Nie jesteś zalogowany (zaloguj się)
 

Pani prezes jątrzy

Zapis mówiący o karach dla lekarzy za nieprawidłowości na recepcie na lek refundowany nie zniknął. Udział w proteście od 1 lipca deklaruje 91 proc. lekarzy z gabinetów nieposiadających umowy z NFZ oraz prawie połowa z placówek posiadających kontrakt.

Na kłótni lekarzy z NFZ stracą pacjenci

Od 1 lipca lekarze zaczynają kolejną akcję protestacyjną. OZZL wydrukował już trzy miliony specjalnych druczków. Kolejny milion recept dorzuciła jedna z izb lekarskich. Tym razem jednak zamiast dodatkowych pieczątek na receptach zabraknie dwóch rubryk: na miejsce z numerem oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia oraz ze stopniem refundacji.

Od lipca recepty tylko na 100%

Okręgowa Rada Lekarska w Warszawie rekomenduje wszystkim lekarzom bez względu na rodzaj zatrudnienia i miejsca wykonywania zawodu wystawiania od dnia 1 lipca 2012 r. recept na 100 % i wyraża uznanie tym , którzy nie podpisali aneksów do umów z NFZ.

Pracodawcy w sukurs lekarzom

Lekarze coraz więcej czasu poświęcają na prowadzenie dokumentacji medycznej, odbywa się to kosztem pacjentów - podkreślają Pracodawcy RP i apelują o zmniejszenie biurokratycznych obowiązków medyków. W ich ocenie, do tej pory nie podjęto żadnych konkretnych działań w tej sprawie.

Włoscy lekarze lepsi ... na boisku

W Olsztynie naprzeciwko siebie stanęły piłkarskie reprezentacje włoskich i polskich lekarzy. Dopiero po serii rzutów karnych, na boisku lepsi okazali się goście z Włoch. Lekarze z Italii nie przypadkowo trafili do Olsztyna. Sam pomysł zorganizowania meczu zrodził się jeszcze zimą.

Przystojny pediatra wiceministrem zdrowia

Igor Radziewicz-Winnicki (1976) został wiceministrem zdrowia. Jest doktorem medycyny, pediatrą i specjalistą w dziedzinie zdrowia publicznego. Obecnie na Miodowej mamy już pięciu wiceministrów.

Pije Kuba do Jakuba

Prezes NFZ powiedział, że lekarze podpisują umowy dotyczące wystawiania recept na leki refundowane, by leczyć swoją rodzinę. a prezes Naczelnej Rady Lekarskiej - swoją żonę. Macieja Hamankiewicza nazwał "kompletnym ignorantem".

Opaski nie tylka dla noworodków

W Ministerstwie Zdrowia powstaje projekt zaopatrywania w znaki identyfikacyjne wszystkich pacjentów przyjmowanych do szpitala, a nie tylko noworodków urodzone w szpitalu oraz dzieci w wieku do 7 lat, jak miało to miejsce dotychczas.

Lekarze będą "cierpieć za miliony"

30 kwietnia br. Prezes NFZ podpisał zarządzenie Nr 25/2012/DGL w sprawie wzoru umowy upoważniającej lekarzy do wystawiania recept na leki refundowane ze środków publicznych. Karę umowna w wysokości 300 zł zapłaci lekarz za każde wystawienie recepty na rzecz osoby nieubezpieczonej, a więc bezrobotnemu lub nieubezpieczonemu dziecku.

List otwarty młodych lekarzy ze Śląska
2012-07-04 12:51:01
„Od 40 lat nie widziałem podobnego chaosu w Służbie Zdrowia”; „Boję się i nie mogę już tak pracować”; „Zamiast leczyć wypełniam druki, nie potrafię już  przychodzić do takiej pracy” - to niektóre cytaty zebrane obecnie wśród ... (więcej).
Wystawiacze recept pilnie poszukiwani
2012-06-30 17:38:34
Trudno sie oprzeć wrażeniu, że rząd robi co może by pacjenci płacili za leki 100%. O proteście wiadomo przynajmniej od kilku miesięcy. Zamiast dyskusji najpierw udaje się, że problemu już nie ma,a jeśli jest to maja go nadmiernie egzaltowane jednostki w białych kitlach. To, że ... (więcej).
Jeszcze raz o refundacji
2012-06-24 21:25:13
Choroba to nie tylko cierpienie czy utrata zarobków –to dodatkowe koszty- w tym wydatki na zakup leków. Aby ulżyć doli chorego nasze państwo już dawno wprowadziło dopłaty do leków. W czasach socjalizmu ustalono, ze emeryci i renciści otrzymają leki za darmo, ... (więcej).
Smuda w pięciu smakach
2012-06-17 01:41:06
Ludzie, co tu chlipać jeden drugiemu w rękaw. Byli lepsi od nas i już! Brawa dla Czechów. Futballowa Eurozabawa dopiero sie rozkręca. Szkoda, że bez Polaków, ale Szwecja, Irlandia i Rosja wracają do domu, a w gronie zagrożónych jest nawet Holandia, Dania, ... (więcej).
Słodko-kwaśny smak remisu
2012-06-13 02:27:36
Sportowe pojedynki Polaków z Rosjanami to coś więcej niż mecze. Jeśli już nie wygrywamy, to przynajmniej nie chcemy konczyć meczu na kolanach. W piłce nożnej ani żadnej innej dziedzinie zycia. Polscy kibole znów nie wytrzymali i starli się  z ruskimi ... (więcej).
Wart Pac pałaca
2012-06-01 16:12:22
Jacek Paszkiewicz zasłynął jako autokrata a Bartosz Arłukowicz - jako PR-owiec. Nie tacy ludzie są potrzebni w NFZ i Ministerstwie Zdrowia. Ile trzeba mieć w sobie buty, arogancji, bezczelności i grubiaństwa, nie mówiąc o impertynencji i pyszałkowatości, aby drugiego ... (więcej).
Rozgonić NFZ!
2012-05-27 00:00:09
Wniosek o odwołanie szefa NFZ Paszkiewicza złożył minister zdrowia Bartosz Arłukowicz. Obaj odpowiadają za dramatyczną sytuację w polskiej służbie zdrowia i koszmary, jakie musieli i muszą przeżywać pacjenci! Ciekawe, który szybciej wyleci ze stołka? W mnie to zręczna ... (więcej).
(Sobie)Państwo NFZ
2012-05-15 00:38:51
„Kuchennymi drzwiami” prezes NFZ Jacek Paszkiewicz wprowadził kary dla lekarzy, które w styczniu usunięto z ustawy refundacyjnej, po proteście pieczątkowym lekarzy. Decyzję parlamentu podjętą z inicjatywy Rady Ministrów lekarze uznali wówczas naiwnie za ... (więcej).
Nie takie Świat dramaty zna!
2012-05-12 01:32:39
Przekonajcie się na własne oczy, co wam grozi ze strony nowej ustawy refundacyjnej. Warszawski lekarz Maciej Jędrzejowski - email; mjedrzejowski@ozzl.org.pl opracował test przeznaczony do nieodpłatnego udostępnienia w środowisku lekarskim w celach edukacyjnych. Niedozwolone jest ... (więcej).
Grubasom do sztambucha
2012-05-10 16:08:42
Europejska poprawność polityczna chyba zgłupiała. Zamiast wypominać pacjentom otyłość mają posługiwać się politycznie poprawnym określeniem "zdrowa waga" lub ogólnie mówić o związku między wagą ciała a samopoczuciem. ... (więcej).
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9  z  79 »

Ciekawe blogi

Anielka - BlogiLekarzy
adnotacje, medytacje i wariacje
muzyczno - medycznie

» Zobacz więcej

Ankieta

Ustawa refundacyjna przewiduje odpowiedzialność karną dla lekarza wystawiającego receptę refundowaną za::

1. przyjęcie korzyści majątkowej
2. przyjęcie korzyści osobistej
3.
przyjęcie obietnicy korzyści majątkowej
4. przyjęcie obietnicy korzyści osobistej
5.
wszystkie powyższe

Poleć nas!

Blogi Medyczne Wyślij znajomym powiadomienie o nowej stronie:

Blogi Medyczne - Poleć nas... Powiadom

Bądź na bieżąco!

Opinie Lekarzy Wybierz formę, która najbardziej Tobie odpowiada:

Rss: Prywatyzacja szpitali, Ochrona zdrowia, Studenci medycyny, Reforma służby zdrowia, Uczelnie Medyczne, Restrukturyzacja szpitali, Opinie lekarzy Kanał RSS Pobierz zakładkę RSS

Newsletter: Reforma służby zdrowia, Uczelnie Medyczne, Restrukturyzacja szpitali, Opinie lekarzy, Prywatyzacja szpitali, Ochrona zdrowia, Studenci medycyny Newsletter

Partnerzy

Pamiętniki Lekarzy - pobierz PDF

Pamiętniki Lekarzy