Nie jesteś zalogowany (zaloguj się)
 

Pani prezes jątrzy

Zapis mówiący o karach dla lekarzy za nieprawidłowości na recepcie na lek refundowany nie zniknął. Udział w proteście od 1 lipca deklaruje 91 proc. lekarzy z gabinetów nieposiadających umowy z NFZ oraz prawie połowa z placówek posiadających kontrakt.

Na kłótni lekarzy z NFZ stracą pacjenci

Od 1 lipca lekarze zaczynają kolejną akcję protestacyjną. OZZL wydrukował już trzy miliony specjalnych druczków. Kolejny milion recept dorzuciła jedna z izb lekarskich. Tym razem jednak zamiast dodatkowych pieczątek na receptach zabraknie dwóch rubryk: na miejsce z numerem oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia oraz ze stopniem refundacji.

Od lipca recepty tylko na 100%

Okręgowa Rada Lekarska w Warszawie rekomenduje wszystkim lekarzom bez względu na rodzaj zatrudnienia i miejsca wykonywania zawodu wystawiania od dnia 1 lipca 2012 r. recept na 100 % i wyraża uznanie tym , którzy nie podpisali aneksów do umów z NFZ.

Pracodawcy w sukurs lekarzom

Lekarze coraz więcej czasu poświęcają na prowadzenie dokumentacji medycznej, odbywa się to kosztem pacjentów - podkreślają Pracodawcy RP i apelują o zmniejszenie biurokratycznych obowiązków medyków. W ich ocenie, do tej pory nie podjęto żadnych konkretnych działań w tej sprawie.

Włoscy lekarze lepsi ... na boisku

W Olsztynie naprzeciwko siebie stanęły piłkarskie reprezentacje włoskich i polskich lekarzy. Dopiero po serii rzutów karnych, na boisku lepsi okazali się goście z Włoch. Lekarze z Italii nie przypadkowo trafili do Olsztyna. Sam pomysł zorganizowania meczu zrodził się jeszcze zimą.

Przystojny pediatra wiceministrem zdrowia

Igor Radziewicz-Winnicki (1976) został wiceministrem zdrowia. Jest doktorem medycyny, pediatrą i specjalistą w dziedzinie zdrowia publicznego. Obecnie na Miodowej mamy już pięciu wiceministrów.

Pije Kuba do Jakuba

Prezes NFZ powiedział, że lekarze podpisują umowy dotyczące wystawiania recept na leki refundowane, by leczyć swoją rodzinę. a prezes Naczelnej Rady Lekarskiej - swoją żonę. Macieja Hamankiewicza nazwał "kompletnym ignorantem".

Opaski nie tylka dla noworodków

W Ministerstwie Zdrowia powstaje projekt zaopatrywania w znaki identyfikacyjne wszystkich pacjentów przyjmowanych do szpitala, a nie tylko noworodków urodzone w szpitalu oraz dzieci w wieku do 7 lat, jak miało to miejsce dotychczas.

Lekarze będą "cierpieć za miliony"

30 kwietnia br. Prezes NFZ podpisał zarządzenie Nr 25/2012/DGL w sprawie wzoru umowy upoważniającej lekarzy do wystawiania recept na leki refundowane ze środków publicznych. Karę umowna w wysokości 300 zł zapłaci lekarz za każde wystawienie recepty na rzecz osoby nieubezpieczonej, a więc bezrobotnemu lub nieubezpieczonemu dziecku.

grunt to dobra atmosfera
2009-02-26 20:50:44
dodał: przenitek
Witam, dzisiaj po tym morzu żali jakie wylałem w poprzednich wpisach na to jak ciężka jest nasza praca, jak kiepsko opłacana i jak wogóle niedoceniana przyszedł czas na pozytywy. Tak, tak to nie pomyłka, takowe też są tylko nie zawsze je dostrzegamy. Już parę razy chciałem ... (więcej).
Po remoncie
2009-02-25 22:02:02
dodał: TenObcy
Dziś wreszcie się uporaliśmy ze sprzątaniem miejsca pracy po remoncie i nie mam już siły nic więcej pisać. Chciałam załączyć zdjęcie, ale coś jest nie tak i go nie widać... - daję za wygraną. Takie motto dnia: lubię ludzi, z którymi pracuję. Znają się na na tym, ... (więcej).
Permamentny brak miejsc
2009-02-25 20:56:06
dodał: przenitek
Dzisiaj jest dobrze, to w końcu środa przełomowy moment tygodnia, nawet sprawnie uwinąłem się w pracy i to na tyle, że udało mi się z niej wyjść o sensownej godzinie  (tzn. zanim jeszce się ściemniło, hi, hi ; )). Udało mi się nawet obejrzeć Fakty, a tam ... (więcej).
Jakoś czy jakość? Raczej jakoś...
2009-02-24 21:24:11
dodał: TenObcy
Jakoś to będzie. Tak myślą chyba wszyscy, od których coś zależy. Ludzie, którzy mogą kształtować system i podejmować decyzje - nawet nie wiedzą jak on działa. Tu na dole. W szpitalach, w przychodniach, w fundszach... Wszystko zależy od nas - maluczkich. Jakość ... (więcej).
A propos poniedziałku ; )
2009-02-24 18:39:34
dodał: przenitek
Okazuje sie po dniu dzisiejszym, że i wtorek moze dać w kość. Tak, tak siedzę jeszcze w pracy i przerzucam papiery, robota naprawdę mało rozwijająca i napewno nie kształtuje wyobraźni. Ale cóz każą to robie. Ale naprawdę są dużo milsze zajęcia niż spinanie histori ... (więcej).
Dzień drugi
2009-02-24 01:25:50
dodał: TenObcy
Jest fajnie. Chciałabym Wam pokazać te marmury, w których siedzimy ;-). Totalny Armagedon. Farba schnie, a my to wdychamy. Pacjenci też. Chyba nie tylko my - pracownicy jesteśmy w szoku, ale petenci również. Może jutro strzelę fotkę. Naprawdę warto to pokazać, bo ... (więcej).
Nie cierpie poniedziałku
2009-02-23 20:28:38
dodał: przenitek
I nie chcę wyjść na marudę, ale chyba wiekszość z nas najchetniej wykresliła by ten dzień ze swojego kalendarza, więc i ja nie należe tu do wyjatku. Choć mam kolege, który uważa że najbardziej krytyczny dzień w ciagu całego tygodnia pracy to środa, no bo w poniedziałek ... (więcej).
Dzień pierwszy
2009-02-22 21:37:19
dodał: TenObcy
Nadszedł czas, by wreszcie cząstkę siebie pokazać innym. By opisać rzeczywistość, która otacza lekarza-urzędnika-pacjenta. Czasem zastanawiam się, czy jestem Obca? Dla Świata i otaczających ludzi. Nieraz trudno mi ich zrozumieć... Jestem Idealistą - jeszcze. Choć ... (więcej).
siła dedukcji
2009-02-21 21:50:30
dodał: przenitek
Wreszcie upragniony weekend. Nie trzeba gonić do pracy i nad ranem nie budzi nas przeraźliwy dzwięk budzika. Ulga i odprężenie. Jest czas na to żeby zadbać o siebie i swoje otoczenie. Ja zdołałem wreszcie obejrzeć nagrane kilka odcinków nadawanego w czwartek o 20.40 w TVP 2 ... (więcej).
Jak zostać idealną sekretarką
2009-02-19 20:33:23
dodał: przenitek
Studia medyczne słusznie są postrzegane przez wielu ludzi jako ciężkie, wymagające wielkiego samozaparcia, codziennego mozolnego pakowania do głowy setek informacji mniej lub bardziej potrzebnych w przyszłym życiu zawodowy. I abstrachuję już od tego, że część z nich przyswajamy na ... (więcej).

Ciekawe blogi

Ania...
Ludzie & Medycyna

» Zobacz więcej

Ankieta

Ustawa refundacyjna przewiduje odpowiedzialność karną dla lekarza wystawiającego receptę refundowaną za::

1. przyjęcie korzyści majątkowej
2. przyjęcie korzyści osobistej
3.
przyjęcie obietnicy korzyści majątkowej
4. przyjęcie obietnicy korzyści osobistej
5.
wszystkie powyższe

Poleć nas!

Blogi Medyczne Wyślij znajomym powiadomienie o nowej stronie:

Blogi Medyczne - Poleć nas... Powiadom

Bądź na bieżąco!

Opinie Lekarzy Wybierz formę, która najbardziej Tobie odpowiada:

Rss: Prywatyzacja szpitali, Ochrona zdrowia, Studenci medycyny, Reforma służby zdrowia, Uczelnie Medyczne, Restrukturyzacja szpitali, Opinie lekarzy Kanał RSS Pobierz zakładkę RSS

Newsletter: Reforma służby zdrowia, Uczelnie Medyczne, Restrukturyzacja szpitali, Opinie lekarzy, Prywatyzacja szpitali, Ochrona zdrowia, Studenci medycyny Newsletter

Partnerzy

Pamiętniki Lekarzy - pobierz PDF

Pamiętniki Lekarzy