Nie jesteś zalogowany (zaloguj się)
 

Pani prezes jątrzy

Zapis mówiący o karach dla lekarzy za nieprawidłowości na recepcie na lek refundowany nie zniknął. Udział w proteście od 1 lipca deklaruje 91 proc. lekarzy z gabinetów nieposiadających umowy z NFZ oraz prawie połowa z placówek posiadających kontrakt.

Na kłótni lekarzy z NFZ stracą pacjenci

Od 1 lipca lekarze zaczynają kolejną akcję protestacyjną. OZZL wydrukował już trzy miliony specjalnych druczków. Kolejny milion recept dorzuciła jedna z izb lekarskich. Tym razem jednak zamiast dodatkowych pieczątek na receptach zabraknie dwóch rubryk: na miejsce z numerem oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia oraz ze stopniem refundacji.

Od lipca recepty tylko na 100%

Okręgowa Rada Lekarska w Warszawie rekomenduje wszystkim lekarzom bez względu na rodzaj zatrudnienia i miejsca wykonywania zawodu wystawiania od dnia 1 lipca 2012 r. recept na 100 % i wyraża uznanie tym , którzy nie podpisali aneksów do umów z NFZ.

Pracodawcy w sukurs lekarzom

Lekarze coraz więcej czasu poświęcają na prowadzenie dokumentacji medycznej, odbywa się to kosztem pacjentów - podkreślają Pracodawcy RP i apelują o zmniejszenie biurokratycznych obowiązków medyków. W ich ocenie, do tej pory nie podjęto żadnych konkretnych działań w tej sprawie.

Włoscy lekarze lepsi ... na boisku

W Olsztynie naprzeciwko siebie stanęły piłkarskie reprezentacje włoskich i polskich lekarzy. Dopiero po serii rzutów karnych, na boisku lepsi okazali się goście z Włoch. Lekarze z Italii nie przypadkowo trafili do Olsztyna. Sam pomysł zorganizowania meczu zrodził się jeszcze zimą.

Przystojny pediatra wiceministrem zdrowia

Igor Radziewicz-Winnicki (1976) został wiceministrem zdrowia. Jest doktorem medycyny, pediatrą i specjalistą w dziedzinie zdrowia publicznego. Obecnie na Miodowej mamy już pięciu wiceministrów.

Pije Kuba do Jakuba

Prezes NFZ powiedział, że lekarze podpisują umowy dotyczące wystawiania recept na leki refundowane, by leczyć swoją rodzinę. a prezes Naczelnej Rady Lekarskiej - swoją żonę. Macieja Hamankiewicza nazwał "kompletnym ignorantem".

Opaski nie tylka dla noworodków

W Ministerstwie Zdrowia powstaje projekt zaopatrywania w znaki identyfikacyjne wszystkich pacjentów przyjmowanych do szpitala, a nie tylko noworodków urodzone w szpitalu oraz dzieci w wieku do 7 lat, jak miało to miejsce dotychczas.

Lekarze będą "cierpieć za miliony"

30 kwietnia br. Prezes NFZ podpisał zarządzenie Nr 25/2012/DGL w sprawie wzoru umowy upoważniającej lekarzy do wystawiania recept na leki refundowane ze środków publicznych. Karę umowna w wysokości 300 zł zapłaci lekarz za każde wystawienie recepty na rzecz osoby nieubezpieczonej, a więc bezrobotnemu lub nieubezpieczonemu dziecku.

Ciężkia praca, marne pieniadze - z życia rezydenta
2009-02-16 21:23:59
dodał: przenitek
Ech start bloga i na poczatek niewesoły temat, można by rzec odwieczny, czyli jak się ma praca do płacy? Bo czy rzeczywiscie jest tak, jak mówi dawne porzekadło -" jaka praca taka płaca" ? Jestem rezydentem z chorób wewnętrznych w jednej z warszawskich klinik. To ... (więcej).
Kandydatom na lekarzy ku przestrodze, lekarzom pod rozwagę
2009-02-03 21:40:55
Ludzie chorowali od zawsze. Z cierpieniem szli do lekarza, który według najlepszej wiedzy starał się chorobę wyleczyć, czy choćby zaleczyć lub choćby trochę ulżyć choremu. Jeżeli to się udało zyskiwał wdzięczność pacjenta, jego dobra sława rozszerzała się liczba ... (więcej).
Sesja
2009-01-26 08:12:52
Sesja zimowa. Niby nie trudna, bo tylko dwa wgzaminy, ale czlowiek i tak sie stresuje, z samego faktu, aby nie miec ferii po tutyłem: " Uwielbiam biofizyke". Na I roku człowiek siedzi w książkach, stresuje się anatomią, a bardziej cala otoczka we okól niej, stworzoną przez ... (więcej).
Start !
2009-01-25 23:44:33
Zaczynam swoją historię z blogiem, może troche odważny krok, bo to portal z blogami lekarzy, a ja jestem dopiero studentką II roku, ale przecież do odważnych świat należy. Poprzez moje zapiski postaram się pokazac jak wygląda medycyna, studia oczami młodego człowieka.   ... (więcej).
Zabawy z (nie)ogłaszaniem ustawy o prawach pacjenta
2009-01-18 20:57:56
Właśnie wczytuje się w tekst uchwalonej i (nawet) podpisanej przez Prezydenta RP ustawy z dnia 6 listopada 2008 r. o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta. Sędziowie, z którymi na jej temat rozmawiałem, mówili, że z jej zapisów da się wyczuć istnienie ... (więcej).
Balcerowicz musi wrócić!
2009-01-17 12:05:52
Witam w Nowym Roku, korzystając z okazji pragnę wszystkim czytelnikom portalu życzyć wszelkiej pomyślności. W miniony piątek byłem na interesującym wykładzie prof. Balcerowicza. Temat bardzo ciekawy i aktualny tj. światowy kryzys. Słuchając zadawałem sobie pytanie jak ten ... (więcej).
staz
2009-01-13 20:34:21
"Przy całym moim patriotyzmie nie mogę nie dostrzegać, że trudności w nadążaniu polskiej medycyny (i nauki generalnie) za światem nie biorą się wyłącznie z braku środków i niższego poziomu bazy naukowo-badawczej. Obezwładniający jest często stopień polskiego zadufania i ... (więcej).
Czasami warto przeczytać coś z Ilicza - albo z Gazety Lekarskiej
2009-01-11 20:12:35
Z gazety Lekarskiej można się dowiedzieć jak to Sąd Lekarski przykładnie ukarał lekarza ginekologa, który prowadził działalność gospodarczą pod postacią prywatnego gabinetu lekarskiego. Chociaż zgło sił ową działalność w odpowiednich urzędach państwowych i posiadał ... (więcej).
znów problem techniczny...
2009-01-06 20:57:40
dodał: dr_bloger
Taki mój garbaty los, że muszę (?) wyłapywać choroby wieku dziecięcego tego naszego   doktorskiego blogowiska .  Otóż kliknięcie myszą w pole komentarza kasuje napisany już tekst, natomiast kliknięcie w ikonę kursywy edytora blogowego powoduje zniknięcie ... (więcej).
Okręgowe Izby Lekarskie
2009-01-06 17:28:45
Izby lekarskie - spalić. Nie próbować ich nawet likwidować, po prostu podpalić i z uśmiechem na twarzy jeszcze dolewać benzyny. W tym tygodniu miałam przyjemność być tam kilkakrotnie i kilkakrotnie się wkurzyć. Owszem pracujący tam panie i panowie w wieku emerytalnym ... (więcej).
« 72 73 74 75 76 77 78 79  z  79 »

Ciekawe blogi

Studentka zwana Cellulą
Ania...
Anielka - BlogiLekarzy

» Zobacz więcej

Ankieta

Ustawa refundacyjna przewiduje odpowiedzialność karną dla lekarza wystawiającego receptę refundowaną za::

1. przyjęcie korzyści majątkowej
2. przyjęcie korzyści osobistej
3.
przyjęcie obietnicy korzyści majątkowej
4. przyjęcie obietnicy korzyści osobistej
5.
wszystkie powyższe

Poleć nas!

Blogi Medyczne Wyślij znajomym powiadomienie o nowej stronie:

Blogi Medyczne - Poleć nas... Powiadom

Bądź na bieżąco!

Opinie Lekarzy Wybierz formę, która najbardziej Tobie odpowiada:

Rss: Prywatyzacja szpitali, Ochrona zdrowia, Studenci medycyny, Reforma służby zdrowia, Uczelnie Medyczne, Restrukturyzacja szpitali, Opinie lekarzy Kanał RSS Pobierz zakładkę RSS

Newsletter: Reforma służby zdrowia, Uczelnie Medyczne, Restrukturyzacja szpitali, Opinie lekarzy, Prywatyzacja szpitali, Ochrona zdrowia, Studenci medycyny Newsletter

Partnerzy

Pamiętniki Lekarzy - pobierz PDF

Pamiętniki Lekarzy