Nie jesteś zalogowany (zaloguj się)
 

Pani prezes jątrzy

Zapis mówiący o karach dla lekarzy za nieprawidłowości na recepcie na lek refundowany nie zniknął. Udział w proteście od 1 lipca deklaruje 91 proc. lekarzy z gabinetów nieposiadających umowy z NFZ oraz prawie połowa z placówek posiadających kontrakt.

Na kłótni lekarzy z NFZ stracą pacjenci

Od 1 lipca lekarze zaczynają kolejną akcję protestacyjną. OZZL wydrukował już trzy miliony specjalnych druczków. Kolejny milion recept dorzuciła jedna z izb lekarskich. Tym razem jednak zamiast dodatkowych pieczątek na receptach zabraknie dwóch rubryk: na miejsce z numerem oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia oraz ze stopniem refundacji.

Od lipca recepty tylko na 100%

Okręgowa Rada Lekarska w Warszawie rekomenduje wszystkim lekarzom bez względu na rodzaj zatrudnienia i miejsca wykonywania zawodu wystawiania od dnia 1 lipca 2012 r. recept na 100 % i wyraża uznanie tym , którzy nie podpisali aneksów do umów z NFZ.

Pracodawcy w sukurs lekarzom

Lekarze coraz więcej czasu poświęcają na prowadzenie dokumentacji medycznej, odbywa się to kosztem pacjentów - podkreślają Pracodawcy RP i apelują o zmniejszenie biurokratycznych obowiązków medyków. W ich ocenie, do tej pory nie podjęto żadnych konkretnych działań w tej sprawie.

Włoscy lekarze lepsi ... na boisku

W Olsztynie naprzeciwko siebie stanęły piłkarskie reprezentacje włoskich i polskich lekarzy. Dopiero po serii rzutów karnych, na boisku lepsi okazali się goście z Włoch. Lekarze z Italii nie przypadkowo trafili do Olsztyna. Sam pomysł zorganizowania meczu zrodził się jeszcze zimą.

Przystojny pediatra wiceministrem zdrowia

Igor Radziewicz-Winnicki (1976) został wiceministrem zdrowia. Jest doktorem medycyny, pediatrą i specjalistą w dziedzinie zdrowia publicznego. Obecnie na Miodowej mamy już pięciu wiceministrów.

Pije Kuba do Jakuba

Prezes NFZ powiedział, że lekarze podpisują umowy dotyczące wystawiania recept na leki refundowane, by leczyć swoją rodzinę. a prezes Naczelnej Rady Lekarskiej - swoją żonę. Macieja Hamankiewicza nazwał "kompletnym ignorantem".

Opaski nie tylka dla noworodków

W Ministerstwie Zdrowia powstaje projekt zaopatrywania w znaki identyfikacyjne wszystkich pacjentów przyjmowanych do szpitala, a nie tylko noworodków urodzone w szpitalu oraz dzieci w wieku do 7 lat, jak miało to miejsce dotychczas.

Lekarze będą "cierpieć za miliony"

30 kwietnia br. Prezes NFZ podpisał zarządzenie Nr 25/2012/DGL w sprawie wzoru umowy upoważniającej lekarzy do wystawiania recept na leki refundowane ze środków publicznych. Karę umowna w wysokości 300 zł zapłaci lekarz za każde wystawienie recepty na rzecz osoby nieubezpieczonej, a więc bezrobotnemu lub nieubezpieczonemu dziecku.

Jaką pastą myć zęby używając elektrycznej szczoteczki do zębów?
2015-01-13 15:10:00
dodał: stomatolog
Wiele osób po zakupie elektrycznej szczoteczki do zebów zastanawia się czy może dalej używać swojej ulubionej pasty czy jednak powinni stosować jakieś specjalne pasty dedykowane szczoteczkom elektrycznym? Odpowiadając sobie na to pytanie trzeba wziąć pod uwagę fakt, ... (więcej).
Najdroższa szczoteczka do zębów
2014-10-30 18:23:21
dodał: stomatolog
Najdroższa szczoteczka do zębów..ile może kosztować? Ile człowiek jest w stanie wydać na szczoteczkę do zebów i czy rzeczywiście droga szczoteczka jest rzeczywiście lepsza? Na ten moment najdroższą szczoteczkę do zębów jest szczotka niemieckiej marki Reinast. ... (więcej).
Który irygator do zębów wybrać?
2014-10-17 16:12:00
dodał: stomatolog
Codzienne mycie zębów nie wystarczy, by uzyskać zdrowe i czyste zęby. Bardzo istotne jest także czyszczenie trudno dostępnych miejsc i przestrzeni międzyzębowych. Parę lat temu do wyboru mieliśmy tylko nici do zębów albo wykałaczki dentystyczne. W czasach obecnych ... (więcej).
Jak zachęcić najmłodszych pacjentów do mycia zębów?
2014-10-01 15:09:41
dodał: stomatolog
Bardzo często spotykam się z sytuacją braku właściwej higieny ząbków najmłodszych. Najczęściej jest to tłumaczone tym, że dzieci po prostu nie chcą myć zębów i rodzice nie wiedzą jak ich do tego przekonać. Myślę, że najlepszym sposobem jest mycie zębów ... (więcej).
Jaką pastę do zębów wybrać?
2014-09-08 16:45:21
dodał: stomatolog
Na rynku istnieje bogata oferta past do zębów. Różnią się zastosowaniem, pojemnością i wydajnością, ale przede wszystkim ceną. Czy droga pasta do zębów to na pewno dobra pasta? Na co zwrócić uwagę przy jej wyborze? Przede wszystkim istotne ... (więcej).
Alternatywa dla nici dentystycznych
2014-09-08 15:40:50
dodał: stomatolog
Alternatywa dla nici dentystycznych Tudno dostepne miejsca oraz przestrzenie międzyzębowe są zwykle pomijane w trakcie mycia zębów. A jest to jedne z głównych miejsc gromadzenia się bakterii i resztek pokarmowych. Najczęstszym sposobem domowego czyszczenia przestrzeni ... (więcej).
Tańcowała igła z nitką – nowy rozdział w historii medycyny estetycznej
2014-04-16 11:20:51
dodał: intymnosc
Od dłuższego już czasu w medycynie estetycznej panuje trend osiągania efektów naturalnych, a nie jak zdarzało się jeszcze kilka lat temu – karykaturalnych i przerysowanych. Pokrywa się to jednocześnie z coraz powszechniejszymi zabiegami estetycznymi. Wizyty w ... (więcej).
Stulejka u dzieci – jak sobie z nią radzić?
2014-04-07 15:22:10
dodał: intymnosc
  Nie wszyscy rodzice są świadomi tego, jak dbać o codzienną higienę chłopców. A przecież już od najmłodszych lat powinniśmy starać się o to, aby nasze pociechy wyrobiły sobie właściwe nawyki i nie doprowadzały do gromadzenia się pod napletkiem bakterii ... (więcej).
Leczenie nietrzymania moczu bez skalpela
2014-03-19 08:49:16
dodał: intymnosc
Nietrzymanie moczu należy do tej grupy przypadłości, które oprócz fizycznych dolegliwości powodują dyskomfort psychiczny cierpiących na nie osób. Pacjenci dotknięci tym schorzeniem są na tyle zawstydzeni jego przykrymi konsekwencjami, że temat ten wciąż ... (więcej).
"Róbmy swoje"
2014-03-16 14:52:40
Trwający od ponad 30 lat korowód „ nalewaczy z pustego”, którzy kolejno zasiadają na ministerialnym stołku zdaje się osiągać swoje apogeum.  Pomimo wielu trafnych ( a także nietrafionych ) pomysłów i uwag uzdrawiających system ochrony zdrowia, ... (więcej).
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9  z  79 »

Ciekawe blogi

bialamewa - BlogiLekarzy
muzyczno - medycznie
Studentka zwana Cellulą

» Zobacz więcej

Ankieta

Ustawa refundacyjna przewiduje odpowiedzialność karną dla lekarza wystawiającego receptę refundowaną za::

1. przyjęcie korzyści majątkowej
2. przyjęcie korzyści osobistej
3.
przyjęcie obietnicy korzyści majątkowej
4. przyjęcie obietnicy korzyści osobistej
5.
wszystkie powyższe

Poleć nas!

Blogi Medyczne Wyślij znajomym powiadomienie o nowej stronie:

Blogi Medyczne - Poleć nas... Powiadom

Bądź na bieżąco!

Opinie Lekarzy Wybierz formę, która najbardziej Tobie odpowiada:

Rss: Prywatyzacja szpitali, Ochrona zdrowia, Studenci medycyny, Reforma służby zdrowia, Uczelnie Medyczne, Restrukturyzacja szpitali, Opinie lekarzy Kanał RSS Pobierz zakładkę RSS

Newsletter: Reforma służby zdrowia, Uczelnie Medyczne, Restrukturyzacja szpitali, Opinie lekarzy, Prywatyzacja szpitali, Ochrona zdrowia, Studenci medycyny Newsletter

Partnerzy

Pamiętniki Lekarzy - pobierz PDF

Pamiętniki Lekarzy