Nie jesteś zalogowany (zaloguj się)
 

Pani prezes jątrzy

Zapis mówiący o karach dla lekarzy za nieprawidłowości na recepcie na lek refundowany nie zniknął. Udział w proteście od 1 lipca deklaruje 91 proc. lekarzy z gabinetów nieposiadających umowy z NFZ oraz prawie połowa z placówek posiadających kontrakt.

Na kłótni lekarzy z NFZ stracą pacjenci

Od 1 lipca lekarze zaczynają kolejną akcję protestacyjną. OZZL wydrukował już trzy miliony specjalnych druczków. Kolejny milion recept dorzuciła jedna z izb lekarskich. Tym razem jednak zamiast dodatkowych pieczątek na receptach zabraknie dwóch rubryk: na miejsce z numerem oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia oraz ze stopniem refundacji.

Od lipca recepty tylko na 100%

Okręgowa Rada Lekarska w Warszawie rekomenduje wszystkim lekarzom bez względu na rodzaj zatrudnienia i miejsca wykonywania zawodu wystawiania od dnia 1 lipca 2012 r. recept na 100 % i wyraża uznanie tym , którzy nie podpisali aneksów do umów z NFZ.

Pracodawcy w sukurs lekarzom

Lekarze coraz więcej czasu poświęcają na prowadzenie dokumentacji medycznej, odbywa się to kosztem pacjentów - podkreślają Pracodawcy RP i apelują o zmniejszenie biurokratycznych obowiązków medyków. W ich ocenie, do tej pory nie podjęto żadnych konkretnych działań w tej sprawie.

Włoscy lekarze lepsi ... na boisku

W Olsztynie naprzeciwko siebie stanęły piłkarskie reprezentacje włoskich i polskich lekarzy. Dopiero po serii rzutów karnych, na boisku lepsi okazali się goście z Włoch. Lekarze z Italii nie przypadkowo trafili do Olsztyna. Sam pomysł zorganizowania meczu zrodził się jeszcze zimą.

Przystojny pediatra wiceministrem zdrowia

Igor Radziewicz-Winnicki (1976) został wiceministrem zdrowia. Jest doktorem medycyny, pediatrą i specjalistą w dziedzinie zdrowia publicznego. Obecnie na Miodowej mamy już pięciu wiceministrów.

Pije Kuba do Jakuba

Prezes NFZ powiedział, że lekarze podpisują umowy dotyczące wystawiania recept na leki refundowane, by leczyć swoją rodzinę. a prezes Naczelnej Rady Lekarskiej - swoją żonę. Macieja Hamankiewicza nazwał "kompletnym ignorantem".

Opaski nie tylka dla noworodków

W Ministerstwie Zdrowia powstaje projekt zaopatrywania w znaki identyfikacyjne wszystkich pacjentów przyjmowanych do szpitala, a nie tylko noworodków urodzone w szpitalu oraz dzieci w wieku do 7 lat, jak miało to miejsce dotychczas.

Lekarze będą "cierpieć za miliony"

30 kwietnia br. Prezes NFZ podpisał zarządzenie Nr 25/2012/DGL w sprawie wzoru umowy upoważniającej lekarzy do wystawiania recept na leki refundowane ze środków publicznych. Karę umowna w wysokości 300 zł zapłaci lekarz za każde wystawienie recepty na rzecz osoby nieubezpieczonej, a więc bezrobotnemu lub nieubezpieczonemu dziecku.

wirus
2009-03-08 17:28:01
dodał: misiek
Obudziłem się dzisiaj w takiej sobie formie. Coś mnie bierze. Pewno jakieś wirusisko, bo łeb mnie boli, wszystkie mięśnie też i gil w nosie. Dobrze to wróży przed egzaminem! Trzeba się będzie przeleczyć. Powinienem wiedzieć czym. W końcu między innymi tego się przecież ... (więcej).
cztery
2009-04-03 11:18:44
dodał: misiek
4 - cztery. To suma dwóch dwójek i zarazem ich iloczyn. A jednocześnie kwadrat liczby dwa. Jak kwadrat to i prostokąt, równoległobok, romb i trapez. To czterech ewangelistów (święci Mateusz, Marek, Łukasz i Jan). To czterech jeźdźców ... (więcej).
parówka
2009-07-16 22:32:16
dodał: misiek
Znając moje upodobania (patrz urlopowe smaki  i  kuchnia ) możnaby się spodziewać kolejnego postu o tematyce kulinarnej. Parówki rzeczywiście towarzyszą mi niemalże codziennie, są bowiem jednym z podstawowych produktów spożywczych na dyżurze. Łatwo ... (więcej).
porno i duszno
2009-07-15 22:42:25
dodał: misiek
Bynajmniej, wbrew tytułowi, nie mam ochoty perwersyjnie rozwodzić się nad ludzkimi zachowaniami seksualnymi... Dziś o pogodzie, która niestety intensywnie wpływa na naszą funkcjonalność. Jest parno i duszno. Pot leje się ciurkiem już nie tylko po czole, ale cienką strużką ... (więcej).
łazienki
2009-05-24 22:44:00
dodał: misiek
Jechałem dziś w kierunku szpitala z radością, bowiem... minąłem go dość szerokim łukiem zatrzymując się przy Łazienkach Królewskich. Chrzestna Miłka wyciągnęła nas na spacer, a może to my wyciągnęliśmy Ją? Nieważne. Wylądowaliśmy w Łazienkach. Choć zdawało ... (więcej).
biegunka
2009-05-05 23:15:30
dodał: misiek
Zaczynam lubić biegunkę :) Oczywiście nie chodzi o tę tragiczną przypadłość u mnie, rodziny czy znajomych. Epidemia biegunek, która opanowała oddział przyczyniła się do znacznego ograniczenia napływu chorych do szpitala. Dyrektor w całej swojej władzy (po raz pierwszy od ... (więcej).
zajefajny dyżur
2010-09-05 23:10:00
dodał: michu
No cóż, kolejny dyżur za mną.  Kolejny interesujący dyżur za mną! Kolejny cholernie ciekawy dyżur za mną!! Kolejny dyżur, który jest z gatunku tych zajefajnych!!!   Dyżur w miejscu nazwanym przez zarządzających tych szpitalem SOR. Szpitalny ... (więcej).
(nie)możliwe
2009-08-21 22:46:03
dodał: misiek
Czy dyżur w obecnych czasach może być spokojny? Czy w trakcie dyżuru można przyłożyć głowę do poduszki na dłużej niż 20 minut? Czy jedynym sposobem na "nic nie dzianie się" w trakcie dyżuru jest zamknięcie oddziału z powodu biegunki ?    Otóż w ... (więcej).
"Świnkowa praca domowa"
2011-09-14 09:29:20
dodał: anielka
Ostatnio badam 4-latka, jest grzeczny i nieśmiały, współpracuje przy badaniu, tylko jakoś tak słyszę jak "chrumka" jak świnka już kolejny raz. Raczej z czymś grzecznym i pożądanym mi się to nie kojarzyło więc mówię: - Co Ty takie brzydkie dźwięki wydajesz? - ... (więcej).
List otwarty młodych lekarzy ze Śląska
2012-07-04 12:51:01
„Od 40 lat nie widziałem podobnego chaosu w Służbie Zdrowia”; „Boję się i nie mogę już tak pracować”; „Zamiast leczyć wypełniam druki, nie potrafię już  przychodzić do takiej pracy” - to niektóre cytaty zebrane obecnie wśród ... (więcej).
« 4 5 6 7 8 9 10 11 12  z  79 »

Ciekawe blogi

Blog, blog... kto tam?
muzyczno - medycznie

» Zobacz więcej

Ankieta

Ustawa refundacyjna przewiduje odpowiedzialność karną dla lekarza wystawiającego receptę refundowaną za::

1. przyjęcie korzyści majątkowej
2. przyjęcie korzyści osobistej
3.
przyjęcie obietnicy korzyści majątkowej
4. przyjęcie obietnicy korzyści osobistej
5.
wszystkie powyższe

Poleć nas!

Blogi Medyczne Wyślij znajomym powiadomienie o nowej stronie:

Blogi Medyczne - Poleć nas... Powiadom

Bądź na bieżąco!

Opinie Lekarzy Wybierz formę, która najbardziej Tobie odpowiada:

Rss: Prywatyzacja szpitali, Ochrona zdrowia, Studenci medycyny, Reforma służby zdrowia, Uczelnie Medyczne, Restrukturyzacja szpitali, Opinie lekarzy Kanał RSS Pobierz zakładkę RSS

Newsletter: Reforma służby zdrowia, Uczelnie Medyczne, Restrukturyzacja szpitali, Opinie lekarzy, Prywatyzacja szpitali, Ochrona zdrowia, Studenci medycyny Newsletter

Partnerzy

Pamiętniki Lekarzy - pobierz PDF

Pamiętniki Lekarzy