Nie jesteś zalogowany (zaloguj się)
 

Pani prezes jątrzy

Zapis mówiący o karach dla lekarzy za nieprawidłowości na recepcie na lek refundowany nie zniknął. Udział w proteście od 1 lipca deklaruje 91 proc. lekarzy z gabinetów nieposiadających umowy z NFZ oraz prawie połowa z placówek posiadających kontrakt.

Na kłótni lekarzy z NFZ stracą pacjenci

Od 1 lipca lekarze zaczynają kolejną akcję protestacyjną. OZZL wydrukował już trzy miliony specjalnych druczków. Kolejny milion recept dorzuciła jedna z izb lekarskich. Tym razem jednak zamiast dodatkowych pieczątek na receptach zabraknie dwóch rubryk: na miejsce z numerem oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia oraz ze stopniem refundacji.

Od lipca recepty tylko na 100%

Okręgowa Rada Lekarska w Warszawie rekomenduje wszystkim lekarzom bez względu na rodzaj zatrudnienia i miejsca wykonywania zawodu wystawiania od dnia 1 lipca 2012 r. recept na 100 % i wyraża uznanie tym , którzy nie podpisali aneksów do umów z NFZ.

Pracodawcy w sukurs lekarzom

Lekarze coraz więcej czasu poświęcają na prowadzenie dokumentacji medycznej, odbywa się to kosztem pacjentów - podkreślają Pracodawcy RP i apelują o zmniejszenie biurokratycznych obowiązków medyków. W ich ocenie, do tej pory nie podjęto żadnych konkretnych działań w tej sprawie.

Włoscy lekarze lepsi ... na boisku

W Olsztynie naprzeciwko siebie stanęły piłkarskie reprezentacje włoskich i polskich lekarzy. Dopiero po serii rzutów karnych, na boisku lepsi okazali się goście z Włoch. Lekarze z Italii nie przypadkowo trafili do Olsztyna. Sam pomysł zorganizowania meczu zrodził się jeszcze zimą.

Przystojny pediatra wiceministrem zdrowia

Igor Radziewicz-Winnicki (1976) został wiceministrem zdrowia. Jest doktorem medycyny, pediatrą i specjalistą w dziedzinie zdrowia publicznego. Obecnie na Miodowej mamy już pięciu wiceministrów.

Pije Kuba do Jakuba

Prezes NFZ powiedział, że lekarze podpisują umowy dotyczące wystawiania recept na leki refundowane, by leczyć swoją rodzinę. a prezes Naczelnej Rady Lekarskiej - swoją żonę. Macieja Hamankiewicza nazwał "kompletnym ignorantem".

Opaski nie tylka dla noworodków

W Ministerstwie Zdrowia powstaje projekt zaopatrywania w znaki identyfikacyjne wszystkich pacjentów przyjmowanych do szpitala, a nie tylko noworodków urodzone w szpitalu oraz dzieci w wieku do 7 lat, jak miało to miejsce dotychczas.

Lekarze będą "cierpieć za miliony"

30 kwietnia br. Prezes NFZ podpisał zarządzenie Nr 25/2012/DGL w sprawie wzoru umowy upoważniającej lekarzy do wystawiania recept na leki refundowane ze środków publicznych. Karę umowna w wysokości 300 zł zapłaci lekarz za każde wystawienie recepty na rzecz osoby nieubezpieczonej, a więc bezrobotnemu lub nieubezpieczonemu dziecku.

Lekarze nie mają prawa oszukiwać pacjentów!
2011-10-14 17:32:22
Reklama usług lekarskich jest wszechobecna - na banerach, tramwajach i trolejbusach, w ulotkach na targowiskach. Konia z rzedem temu, kto określi, co jest reklamą, a co nie. Zakłady opieki zdrowotnej są zobowiązane do przestrzegania mało precyzyjnego art. 18b ustawy o zakładach opieki ... (więcej).
mój ostatni oddział na stazu
2011-10-11 21:14:17
dodał: bialamewa
Nowi stażyści juz zawitali do szpitala, widac po nich - pewnie tak jak i po mnie rok temu, że jakiegoś rodzaju aspołeczność idzie wraz z latami spędzonymi nad teoretyczną nauką medycyny. Nie są sympatyczni, żądają informacji, a nawet nie próbują nawiązać poprawnej - ... (więcej).
Życie studenta
2011-10-03 20:51:20
dodał: Cellula
Od paru dni kurczowo trzymam się myśli, że mentalnie dla wielu osób wakacje jeszcze się nie skończyły. Że - tak jak w starych dobrych szkolnych czasach - pierwszy tydzień to było błogie opierdalanie się, nieświadomość i wpatrzone nieprzytomnym wzrokiem w tablicę twarze ... (więcej).
staz sie kończy
2011-09-27 20:50:37
dodał: bialamewa
Praktycznie został mi jeszcze jeden miesiac (ponieważ wykorzystalam wczesniej prawie cały urlop). Teraz zostaje na internie i wcale nie jest mi z tym źle, przyzwyczaiłam się do trybu pracy i nie walcze już absurdami, tylko akceptuje. Czekam na to co będzie dalej, jak się mój los ... (więcej).
Lekarz lekarzowi urzędnikiem
2011-09-25 20:29:43
Już kasy chorych pachniały lekarską zdradą. NFZ, modo ministrowie Łapiński & Nauman, dopełnił dzieła. Lekarz Urzędnik, wykształcony w Akademii Medycznej, niedowartościowany w zawodzie, często potężnie rozczarowany w swej ambicji, niedoszły ordynator, to dziś dla zwykłych ... (więcej).
"Świnkowa praca domowa"
2011-09-14 09:29:20
dodał: anielka
Ostatnio badam 4-latka, jest grzeczny i nieśmiały, współpracuje przy badaniu, tylko jakoś tak słyszę jak "chrumka" jak świnka już kolejny raz. Raczej z czymś grzecznym i pożądanym mi się to nie kojarzyło więc mówię: - Co Ty takie brzydkie dźwięki wydajesz? - ... (więcej).
Urlop stażysty
2011-09-04 00:03:29
dodał: bialamewa
Rodzinne sprawy z rakiem dobiły mnie na tyle, że potrzebowałam urlopu. Moją sytuacje rodzinną ciężko byłoby opowiedzieć w kilku zdaniach i nie o tym ten blog, ale niestety ma ona wpływ na moje życie. Zatem nie wiem co się dzieje w szpitalu i dobrze mi z tym. Moja chęć walki o ... (więcej).
Nic się nie zmieniło?
2011-08-28 10:06:05
Przyglądając się od 22 lat Polsce, a od trzynastu co najmniej bardzo uwaznie, bo podróżując po niej ze wschodu na zachód, z południa na północy przez rozdroża wciąż budujących się i modernizowanych dróg, mijając dziesiątki i setki wsi, przypomijących ... (więcej).
Konowale, klaniaj się Panu Pijakowi!
2011-08-21 11:01:01
Szpitale nie mogą już wystawiać rachunków za pomoc udzieloną "nawalonym jak stodoła" ubezpieczonym menelikom, którzy albo sami trafili na izbę przyjęć, lub przywiózł ich po najmniejszej linii oporu policyjny patrol. Ten sam patrol może złapanego po duzym piwie ... (więcej).
Lekarz nie jest wolnym zawodem
2011-08-16 03:16:00
Minister zdrowia i szef NFZ przedstawili plan finansowy na przyszły rok. Ma być 6% więcej pieniędzy. Niby sprawy ida w dobrym kierunku, bo jeśli tylko da się uniknąć leczenia w szpitalu bez szkody dla zdrowia pacjenta, to i lepiej dla niego, i taniej dla systemu. Ale czy te zmiany ... (więcej).
« 6 7 8 9 10 11 12 13 14  z  79 »

Ciekawe blogi

Ania...
adnotacje, medytacje i wariacje
Blog o zakręcie

» Zobacz więcej

Ankieta

Ustawa refundacyjna przewiduje odpowiedzialność karną dla lekarza wystawiającego receptę refundowaną za::

1. przyjęcie korzyści majątkowej
2. przyjęcie korzyści osobistej
3.
przyjęcie obietnicy korzyści majątkowej
4. przyjęcie obietnicy korzyści osobistej
5.
wszystkie powyższe

Poleć nas!

Blogi Medyczne Wyślij znajomym powiadomienie o nowej stronie:

Blogi Medyczne - Poleć nas... Powiadom

Bądź na bieżąco!

Opinie Lekarzy Wybierz formę, która najbardziej Tobie odpowiada:

Rss: Prywatyzacja szpitali, Ochrona zdrowia, Studenci medycyny, Reforma służby zdrowia, Uczelnie Medyczne, Restrukturyzacja szpitali, Opinie lekarzy Kanał RSS Pobierz zakładkę RSS

Newsletter: Reforma służby zdrowia, Uczelnie Medyczne, Restrukturyzacja szpitali, Opinie lekarzy, Prywatyzacja szpitali, Ochrona zdrowia, Studenci medycyny Newsletter

Partnerzy

Pamiętniki Lekarzy - pobierz PDF

Pamiętniki Lekarzy