Nie jesteś zalogowany (zaloguj się)
 

Pani prezes jątrzy

Zapis mówiący o karach dla lekarzy za nieprawidłowości na recepcie na lek refundowany nie zniknął. Udział w proteście od 1 lipca deklaruje 91 proc. lekarzy z gabinetów nieposiadających umowy z NFZ oraz prawie połowa z placówek posiadających kontrakt.

Na kłótni lekarzy z NFZ stracą pacjenci

Od 1 lipca lekarze zaczynają kolejną akcję protestacyjną. OZZL wydrukował już trzy miliony specjalnych druczków. Kolejny milion recept dorzuciła jedna z izb lekarskich. Tym razem jednak zamiast dodatkowych pieczątek na receptach zabraknie dwóch rubryk: na miejsce z numerem oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia oraz ze stopniem refundacji.

Od lipca recepty tylko na 100%

Okręgowa Rada Lekarska w Warszawie rekomenduje wszystkim lekarzom bez względu na rodzaj zatrudnienia i miejsca wykonywania zawodu wystawiania od dnia 1 lipca 2012 r. recept na 100 % i wyraża uznanie tym , którzy nie podpisali aneksów do umów z NFZ.

Pracodawcy w sukurs lekarzom

Lekarze coraz więcej czasu poświęcają na prowadzenie dokumentacji medycznej, odbywa się to kosztem pacjentów - podkreślają Pracodawcy RP i apelują o zmniejszenie biurokratycznych obowiązków medyków. W ich ocenie, do tej pory nie podjęto żadnych konkretnych działań w tej sprawie.

Włoscy lekarze lepsi ... na boisku

W Olsztynie naprzeciwko siebie stanęły piłkarskie reprezentacje włoskich i polskich lekarzy. Dopiero po serii rzutów karnych, na boisku lepsi okazali się goście z Włoch. Lekarze z Italii nie przypadkowo trafili do Olsztyna. Sam pomysł zorganizowania meczu zrodził się jeszcze zimą.

Przystojny pediatra wiceministrem zdrowia

Igor Radziewicz-Winnicki (1976) został wiceministrem zdrowia. Jest doktorem medycyny, pediatrą i specjalistą w dziedzinie zdrowia publicznego. Obecnie na Miodowej mamy już pięciu wiceministrów.

Pije Kuba do Jakuba

Prezes NFZ powiedział, że lekarze podpisują umowy dotyczące wystawiania recept na leki refundowane, by leczyć swoją rodzinę. a prezes Naczelnej Rady Lekarskiej - swoją żonę. Macieja Hamankiewicza nazwał "kompletnym ignorantem".

Opaski nie tylka dla noworodków

W Ministerstwie Zdrowia powstaje projekt zaopatrywania w znaki identyfikacyjne wszystkich pacjentów przyjmowanych do szpitala, a nie tylko noworodków urodzone w szpitalu oraz dzieci w wieku do 7 lat, jak miało to miejsce dotychczas.

Lekarze będą "cierpieć za miliony"

30 kwietnia br. Prezes NFZ podpisał zarządzenie Nr 25/2012/DGL w sprawie wzoru umowy upoważniającej lekarzy do wystawiania recept na leki refundowane ze środków publicznych. Karę umowna w wysokości 300 zł zapłaci lekarz za każde wystawienie recepty na rzecz osoby nieubezpieczonej, a więc bezrobotnemu lub nieubezpieczonemu dziecku.

Co robić kiedy namiętność gaśnie
2013-03-06 17:14:07
dodał: intymnosc
  Zaniku namiętności i rozluźnienia więzi intymnej doświadcza się coraz większa liczba par i to nie tylko takich, które pozostają w wieloletnich związkach. Nic w tym dziwnego bo współczesny styl życia nie sprzyja sferze intymnej i to pod wieloma ... (więcej).
Zakład Opiekuńczo -Leczniczy dla Dzieci
2012-10-30 01:00:29
dodał: Bluethor
Słucham tego wszystkiego, czytam , patrzę i nie rozumię. Wpadam czasami do ZOLu dla Dzieci do znajomej Lekarki i co widzę? puste, wolne, czekające w nowym ośrodku miejsca. Wszyscy krzyczą , że nie ma gdzie umieścić ciężko schorowanych, często bez rodziców dzieci a tu co? ... (więcej).
Protetyka
2012-10-11 10:04:11
dodał: stomarplus
  Niestety nadal wiele osób nie dba za bardzo o swoje zęby. Najczęstszym zdaniem, które chyba powtarzam jest to, że podstawą zdrowia naszych zębów są regularne wizyty u dentysty, ale rzadko ktoś bierze to do siebie. Powiedzmy, że dokonuję leczenie ... (więcej).
Znowu sukces!
2012-08-16 21:49:53
W I kwartale 2012 roku oddziały wojewódzkie NFZ przeprowadziły 38 kontroli ordynacji lekarskiej. 6 kontroli objęło ordynację lekarzy udzielających świadczenia w oparciu o umowy indywidualne na wystawianie recept, 32 kontrole dotyczyły realizacji ... (więcej).
Finezyjnie – w dziób.
2012-08-12 21:39:02
Wczytując się, codziennie w charakterystyki leków i produktów leczniczych – co powoli staje się główną czynnością porady lekarskiej - zaczynam doceniać wysiłek urzędników z obszaru rejestracji i refundacji leków. W sytuacji galopująco ... (więcej).
Vaser Lipo
2012-07-26 11:48:41
dodał: Mandala
  Jestem chirurgiem już od kilkunastu lat i w swoim życiu spotykam się z wieloma przypadkami. Widzę, jak ludzie codziennie walczą ze swoimi słabościami, jak się zmagają z tym, by każdy dzień był dla nich lepszy. Widzę, jak ludzie zapadają się w swoich kompleksach, ... (więcej).
Laserowe modelowanie twarzy - AccuLift
2012-07-26 11:39:19
dodał: agklinik
  Gdy zdecydowałem się na specjalizację, jaką jest chirurgia plastyczna, nie wiedziałem tak naprawdę, co mnie czeka. Ta specjalizacja nie była u nas wtedy tak bardzo powszechna, przynajmniej w kwestii poprawiania urody. Chirurgiem plastycznym był raczej ten, który ... (więcej).
Dysplazja u psów
2012-07-26 10:28:28
dodał: klinwet
Gdy mówię, że jestem weterynarzem, często pada pytanie, skąd się wzięła u mnie ta miłość do zwierząt. Tak szczerze, to nie wiem. Najprostszym wyjaśnieniem dla mnie jest to, że człowiek musi się z tym urodzić. Musi w nim tkwić jakaś świadomość tego, że zwierzęta ... (więcej).
Ochrona zdrowia czy kasy?
2012-07-06 17:01:03
W Polsce nie ma już służby zdrowia. Po tych wszystkich pseudoreformach, nic porządnie nie funkcjonuje. Panstwo jest tak słabe, że obywatelskie protesty nawet w sprawach oczywistych, są nieskuteczne, a ich organizatorzy muszą szybko salwować się podkuleniem ogona, lub w najlepszym ... (więcej).
Dzisiaj szlag trafi protest receptowy
2012-07-06 01:41:47
Kto to powiedział: Bo lekarz ma leczyć, a nie grzebać się w milionie wierszy charakterystyk leków refundowanych. Albo co więcej, wierzyć w wydrukowane z Photoshopa zaświadczenie o wpłacie na ZUS i później za to wszystko odpowiadać swoim majątkiem. Można wygrać ... (więcej).
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9  z  79 »

Ciekawe blogi

muzyczno - medycznie
Ludzie & Medycyna
Blog, blog... kto tam?

» Zobacz więcej

Ankieta

Ustawa refundacyjna przewiduje odpowiedzialność karną dla lekarza wystawiającego receptę refundowaną za::

1. przyjęcie korzyści majątkowej
2. przyjęcie korzyści osobistej
3.
przyjęcie obietnicy korzyści majątkowej
4. przyjęcie obietnicy korzyści osobistej
5.
wszystkie powyższe

Poleć nas!

Blogi Medyczne Wyślij znajomym powiadomienie o nowej stronie:

Blogi Medyczne - Poleć nas... Powiadom

Bądź na bieżąco!

Opinie Lekarzy Wybierz formę, która najbardziej Tobie odpowiada:

Rss: Prywatyzacja szpitali, Ochrona zdrowia, Studenci medycyny, Reforma służby zdrowia, Uczelnie Medyczne, Restrukturyzacja szpitali, Opinie lekarzy Kanał RSS Pobierz zakładkę RSS

Newsletter: Reforma służby zdrowia, Uczelnie Medyczne, Restrukturyzacja szpitali, Opinie lekarzy, Prywatyzacja szpitali, Ochrona zdrowia, Studenci medycyny Newsletter

Partnerzy

Pamiętniki Lekarzy - pobierz PDF

Pamiętniki Lekarzy