Nie jesteś zalogowany (zaloguj się)
 

Pani prezes jątrzy

Zapis mówiący o karach dla lekarzy za nieprawidłowości na recepcie na lek refundowany nie zniknął. Udział w proteście od 1 lipca deklaruje 91 proc. lekarzy z gabinetów nieposiadających umowy z NFZ oraz prawie połowa z placówek posiadających kontrakt.

Na kłótni lekarzy z NFZ stracą pacjenci

Od 1 lipca lekarze zaczynają kolejną akcję protestacyjną. OZZL wydrukował już trzy miliony specjalnych druczków. Kolejny milion recept dorzuciła jedna z izb lekarskich. Tym razem jednak zamiast dodatkowych pieczątek na receptach zabraknie dwóch rubryk: na miejsce z numerem oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia oraz ze stopniem refundacji.

Od lipca recepty tylko na 100%

Okręgowa Rada Lekarska w Warszawie rekomenduje wszystkim lekarzom bez względu na rodzaj zatrudnienia i miejsca wykonywania zawodu wystawiania od dnia 1 lipca 2012 r. recept na 100 % i wyraża uznanie tym , którzy nie podpisali aneksów do umów z NFZ.

Pracodawcy w sukurs lekarzom

Lekarze coraz więcej czasu poświęcają na prowadzenie dokumentacji medycznej, odbywa się to kosztem pacjentów - podkreślają Pracodawcy RP i apelują o zmniejszenie biurokratycznych obowiązków medyków. W ich ocenie, do tej pory nie podjęto żadnych konkretnych działań w tej sprawie.

Włoscy lekarze lepsi ... na boisku

W Olsztynie naprzeciwko siebie stanęły piłkarskie reprezentacje włoskich i polskich lekarzy. Dopiero po serii rzutów karnych, na boisku lepsi okazali się goście z Włoch. Lekarze z Italii nie przypadkowo trafili do Olsztyna. Sam pomysł zorganizowania meczu zrodził się jeszcze zimą.

Przystojny pediatra wiceministrem zdrowia

Igor Radziewicz-Winnicki (1976) został wiceministrem zdrowia. Jest doktorem medycyny, pediatrą i specjalistą w dziedzinie zdrowia publicznego. Obecnie na Miodowej mamy już pięciu wiceministrów.

Pije Kuba do Jakuba

Prezes NFZ powiedział, że lekarze podpisują umowy dotyczące wystawiania recept na leki refundowane, by leczyć swoją rodzinę. a prezes Naczelnej Rady Lekarskiej - swoją żonę. Macieja Hamankiewicza nazwał "kompletnym ignorantem".

Opaski nie tylka dla noworodków

W Ministerstwie Zdrowia powstaje projekt zaopatrywania w znaki identyfikacyjne wszystkich pacjentów przyjmowanych do szpitala, a nie tylko noworodków urodzone w szpitalu oraz dzieci w wieku do 7 lat, jak miało to miejsce dotychczas.

Lekarze będą "cierpieć za miliony"

30 kwietnia br. Prezes NFZ podpisał zarządzenie Nr 25/2012/DGL w sprawie wzoru umowy upoważniającej lekarzy do wystawiania recept na leki refundowane ze środków publicznych. Karę umowna w wysokości 300 zł zapłaci lekarz za każde wystawienie recepty na rzecz osoby nieubezpieczonej, a więc bezrobotnemu lub nieubezpieczonemu dziecku.

Są chwile
2011-08-12 23:35:46
dodał: bialamewa
Sa chwile, gdy bardzo się cieszę, że jestem lekarką. Ten zawód pozwala na przejrzenie całego spektrum: od umierania do narodzin. Dziś na noworodkach poczułam, że życie "jakoś częściej się zaczyna", niż kończy. Cholernie fajne uczucie, szczególnie, że w bliskiej ... (więcej).
oj tam oj tam
2011-08-08 22:50:40
dodał: bialamewa
Dziś miałam ochotę zapytać lekarki podczas obchodu - czy nie ma ochoty strzelić po łapach pielęgniarki, która szła od noworodka do noworodka, z sali do sali z nie mytymi ani razu dłońmi, za to z granatowym lakierem na paznokciach i dotykała pępków poszczególnych ... (więcej).
back?
2011-07-26 17:55:01
dodał: leala
Zajrzałam dziś na tę stronę po długiej przerwie, a tu i Misiek sie odezwał i Mumina... Fajnie było tu z nimi :)) Mnie wywiało z Warszawy...tymczasowo :) kierunek: Gdańsk. Nie do końca urlop, ale będę troche tajemnicza i szczególów nie zdradzę :)   ... (więcej).
Chirurdzy klną jak szewcy?
2011-07-15 02:51:36
Chirurdzy klną jak szewcy? Klnie cały polski naród. Qurva i huy stały się przecinkiem dla milionów polskojęzycznych katolików, jehowców i niewiernych. Nie tylko w szpitalu, ale dla uczniów i nauczycieli w szkole, sklepie, na dworcu, w samolocie, Sejmie ... (więcej).
NoRespekt
2011-07-13 14:36:00
dodał: bialamewa
Przyznam się od razu: na jeansy i koszulkę zakładam fartuch, na nogach mam byle jakie trampki, włosy związane - i tak ruszam do pacjentów. Z pewnością brak mi szyku - lekarza pod krawatem i elokwencji lekarki w modnej sukience. Pacjenci różnie do mnie podchodzą- jedni ... (więcej).
Pesymizm
2011-07-08 14:01:31
dodał: bialamewa
Mój osobisty pesimizm dotyczący pracy lekarza stażysty jest duży. Z pewnością widać to na tym blogu. Nic na to nie poradzę, mam wrażenie że optymiz i przyznanie się do tego, że jest jak jest i trzeba sobie radzić byłoby pokazaniem, że przecież jest dobrze, a nie jest.  (więcej).
?!
2011-07-04 00:00:50
dodał: michu
Tak wpadłem tylko na chwilę... Nie było mnie tu ładnych parę tygodni? Miesięcy? Lat chyba jeszcze nie :))) Niestety nic się tu nie zmieniło! Może wpadnę znów za kilka tygodni, miesięcy, lat...? Nie oczekuję, niestety (!), zmian...   (więcej).
Przystosowanie
2011-07-03 00:22:53
dodał: bialamewa
Chirurdzy ogólni strasznie dużo przeklinają. Może to kwestia głównie męskiego grona, a może niekoniecznie, bo na chirurgii urazowej było mniej przeklinania i mniej więcej tyle samo kobiet - lekarzy. Gdy moja koordynatorka po odłożeniu słuchawki telefonu powiedziała ... (więcej).
Plakietki
2011-06-13 20:16:49
dodał: bialamewa
W wielu oddziałach lekarze "z pozycją" nie noszą plakietek. Jedynie od innych lekarzy można się dowiedzieć kto jest kim, do kogo trzeba się zgłosić. Nie jest trudno o pomyłkę. Ta umowna tradycja jest bardzo niewygodna, wydaje mi się, że także lekko niekulturalna i takim ... (więcej).
Lato, lato
2011-06-12 19:06:00
dodał: Cellula
Siedzę w domu i podziwiam lato, które nagle pojawiło się jakiś czas temu. Jak zwykle w czasie sesji porządny student myśli o wszystkim poza sesją, tak więc pojawiam się znów na blogu. Egzamin z interny. Egzamin z pediatrii. No, z propedeutyki interny czy pediatrii, ... (więcej).
« 7 8 9 10 11 12 13 14 15  z  79 »

Ciekawe blogi

Studentka zwana Cellulą
muzyczno - medycznie
Ludzie & Medycyna

» Zobacz więcej

Ankieta

Ustawa refundacyjna przewiduje odpowiedzialność karną dla lekarza wystawiającego receptę refundowaną za::

1. przyjęcie korzyści majątkowej
2. przyjęcie korzyści osobistej
3.
przyjęcie obietnicy korzyści majątkowej
4. przyjęcie obietnicy korzyści osobistej
5.
wszystkie powyższe

Poleć nas!

Blogi Medyczne Wyślij znajomym powiadomienie o nowej stronie:

Blogi Medyczne - Poleć nas... Powiadom

Bądź na bieżąco!

Opinie Lekarzy Wybierz formę, która najbardziej Tobie odpowiada:

Rss: Prywatyzacja szpitali, Ochrona zdrowia, Studenci medycyny, Reforma służby zdrowia, Uczelnie Medyczne, Restrukturyzacja szpitali, Opinie lekarzy Kanał RSS Pobierz zakładkę RSS

Newsletter: Reforma służby zdrowia, Uczelnie Medyczne, Restrukturyzacja szpitali, Opinie lekarzy, Prywatyzacja szpitali, Ochrona zdrowia, Studenci medycyny Newsletter

Partnerzy

Pamiętniki Lekarzy - pobierz PDF

Pamiętniki Lekarzy