Nie jesteś zalogowany (zaloguj się)
 

Pani prezes jątrzy

Zapis mówiący o karach dla lekarzy za nieprawidłowości na recepcie na lek refundowany nie zniknął. Udział w proteście od 1 lipca deklaruje 91 proc. lekarzy z gabinetów nieposiadających umowy z NFZ oraz prawie połowa z placówek posiadających kontrakt.

Na kłótni lekarzy z NFZ stracą pacjenci

Od 1 lipca lekarze zaczynają kolejną akcję protestacyjną. OZZL wydrukował już trzy miliony specjalnych druczków. Kolejny milion recept dorzuciła jedna z izb lekarskich. Tym razem jednak zamiast dodatkowych pieczątek na receptach zabraknie dwóch rubryk: na miejsce z numerem oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia oraz ze stopniem refundacji.

Od lipca recepty tylko na 100%

Okręgowa Rada Lekarska w Warszawie rekomenduje wszystkim lekarzom bez względu na rodzaj zatrudnienia i miejsca wykonywania zawodu wystawiania od dnia 1 lipca 2012 r. recept na 100 % i wyraża uznanie tym , którzy nie podpisali aneksów do umów z NFZ.

Pracodawcy w sukurs lekarzom

Lekarze coraz więcej czasu poświęcają na prowadzenie dokumentacji medycznej, odbywa się to kosztem pacjentów - podkreślają Pracodawcy RP i apelują o zmniejszenie biurokratycznych obowiązków medyków. W ich ocenie, do tej pory nie podjęto żadnych konkretnych działań w tej sprawie.

Włoscy lekarze lepsi ... na boisku

W Olsztynie naprzeciwko siebie stanęły piłkarskie reprezentacje włoskich i polskich lekarzy. Dopiero po serii rzutów karnych, na boisku lepsi okazali się goście z Włoch. Lekarze z Italii nie przypadkowo trafili do Olsztyna. Sam pomysł zorganizowania meczu zrodził się jeszcze zimą.

Przystojny pediatra wiceministrem zdrowia

Igor Radziewicz-Winnicki (1976) został wiceministrem zdrowia. Jest doktorem medycyny, pediatrą i specjalistą w dziedzinie zdrowia publicznego. Obecnie na Miodowej mamy już pięciu wiceministrów.

Pije Kuba do Jakuba

Prezes NFZ powiedział, że lekarze podpisują umowy dotyczące wystawiania recept na leki refundowane, by leczyć swoją rodzinę. a prezes Naczelnej Rady Lekarskiej - swoją żonę. Macieja Hamankiewicza nazwał "kompletnym ignorantem".

Opaski nie tylka dla noworodków

W Ministerstwie Zdrowia powstaje projekt zaopatrywania w znaki identyfikacyjne wszystkich pacjentów przyjmowanych do szpitala, a nie tylko noworodków urodzone w szpitalu oraz dzieci w wieku do 7 lat, jak miało to miejsce dotychczas.

Lekarze będą "cierpieć za miliony"

30 kwietnia br. Prezes NFZ podpisał zarządzenie Nr 25/2012/DGL w sprawie wzoru umowy upoważniającej lekarzy do wystawiania recept na leki refundowane ze środków publicznych. Karę umowna w wysokości 300 zł zapłaci lekarz za każde wystawienie recepty na rzecz osoby nieubezpieczonej, a więc bezrobotnemu lub nieubezpieczonemu dziecku.

jakim lekarzem można być?
2011-05-20 17:20:25
dodał: bialamewa
Podziwiam mojego kolegę, który ma jasno określony cel, system podejścia do pacjenta i optymizm. Pracuje w obskurnym szpitalu, jako rezydent, ale i każdemu pacjentowi się przedstawi i z każdym porozmawia - jest prawdziwym przykładem, że jeśli chcemy coś zmienić zacznijmy od ... (więcej).
Seks (niekonicznie) po godzinach
2011-05-18 22:41:32
Ludzka seksualność jest nieprzenikniona. Widziałem nie raz na własne oczy, jak moi koledzy lekarze podczas szpitalnych dyżurów klepali po tyłkach pielęgniarki i ściskali sie z nimi po szpitalnych kątach i windach, podrywali stażystki, które jakoś na ogół nie ... (więcej).
Staż ciągle trwa
2011-05-12 13:16:05
dodał: bialamewa
Pacjentów widzę, tylko na obchodzie, robie robote papierkową i idę do domu. Sama koordynatorka stażystów na tym oddziale stwierdziła w rozmowie z rezydentami, że staże są do niczego, że jak się nie ma mistrza to się człowiek nic nie uczy, i ze to strata czasu, bo ... (więcej).
Lekarska solidarność już nie w modzie
2011-05-11 02:19:43
Lekarzy odsądza się często od czci i wiary, za to że trzymają sztamę. Zwlaszcza wtedy, kiedy chodzi o błędy, wpadki i zaniechania. Ci, którzy tak sadzą, nie mają pojęcia o wpływie terapii na turbulencje ludzkiego organizmu, niezależnego od naszej działalności. Czy wzajemny ... (więcej).
Stażu ciąg dalszy
2011-04-27 22:25:38
dodał: bialamewa
Obecnie moja praca polega na noszeniu woreczka na zużyte rękawice na obchodzie i wypisywaniu masy kart informacyjnych. Nie mam siły nawet na komentarze - wg praw i obowiązków stażysty - powinnam tak pracować bez cienia wątpliwości, taki mój psi obowiązek. Tylko kurde ja ... (więcej).
Witajcie znów:)
2011-04-25 12:20:06
dodał: anielka
Dawno mnie tu nie było... Tak w sumie przez przypadek trafiłam z powrotem, ktoś po prostu zostawił mi komentarz do starego postu(dzięki mu za to!), i zajrzałam żeby sprawdzić. Chcę pisać dalej:) W ostatnim czasie z tym czasem właśnie krucho, nie to co na stażu;) Jak się poszło ... (więcej).
Olewactwo
2011-04-11 22:41:24
dodał: bialamewa
Dialog:  Ja: Pani Doktor może wpisać w skierowanie na TK, że pacjentka jednak ma tą niewydolność nerek, GFR b. niski - kreatyninę wysoką jeśli ma mieć badanie TK?  Pani Doktor: Po co? Niech się radiolodzy martwią.  Jak cholernie ciężko nastawić się na to ... (więcej).
Ratownik wita!
2011-04-11 22:14:25
dodał: ratownik
  Witajcie w moim pierwszym wpisie. Wprawdzie nie jestem lekarzem, lecz platforma blogowa dla medyków jakoś tak sentymentalnie przekonała mnie do siebie :-). Na wstępie wypada się przywitać w nowym, szanownym gronie, co więc czynię.   Mam na imię Tomek, ... (więcej).
JarKacz niczym papież odnawia ziemię
2011-04-11 19:35:32
Jarosław cytuje Jana Pawła II, słowem nie wspominając o Nim. Kiedy kąsa go PJN, bękart z nieprawego łoża, jego retoryka - "ten pan" (o Tusku), "ten starszy pan" (o prof. Bartoszewskim), "ten poseł z Lublina" (o Palikocie), "ten na którego mamy haka, ale ....." nabiera sensu i ... (więcej).
Oświadczenie pacjenta
2011-04-09 21:55:34
Polska jest państwem prawników, co jak pisał Rafał Ziemkiewicz nie oznacza, że jest państwem prawa. Oto jesteśmy świadkami rywalizacji pomiędzy prawnikami, którzy w imieniu roszczeniowych pacjentów wykorzystują nieprecyzyjne polskie prawo aby wyprocesować jak ... (więcej).
« 8 9 10 11 12 13 14 15 16  z  79 »

Ciekawe blogi

muzyczno - medycznie
Blog o zakręcie
Anielka - BlogiLekarzy

» Zobacz więcej

Ankieta

Ustawa refundacyjna przewiduje odpowiedzialność karną dla lekarza wystawiającego receptę refundowaną za::

1. przyjęcie korzyści majątkowej
2. przyjęcie korzyści osobistej
3.
przyjęcie obietnicy korzyści majątkowej
4. przyjęcie obietnicy korzyści osobistej
5.
wszystkie powyższe

Poleć nas!

Blogi Medyczne Wyślij znajomym powiadomienie o nowej stronie:

Blogi Medyczne - Poleć nas... Powiadom

Bądź na bieżąco!

Opinie Lekarzy Wybierz formę, która najbardziej Tobie odpowiada:

Rss: Prywatyzacja szpitali, Ochrona zdrowia, Studenci medycyny, Reforma służby zdrowia, Uczelnie Medyczne, Restrukturyzacja szpitali, Opinie lekarzy Kanał RSS Pobierz zakładkę RSS

Newsletter: Reforma służby zdrowia, Uczelnie Medyczne, Restrukturyzacja szpitali, Opinie lekarzy, Prywatyzacja szpitali, Ochrona zdrowia, Studenci medycyny Newsletter

Partnerzy

Pamiętniki Lekarzy - pobierz PDF

Pamiętniki Lekarzy