Nie jesteś zalogowany (zaloguj się)
 

Pani prezes jątrzy

Zapis mówiący o karach dla lekarzy za nieprawidłowości na recepcie na lek refundowany nie zniknął. Udział w proteście od 1 lipca deklaruje 91 proc. lekarzy z gabinetów nieposiadających umowy z NFZ oraz prawie połowa z placówek posiadających kontrakt.

Na kłótni lekarzy z NFZ stracą pacjenci

Od 1 lipca lekarze zaczynają kolejną akcję protestacyjną. OZZL wydrukował już trzy miliony specjalnych druczków. Kolejny milion recept dorzuciła jedna z izb lekarskich. Tym razem jednak zamiast dodatkowych pieczątek na receptach zabraknie dwóch rubryk: na miejsce z numerem oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia oraz ze stopniem refundacji.

Od lipca recepty tylko na 100%

Okręgowa Rada Lekarska w Warszawie rekomenduje wszystkim lekarzom bez względu na rodzaj zatrudnienia i miejsca wykonywania zawodu wystawiania od dnia 1 lipca 2012 r. recept na 100 % i wyraża uznanie tym , którzy nie podpisali aneksów do umów z NFZ.

Pracodawcy w sukurs lekarzom

Lekarze coraz więcej czasu poświęcają na prowadzenie dokumentacji medycznej, odbywa się to kosztem pacjentów - podkreślają Pracodawcy RP i apelują o zmniejszenie biurokratycznych obowiązków medyków. W ich ocenie, do tej pory nie podjęto żadnych konkretnych działań w tej sprawie.

Włoscy lekarze lepsi ... na boisku

W Olsztynie naprzeciwko siebie stanęły piłkarskie reprezentacje włoskich i polskich lekarzy. Dopiero po serii rzutów karnych, na boisku lepsi okazali się goście z Włoch. Lekarze z Italii nie przypadkowo trafili do Olsztyna. Sam pomysł zorganizowania meczu zrodził się jeszcze zimą.

Przystojny pediatra wiceministrem zdrowia

Igor Radziewicz-Winnicki (1976) został wiceministrem zdrowia. Jest doktorem medycyny, pediatrą i specjalistą w dziedzinie zdrowia publicznego. Obecnie na Miodowej mamy już pięciu wiceministrów.

Pije Kuba do Jakuba

Prezes NFZ powiedział, że lekarze podpisują umowy dotyczące wystawiania recept na leki refundowane, by leczyć swoją rodzinę. a prezes Naczelnej Rady Lekarskiej - swoją żonę. Macieja Hamankiewicza nazwał "kompletnym ignorantem".

Opaski nie tylka dla noworodków

W Ministerstwie Zdrowia powstaje projekt zaopatrywania w znaki identyfikacyjne wszystkich pacjentów przyjmowanych do szpitala, a nie tylko noworodków urodzone w szpitalu oraz dzieci w wieku do 7 lat, jak miało to miejsce dotychczas.

Lekarze będą "cierpieć za miliony"

30 kwietnia br. Prezes NFZ podpisał zarządzenie Nr 25/2012/DGL w sprawie wzoru umowy upoważniającej lekarzy do wystawiania recept na leki refundowane ze środków publicznych. Karę umowna w wysokości 300 zł zapłaci lekarz za każde wystawienie recepty na rzecz osoby nieubezpieczonej, a więc bezrobotnemu lub nieubezpieczonemu dziecku.

zwracam honor
2009-01-05 21:28:47
dodał: dr_bloger
nie jestem ogarnięty urojeniami prześladowczymi, więc wyjaśnienia Administracji przyjmuję za dobrą monetę. Różne są konwencje blogowania, mi odpowiada ta anonimowa. Muszę tylko przemyśleć, jak podzielić swój czas (i tematy) między moje 3 blogi. Czwarty jest ... (więcej).
Leki na receptę za 50% ceny z... internetowej apteki
2009-01-05 14:32:25
Pacjenci często pytają mnie, w której aptece w okolicy mogą najtaniej kupić przepisywane leki. Od pewnego czasu odpowiedź rozpoczynam od pytania: "A ma Pani wnuka?" "Mam..." "To proszę poprosić go, aby kupił Pani leki w Internecie." Część sklepów z ... (więcej).
pozdrawiam...
2009-01-05 13:25:47
dodał: dr_bloger
... administrację tego blogowiska. Wygląda na to, że jestem tutaj  persona non grata . Moja strona nadal jest zablokowana. Przypominam o ochronie danych osobowych - ujawniacie nazwiska wszystkich blogerów. Wbrew własnemu regulaminowi. P.S. sprawa się wyjaśniła, zob. ... (więcej).
Początek!
2009-01-04 18:54:39
dodał: Jan Kubisz
Dziś start bloga. Fajnie. Nie wiem tylko od czego zacząć. (więcej).
Ulubiony diagnosta - dr House - czy w rzeczywistości istnieją tacy dobrzy dektetywi diagnoz?
2009-01-04 18:28:56
Właśnie obejrzałem w angielskiej tv nowe odcinki z 4 sezonu House M.D. Polubiłem tego fikcyjnego lekarza, którego postać specjalnie została przerysowana :) - moje ulubione stwierdzenie House'a to "Wszyscy kłamią".  Zachodze w głowe, czy w naturze znaleźć można tak ... (więcej).
Kilka słów o tym dlaczego bloguje i co będzie można tu przeczytać.
2009-01-04 18:05:33
Witam To czysta przyjemność zrobić coś nowego w Nowym Roku. Ten blog powstaje po to abym z jednej strony mógł podzielić sie z Państwem moją wiedzą prawniczą, a z drugiej strony nauczyć się wielu rzeczy o codzienniej praktyce lekarskiego życia. Jestem prawnikiem, ... (więcej).
zgodnie z prawem
2009-01-03 22:02:26
Zgodnie z prawem NFZ może wyceniać świadczenia i procedury według własnego " widzimisię". Zgodnie z prawem publiczny szpital musi podpisać kontrakt z NFZ. Zgodnie z prawem publiczny szpital musi przyjąć i odpowiednia leczyć wszystkich pacjentów którzy ... (więcej).
www.konsylium24.pl
2009-01-03 13:14:36
Z wiekiem coraz częściej wiem co robić. Jednak wciąż są dni, tak jak w pierwszych miesiącach po studiach, kiedy siedzę w domu i zastanawiam się nad pacjentem, którego wcześniej przyjąłem. Z czym różnicować jego nietypowe objawy? Co mu włączyć, żeby wreszcie ... (więcej).
Stetoskop, fartuch i... Internet
2009-01-03 12:53:42
Czy w XXI wieku można być dobrym lekarzem i nie korzystać z Internetu? Wielu znajomych lekarzy uważa, że zasoby polskiego Internetu dla lekarzy kończą się na kilku znanych portalach medycznych (www.mp.pl, www.esculap.pl, www.tvnmed.pl), zawierających aktualne wiadomości ze świata ... (więcej).
zabawa w klocki
2009-01-02 22:25:43
dodał: dr_bloger
No to się bawmy. Strona mojego blogu nie istnieje ("error 404"), pewnie dlatego, że pseudonim nie figuruje w wykazie lekarzy. Skoro tak, będę pisać pod swym nazwiskiem. Nietrudno jednak zauważyć, że moje dane, łącznie z numerem uprawnień lekarskich, są znane każdemu, kto dostał ... (więcej).
« 73 74 75 76 77 78 79  z  79 »

Ciekawe blogi

Ania...
Studentka zwana Cellulą
bialamewa - BlogiLekarzy

» Zobacz więcej

Ankieta

Ustawa refundacyjna przewiduje odpowiedzialność karną dla lekarza wystawiającego receptę refundowaną za::

1. przyjęcie korzyści majątkowej
2. przyjęcie korzyści osobistej
3.
przyjęcie obietnicy korzyści majątkowej
4. przyjęcie obietnicy korzyści osobistej
5.
wszystkie powyższe

Poleć nas!

Blogi Medyczne Wyślij znajomym powiadomienie o nowej stronie:

Blogi Medyczne - Poleć nas... Powiadom

Bądź na bieżąco!

Opinie Lekarzy Wybierz formę, która najbardziej Tobie odpowiada:

Rss: Prywatyzacja szpitali, Ochrona zdrowia, Studenci medycyny, Reforma służby zdrowia, Uczelnie Medyczne, Restrukturyzacja szpitali, Opinie lekarzy Kanał RSS Pobierz zakładkę RSS

Newsletter: Reforma służby zdrowia, Uczelnie Medyczne, Restrukturyzacja szpitali, Opinie lekarzy, Prywatyzacja szpitali, Ochrona zdrowia, Studenci medycyny Newsletter

Partnerzy

Pamiętniki Lekarzy - pobierz PDF

Pamiętniki Lekarzy