Nie jesteś zalogowany (zaloguj się)
 

Pani prezes jątrzy

Zapis mówiący o karach dla lekarzy za nieprawidłowości na recepcie na lek refundowany nie zniknął. Udział w proteście od 1 lipca deklaruje 91 proc. lekarzy z gabinetów nieposiadających umowy z NFZ oraz prawie połowa z placówek posiadających kontrakt.

Na kłótni lekarzy z NFZ stracą pacjenci

Od 1 lipca lekarze zaczynają kolejną akcję protestacyjną. OZZL wydrukował już trzy miliony specjalnych druczków. Kolejny milion recept dorzuciła jedna z izb lekarskich. Tym razem jednak zamiast dodatkowych pieczątek na receptach zabraknie dwóch rubryk: na miejsce z numerem oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia oraz ze stopniem refundacji.

Od lipca recepty tylko na 100%

Okręgowa Rada Lekarska w Warszawie rekomenduje wszystkim lekarzom bez względu na rodzaj zatrudnienia i miejsca wykonywania zawodu wystawiania od dnia 1 lipca 2012 r. recept na 100 % i wyraża uznanie tym , którzy nie podpisali aneksów do umów z NFZ.

Pracodawcy w sukurs lekarzom

Lekarze coraz więcej czasu poświęcają na prowadzenie dokumentacji medycznej, odbywa się to kosztem pacjentów - podkreślają Pracodawcy RP i apelują o zmniejszenie biurokratycznych obowiązków medyków. W ich ocenie, do tej pory nie podjęto żadnych konkretnych działań w tej sprawie.

Włoscy lekarze lepsi ... na boisku

W Olsztynie naprzeciwko siebie stanęły piłkarskie reprezentacje włoskich i polskich lekarzy. Dopiero po serii rzutów karnych, na boisku lepsi okazali się goście z Włoch. Lekarze z Italii nie przypadkowo trafili do Olsztyna. Sam pomysł zorganizowania meczu zrodził się jeszcze zimą.

Przystojny pediatra wiceministrem zdrowia

Igor Radziewicz-Winnicki (1976) został wiceministrem zdrowia. Jest doktorem medycyny, pediatrą i specjalistą w dziedzinie zdrowia publicznego. Obecnie na Miodowej mamy już pięciu wiceministrów.

Pije Kuba do Jakuba

Prezes NFZ powiedział, że lekarze podpisują umowy dotyczące wystawiania recept na leki refundowane, by leczyć swoją rodzinę. a prezes Naczelnej Rady Lekarskiej - swoją żonę. Macieja Hamankiewicza nazwał "kompletnym ignorantem".

Opaski nie tylka dla noworodków

W Ministerstwie Zdrowia powstaje projekt zaopatrywania w znaki identyfikacyjne wszystkich pacjentów przyjmowanych do szpitala, a nie tylko noworodków urodzone w szpitalu oraz dzieci w wieku do 7 lat, jak miało to miejsce dotychczas.

Lekarze będą "cierpieć za miliony"

30 kwietnia br. Prezes NFZ podpisał zarządzenie Nr 25/2012/DGL w sprawie wzoru umowy upoważniającej lekarzy do wystawiania recept na leki refundowane ze środków publicznych. Karę umowna w wysokości 300 zł zapłaci lekarz za każde wystawienie recepty na rzecz osoby nieubezpieczonej, a więc bezrobotnemu lub nieubezpieczonemu dziecku.

Jestem Europejczykiem narodowości polskiej
2011-04-06 02:15:52
Urodziłem się w Lublinie, tu się wychowałem i wykształciłem, ożeniłem i doczekałem dzieci i wnuków, którzy sa moją Dumą i Radością. Nie mam nic przeciwko śląskości ani ludziom pochodzenia śląskiego czy kaszubskiego. Nie potępiam niczyjego dziadka, którego ... (więcej).
Psychiatria na stażu
2011-04-03 19:12:08
dodał: bialamewa
Psychiatria to zdecydowanie nie moja bajka. Często mam wrażenie, że nieświadomie powoduje potencjalne niebezpieczeństwo: ostatnio zostawiłam na kilka sekund młotek neurologiczny i historie choroby na konsoli pielęgniarskiej, a potem bawiłam się spinaczem do papieru i wypadł mi ... (więcej).
Prima Aprilis! Weseli żyją dłużej!
2011-04-01 02:01:16
Przyznaję się bez bicia, że wysłałem do swoich szefów dobrze podrobione pisma na temat planowanej kontroli w dniu 1 kwietnia z Urzędu Skarbowego odnośnie prawdziwości ich zeznań podatkowych PIT. Ale równoczesnie dostalem od koleżanek z pracy ponaglenie zapłaty faktury ... (więcej).
Młodzież i plebs
2011-03-27 17:53:44
dodał: Cellula
Rozmawiam z ludźmi. Czytam blogi. I śmieję się. Dzisiejsza młodzież pełna różnej maści " ekscentrycznych outsiderów ", tych innych niż wszyscy (czy nie pisałam o nich w kontekście studiów medycznych, ile to będzie, ze dwa lata temu?) Ci lepsi od innych, ... (więcej).
Służba zdrowia dwu prędkości
2011-03-24 22:45:21
Pielęgniarki nadal siedzą sobie na sejmowej galerii, poprawiając czepki przed kamerami i nie ma zadnej siły, aby je stamtąd pogonić. Telewizja pokazuje je co chwilę z każdej strony, ale jakoś nie ma na kim oka zawiesić. Byłem za nimi w poprzedniej akcji protestacyjnej i to nie z ... (więcej).
Oferta UWAGA!
2011-03-19 22:38:04
dodał: paulla
Oferta dla lekarzy! Pilnie sprzedam duzy dom na wsi wolnostojacy,bardzo tanio!  Ktory mozna wykorzystac na gabinety lekarskie specjalistyczne, ktore sa bardzo potrzebne  dla wielu bardzo wielu ludzi z okolic.Lekarze specjalisci naprawde mieli by duzo pracy.Sa to okolice oddalone ... (więcej).
Dezinformacja i moja wizja reformy studiów
2011-03-19 01:10:56
dodał: bialamewa
Bardzo trudno jest znaleźć wartościowy artykuł, czy sprawdzoną informacje - z dziedziny medycyny. Nawet w szanowanych czasopismach zdarzają się artykuły po kilkanaście stron z których nic nie wynika, ale przynajmniej autor szczerze się do tego przyznaje, że wnioski są ... (więcej).
W czepkach powabniej
2011-03-18 18:37:56
Pusty śmiech mnie ogarnia za każdym razem, kiedy oglądam w telewizji pielęgniarki biegające po sejmowych kuluarach w czepkach na głowach. Przecież one tak nie chodzą ubrane w szpitalach. Tradycyjnego nakrycia głowy pozbyły się już dawno. Teraz chodzą w gustownych białych ... (więcej).
Dziś krótko
2011-03-17 01:23:45
dodał: Cellula
Uwielbiam, jak moje życie pędzi do przodu. Tak jak teraz. Tak jak zawsze było. Nowe wyzwania, nowe przeszkody. Czasem bywa to męczące, czasem trzeba nadganiać. Ale gdy się dotrze na kolejny pół-szczyt i można odetchnąć! Odetchnąć i podziwiać to, co już się ... (więcej).
Czy
2011-03-05 21:42:15
dodał: Cellula
Różnica między pesymistą i optymistą polega na tym, że optymista wie, iż jest optymistą, natomiast pesymista myśli, że jest realistą. Przynajmniej w moim otoczeniu. Może wynika to z naszej skłonności do narzekania. Może z tego, że gdyby pesymista przyznał, iż ... (więcej).
« 9 10 11 12 13 14 15 16 17  z  79 »

Ciekawe blogi

Blog, blog... kto tam?
Ludzie & Medycyna
przenitek - BlogiLekarzy

» Zobacz więcej

Ankieta

Ustawa refundacyjna przewiduje odpowiedzialność karną dla lekarza wystawiającego receptę refundowaną za::

1. przyjęcie korzyści majątkowej
2. przyjęcie korzyści osobistej
3.
przyjęcie obietnicy korzyści majątkowej
4. przyjęcie obietnicy korzyści osobistej
5.
wszystkie powyższe

Poleć nas!

Blogi Medyczne Wyślij znajomym powiadomienie o nowej stronie:

Blogi Medyczne - Poleć nas... Powiadom

Bądź na bieżąco!

Opinie Lekarzy Wybierz formę, która najbardziej Tobie odpowiada:

Rss: Prywatyzacja szpitali, Ochrona zdrowia, Studenci medycyny, Reforma służby zdrowia, Uczelnie Medyczne, Restrukturyzacja szpitali, Opinie lekarzy Kanał RSS Pobierz zakładkę RSS

Newsletter: Reforma służby zdrowia, Uczelnie Medyczne, Restrukturyzacja szpitali, Opinie lekarzy, Prywatyzacja szpitali, Ochrona zdrowia, Studenci medycyny Newsletter

Partnerzy

Pamiętniki Lekarzy - pobierz PDF

Pamiętniki Lekarzy