ona żadnych granic i to zarówno w zakresie wysokości roszczeń jak i czasu. Oznacza to, że pacjent w każdej chwili, ... (więcej).
Dlaczego ogórek nie śpiewa, a Izba Lekarska nie służy lekarzom
2008-12-21 19:13:26
„ To pytanie w tytule postawione tak śmiało chociaż z największym bólem rozważyć by należało”. Kwestię ogórka poeta rozstrzyga dość krótko - „ogórek nie śpiewa i to o żadnej porze gdyż widocznie z woli nieba prawdopodobnie nie ... (więcej).
Według NFZ 48 plus 8 równa się 51
2008-12-19 13:20:06
Naprawdę, chciałbym już nie być malkontentem i nie narzekać, ale nie mogę milczeć, kiedy na naszych oczach powstaje nowa kategoria zbiorów liczb. Otóż obok zbiorów liczb naturalnych, całkowitych, rzeczywistych, zespolonych mamy nowy zbiór - liczb ... (więcej).
Podział NFZ - warto przemyśleć to raz jeszcze
2008-12-19 13:19:15
Ostatnio zastanawiałem się, jak to możliwe, że koszt utrzymania NFZ tak bardzo odbiega od kosztów utrzymania publicznych płatników w wielu innych krajach UE. I to odbiega na korzyść. W przypadku opolskiego oddziału Funduszu to zaledwie 0,6 proc. kosztów na ochronę ... (więcej).
Czy można uchwalić uczciwość?
2008-12-19 13:17:34
Celem wdrożenia ustawy o zamówieniach publicznych było określenie standardu wydawania publicznych pieniędzy, który miał zmniejszyć, a najlepiej całkowicie wyeliminować, zjawisko korupcji. Czy tak się stało? Zapraszam do dyskusji na portalu rynekzdrowia.pl o ... (więcej).
« 74 75 76 77 78 79  z  79 »

Ciekawe blogi

adnotacje, medytacje i wariacje
Blog, blog... kto tam?
Blog o zakręcie

» Zobacz więcej

Ankieta

Ustawa refundacyjna przewiduje odpowiedzialność karną dla lekarza wystawiającego receptę refundowaną za::

1. przyjęcie korzyści majątkowej
2. przyjęcie korzyści osobistej
3.
przyjęcie obietnicy korzyści majątkowej
4. przyjęcie obietnicy korzyści osobistej
5.
wszystkie powyższe

Poleć nas!

Blogi Medyczne Wyślij znajomym powiadomienie o nowej stronie:

Blogi Medyczne - Poleć nas... Powiadom

Bądź na bieżąco!

Opinie Lekarzy Wybierz formę, która najbardziej Tobie odpowiada:

Rss: Prywatyzacja szpitali, Ochrona zdrowia, Studenci medycyny, Reforma służby zdrowia, Uczelnie Medyczne, Restrukturyzacja szpitali, Opinie lekarzy Kanał RSS Pobierz zakładkę RSS

Newsletter: Reforma służby zdrowia, Uczelnie Medyczne, Restrukturyzacja szpitali, Opinie lekarzy, Prywatyzacja szpitali, Ochrona zdrowia, Studenci medycyny Newsletter

Partnerzy

Pamiętniki Lekarzy - pobierz PDF

Pamiętniki Lekarzy