Nie jesteś zalogowany (zaloguj się)
 

Pani prezes jątrzy

Zapis mówiący o karach dla lekarzy za nieprawidłowości na recepcie na lek refundowany nie zniknął. Udział w proteście od 1 lipca deklaruje 91 proc. lekarzy z gabinetów nieposiadających umowy z NFZ oraz prawie połowa z placówek posiadających kontrakt.

Na kłótni lekarzy z NFZ stracą pacjenci

Od 1 lipca lekarze zaczynają kolejną akcję protestacyjną. OZZL wydrukował już trzy miliony specjalnych druczków. Kolejny milion recept dorzuciła jedna z izb lekarskich. Tym razem jednak zamiast dodatkowych pieczątek na receptach zabraknie dwóch rubryk: na miejsce z numerem oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia oraz ze stopniem refundacji.

Od lipca recepty tylko na 100%

Okręgowa Rada Lekarska w Warszawie rekomenduje wszystkim lekarzom bez względu na rodzaj zatrudnienia i miejsca wykonywania zawodu wystawiania od dnia 1 lipca 2012 r. recept na 100 % i wyraża uznanie tym , którzy nie podpisali aneksów do umów z NFZ.

Pracodawcy w sukurs lekarzom

Lekarze coraz więcej czasu poświęcają na prowadzenie dokumentacji medycznej, odbywa się to kosztem pacjentów - podkreślają Pracodawcy RP i apelują o zmniejszenie biurokratycznych obowiązków medyków. W ich ocenie, do tej pory nie podjęto żadnych konkretnych działań w tej sprawie.

Włoscy lekarze lepsi ... na boisku

W Olsztynie naprzeciwko siebie stanęły piłkarskie reprezentacje włoskich i polskich lekarzy. Dopiero po serii rzutów karnych, na boisku lepsi okazali się goście z Włoch. Lekarze z Italii nie przypadkowo trafili do Olsztyna. Sam pomysł zorganizowania meczu zrodził się jeszcze zimą.

Przystojny pediatra wiceministrem zdrowia

Igor Radziewicz-Winnicki (1976) został wiceministrem zdrowia. Jest doktorem medycyny, pediatrą i specjalistą w dziedzinie zdrowia publicznego. Obecnie na Miodowej mamy już pięciu wiceministrów.

Pije Kuba do Jakuba

Prezes NFZ powiedział, że lekarze podpisują umowy dotyczące wystawiania recept na leki refundowane, by leczyć swoją rodzinę. a prezes Naczelnej Rady Lekarskiej - swoją żonę. Macieja Hamankiewicza nazwał "kompletnym ignorantem".

Opaski nie tylka dla noworodków

W Ministerstwie Zdrowia powstaje projekt zaopatrywania w znaki identyfikacyjne wszystkich pacjentów przyjmowanych do szpitala, a nie tylko noworodków urodzone w szpitalu oraz dzieci w wieku do 7 lat, jak miało to miejsce dotychczas.

Lekarze będą "cierpieć za miliony"

30 kwietnia br. Prezes NFZ podpisał zarządzenie Nr 25/2012/DGL w sprawie wzoru umowy upoważniającej lekarzy do wystawiania recept na leki refundowane ze środków publicznych. Karę umowna w wysokości 300 zł zapłaci lekarz za każde wystawienie recepty na rzecz osoby nieubezpieczonej, a więc bezrobotnemu lub nieubezpieczonemu dziecku.

Lifting zmarszczek na refundacji leków
2012-04-27 01:26:05
No to mamy kolejną odsłonę ratowania Czterech Liter Polskiego Resortu Zdrowia, które pośpiesznie na portalu rynekzdrowia.pl stara się wyjaśnić zasady zakupu leków szpitalnych w ramach programów lekowych. Jeśli lek w grupie limitowej ma inną substancję czynną niż ... (więcej).
wyniki
2012-04-16 21:24:13
dodał: artpla
i stało się , veni vidi non vici.... wszystko pięknie oprawione , Profesora brakowało, ale chyba tam był, choćby w tekstach i na fotografii i może jeszcze gdzież pomiędzy ? Kraków mpokazał się z własnej strony - nie komentuje osobiście , bo nie kazdy musi to lubić i ... (więcej).
Specjalizacje czy umiejętności?
2012-04-12 00:02:34
Od lat było przyjęte, że lekarz po stażu, rozpoczynał specjalizację w wybranej przez siebie specjalności. Jednak burzliwy rozwój technik medycznych i powszechne ich zastosowanie naruszyło ten utarty juz schemat. Obok specjalizacji pojawiły się umiejętności o znacznie ... (więcej).
Którędy na godną emeryturę
2012-04-07 16:18:42
Nie od dziś wiadomo, że polityków nie obowiązuje siódme przykazanie, ale czy ktoś zastanawiał się ile kradną zwykli szarzy ludzie, których widujemy codziennie? Co więcej, my solidarnie z nimi walczymy o to, by mogli kraść dalej. Któż to wymyślił, że ... (więcej).
wiosna
2012-03-18 22:04:27
dodał: artpla
i stało się -  dzisiaj mielieśmy prawdziwie ciepły dzień , ponad dwadzieścia stopni i łsoneczko - to działa, uwierzcie   jak zaczynają się piersze cieplejze dni to od razu łatwiej nam się  żyje i nawet NFZ nam tego nie popsuje  swoją drogą ... (więcej).
a jednak
2012-03-15 19:40:54
dodał: artpla
wiele lat próbowałem coś wokół siebie stworzyć , nie mówię o rodzinie, tylko o jakimś przesłaniu dla innych , sam nawet nie wiem dla kogo, ale COŚ  najpierw myslałem by malować - nie wyszło z tego nic  , kompletne beztalencie , potem przyszła ... (więcej).
wiedziałem że tak będzie
2012-03-13 00:39:01
dodał: artpla
wydawało się ze to talkie proste prowadzić bloga ... no niby i niezbyt skomplikowane, tylko czas jest przeszkodą   jak wejdzie w krew codzienne zglądanie w siebie i spisywanie czegoś z dnia bieżacego, będzie łatwiej na razie częściej nie pamiętam niż pamiętam w ... (więcej).
Wyboista droga do refundacji
2012-03-12 17:00:56
W grudniu zeszłego roku za zakup leków na cukrzycę, nadciśnienie oraz nadczynność tarczycy moja sąsiadka zapłaciła 89,20 złotych. Dzisiaj na te same leki, w tej samej ilości i w tej samej aptece wydała 202 zł. To gdzie ta obniżka cen? – pyta mnie sąsiadka, ... (więcej).
Ludzie zdrowi, kraj bogaty ...
2012-03-06 01:07:00
Draństwo, skandal, granda - tymi epitetami określali pacjenci to, co działo się wczoraj rano w holu lubelskiego szpitala przy Kraśnickiej. W poniedziałek rozpoczęły się zapisy na ten rok do lekarzy specjalistów. Żeby zarejestrować się natychmiast po "otwarciu okienek" o godz. ... (więcej).
Rządowy autokar
2012-03-04 22:50:31
dodał: makro
  W nocy katastrofa kolejowa - w dzień wyprawy ministrów od transportu, zdrowia, spraw wewnętrznych i zwyczajowo pierwszego z ministrów.   Jaka doskonała szansa dla polityka - można okazywać  empatię, a przynajmniej ją odegrać, obiecać wszystko co ... (więcej).
« 2 3 4 5 6 7 8 9 10  z  79 »

Ciekawe blogi

bialamewa - BlogiLekarzy
Ania...

» Zobacz więcej

Ankieta

Ustawa refundacyjna przewiduje odpowiedzialność karną dla lekarza wystawiającego receptę refundowaną za::

1. przyjęcie korzyści majątkowej
2. przyjęcie korzyści osobistej
3.
przyjęcie obietnicy korzyści majątkowej
4. przyjęcie obietnicy korzyści osobistej
5.
wszystkie powyższe

Poleć nas!

Blogi Medyczne Wyślij znajomym powiadomienie o nowej stronie:

Blogi Medyczne - Poleć nas... Powiadom

Bądź na bieżąco!

Opinie Lekarzy Wybierz formę, która najbardziej Tobie odpowiada:

Rss: Prywatyzacja szpitali, Ochrona zdrowia, Studenci medycyny, Reforma służby zdrowia, Uczelnie Medyczne, Restrukturyzacja szpitali, Opinie lekarzy Kanał RSS Pobierz zakładkę RSS

Newsletter: Reforma służby zdrowia, Uczelnie Medyczne, Restrukturyzacja szpitali, Opinie lekarzy, Prywatyzacja szpitali, Ochrona zdrowia, Studenci medycyny Newsletter

Partnerzy

Pamiętniki Lekarzy - pobierz PDF

Pamiętniki Lekarzy