Nie jesteś zalogowany (zaloguj się)
 

Pani prezes jątrzy

Zapis mówiący o karach dla lekarzy za nieprawidłowości na recepcie na lek refundowany nie zniknął. Udział w proteście od 1 lipca deklaruje 91 proc. lekarzy z gabinetów nieposiadających umowy z NFZ oraz prawie połowa z placówek posiadających kontrakt.

Na kłótni lekarzy z NFZ stracą pacjenci

Od 1 lipca lekarze zaczynają kolejną akcję protestacyjną. OZZL wydrukował już trzy miliony specjalnych druczków. Kolejny milion recept dorzuciła jedna z izb lekarskich. Tym razem jednak zamiast dodatkowych pieczątek na receptach zabraknie dwóch rubryk: na miejsce z numerem oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia oraz ze stopniem refundacji.

Od lipca recepty tylko na 100%

Okręgowa Rada Lekarska w Warszawie rekomenduje wszystkim lekarzom bez względu na rodzaj zatrudnienia i miejsca wykonywania zawodu wystawiania od dnia 1 lipca 2012 r. recept na 100 % i wyraża uznanie tym , którzy nie podpisali aneksów do umów z NFZ.

Pracodawcy w sukurs lekarzom

Lekarze coraz więcej czasu poświęcają na prowadzenie dokumentacji medycznej, odbywa się to kosztem pacjentów - podkreślają Pracodawcy RP i apelują o zmniejszenie biurokratycznych obowiązków medyków. W ich ocenie, do tej pory nie podjęto żadnych konkretnych działań w tej sprawie.

Włoscy lekarze lepsi ... na boisku

W Olsztynie naprzeciwko siebie stanęły piłkarskie reprezentacje włoskich i polskich lekarzy. Dopiero po serii rzutów karnych, na boisku lepsi okazali się goście z Włoch. Lekarze z Italii nie przypadkowo trafili do Olsztyna. Sam pomysł zorganizowania meczu zrodził się jeszcze zimą.

Przystojny pediatra wiceministrem zdrowia

Igor Radziewicz-Winnicki (1976) został wiceministrem zdrowia. Jest doktorem medycyny, pediatrą i specjalistą w dziedzinie zdrowia publicznego. Obecnie na Miodowej mamy już pięciu wiceministrów.

Pije Kuba do Jakuba

Prezes NFZ powiedział, że lekarze podpisują umowy dotyczące wystawiania recept na leki refundowane, by leczyć swoją rodzinę. a prezes Naczelnej Rady Lekarskiej - swoją żonę. Macieja Hamankiewicza nazwał "kompletnym ignorantem".

Opaski nie tylka dla noworodków

W Ministerstwie Zdrowia powstaje projekt zaopatrywania w znaki identyfikacyjne wszystkich pacjentów przyjmowanych do szpitala, a nie tylko noworodków urodzone w szpitalu oraz dzieci w wieku do 7 lat, jak miało to miejsce dotychczas.

Lekarze będą "cierpieć za miliony"

30 kwietnia br. Prezes NFZ podpisał zarządzenie Nr 25/2012/DGL w sprawie wzoru umowy upoważniającej lekarzy do wystawiania recept na leki refundowane ze środków publicznych. Karę umowna w wysokości 300 zł zapłaci lekarz za każde wystawienie recepty na rzecz osoby nieubezpieczonej, a więc bezrobotnemu lub nieubezpieczonemu dziecku.

Jak skutecznie kontrolować wagę z Internetowym Kalkulatorem Dietetycznym
2013-12-03 08:18:43
dodał: dietetycznie
Jesteś na diecie? Uprawiasz regularnie sport? Starasz się racjonalnie odżywiać? A może próbujesz schudnąć, ale nie chce Ci się liczyć kalorii? W każdym przypadku pomocny będzie Internetowy Kalkulator Dietetyczny, który można znaleźć na portalu Poprostuzdrowo.pl. ... (więcej).
Problem najwyższej wagi
2013-08-27 15:44:20
dodał: dietetycznie
  Cukrzyca typu II, nadciśnienie tętnicze, hiperlipidemia, choroba wieńcowa, udary mózgu, nowotwory narządów rodnych, jelita grubego i pęcherzyka żółciowego, zaburzenia oddychania, zaburzenia w układzie kostno-szkieletowym, żylaki kończyn dolnych, ... (więcej).
Czy szczoteczki elektryczne są lepsze od tych tradycyjnych?
2013-08-26 20:25:44
dodał: stomatolog
Coraz częściej pacjencji decydują się na zmianę szczoteczki na elektryczną. W mojej opinii jest to bardzo dobra decyzja w przypadku gdy nie mamy odpowiedniej techniki mycia zębów oraz nie zawsze pilnujemy właściwego czasu szczotkowania (szczotkując manualnie, zęby powinno ... (więcej).
U(bez)pieczone leczenie
2013-08-21 16:33:22
Jest taki kraj po drugiej stronie Ziemi, gdzie pacjent przyjmowany do szpitala musi przede wszystkim podpisać oświadczenie, że nie będzie wnosił żadnych roszczeń w związku z przeprowadzonym leczeniem. Szpital państwowy i leczy bezpłatnie pacjentów ubezpieczonych. Pacjent nie ... (więcej).
Epitafium dla Wandy
2013-08-20 18:02:48
dodał: izabela
Co robić kiedy rozmiar ma znaczenie?
2013-08-06 15:29:17
dodał: intymnosc
  Nie jest tajemnicą, że większość mężczyzn niezadowolonych z rozmiaru swojego penisa, nie ma ku temu racjonalnych przesłanek. Badania prof. Zbigniewa Izdebskiego „Seksualność Polaków 2011” wykazały, co prawda, że zadowolenie z rozmiaru swojego ... (więcej).
Mam chorą mamę cierpi na niewydolność żylną PROSZĘ O SZYBKĄ POMOC!!!
2013-07-13 15:25:17
dodał: abbadzesi123
Moja mama ma trudno gojące się rany już 10 lat ja mam 13 lat i chciałbym koniecznie pomóc ale niewiem koniecznie jak i mama chodzi do lekarzy i nikt nie może na to poradzić. Moja mama (Iwona) ma 43 lata Proszę o Szybką Pomoc !!!!! . (więcej).
Pozbyć się tłuszczu raz na zawsze - czyli kilka słów o liposukcji
2013-05-02 12:08:41
dodał: AG_Klinik
  Liposukcja to jeden z najbardziej popularnych zabiegów modelujących sylwetkę. Zabieg ten daje trwałe efekty, a mimo że istnieje wiele odmian liposukcji, to klasyczna przez wielu specjalistów uważana jest za najbardziej efektywną choć także inwazyjną. Warto ... (więcej).
Miliony Polaków nie myje zębów! – jak zadbać o higienę jamy ustnej?
2013-04-18 16:04:06
dodał: Dentysta
Mycie ruchami obrotowo-wymiatającymi, minimum trzy minuty, przynajmniej dwa razy dziennie, a najlepiej po każdym posiłku. Unikanie słodyczy, żucie bezcukrowych gum do żucia. Wszystkie te informacje wpaja się nam od najmłodszych lat. Okazuje się jednak, że przestrzeganie tych znanych ... (więcej).
Męskie tabu – przedwczesny wytrysk to problem co trzeciego mężczyzny!
2013-03-21 10:39:13
dodał: intymnosc
  Problem, z którym zmaga się co trzeci mężczyzna w Polsce jest tym bardziej wstydliwy, że przylgnęła mu łatka kłopotu niedoświadczonych młodzików. A który z kochanków chciałby za takiego uchodzić? Mężczyzna po trzydziestce wolałby raczej ... (więcej).
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9  z  79 »

Ciekawe blogi

Blog, blog... kto tam?
przenitek - BlogiLekarzy
Studentka zwana Cellulą

» Zobacz więcej

Ankieta

Ustawa refundacyjna przewiduje odpowiedzialność karną dla lekarza wystawiającego receptę refundowaną za::

1. przyjęcie korzyści majątkowej
2. przyjęcie korzyści osobistej
3.
przyjęcie obietnicy korzyści majątkowej
4. przyjęcie obietnicy korzyści osobistej
5.
wszystkie powyższe

Poleć nas!

Blogi Medyczne Wyślij znajomym powiadomienie o nowej stronie:

Blogi Medyczne - Poleć nas... Powiadom

Bądź na bieżąco!

Opinie Lekarzy Wybierz formę, która najbardziej Tobie odpowiada:

Rss: Prywatyzacja szpitali, Ochrona zdrowia, Studenci medycyny, Reforma służby zdrowia, Uczelnie Medyczne, Restrukturyzacja szpitali, Opinie lekarzy Kanał RSS Pobierz zakładkę RSS

Newsletter: Reforma służby zdrowia, Uczelnie Medyczne, Restrukturyzacja szpitali, Opinie lekarzy, Prywatyzacja szpitali, Ochrona zdrowia, Studenci medycyny Newsletter

Partnerzy

Pamiętniki Lekarzy - pobierz PDF

Pamiętniki Lekarzy