Nie jesteś zalogowany (zaloguj się)
 

Pani prezes jątrzy

Zapis mówiący o karach dla lekarzy za nieprawidłowości na recepcie na lek refundowany nie zniknął. Udział w proteście od 1 lipca deklaruje 91 proc. lekarzy z gabinetów nieposiadających umowy z NFZ oraz prawie połowa z placówek posiadających kontrakt.

Na kłótni lekarzy z NFZ stracą pacjenci

Od 1 lipca lekarze zaczynają kolejną akcję protestacyjną. OZZL wydrukował już trzy miliony specjalnych druczków. Kolejny milion recept dorzuciła jedna z izb lekarskich. Tym razem jednak zamiast dodatkowych pieczątek na receptach zabraknie dwóch rubryk: na miejsce z numerem oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia oraz ze stopniem refundacji.

Od lipca recepty tylko na 100%

Okręgowa Rada Lekarska w Warszawie rekomenduje wszystkim lekarzom bez względu na rodzaj zatrudnienia i miejsca wykonywania zawodu wystawiania od dnia 1 lipca 2012 r. recept na 100 % i wyraża uznanie tym , którzy nie podpisali aneksów do umów z NFZ.

Pracodawcy w sukurs lekarzom

Lekarze coraz więcej czasu poświęcają na prowadzenie dokumentacji medycznej, odbywa się to kosztem pacjentów - podkreślają Pracodawcy RP i apelują o zmniejszenie biurokratycznych obowiązków medyków. W ich ocenie, do tej pory nie podjęto żadnych konkretnych działań w tej sprawie.

Włoscy lekarze lepsi ... na boisku

W Olsztynie naprzeciwko siebie stanęły piłkarskie reprezentacje włoskich i polskich lekarzy. Dopiero po serii rzutów karnych, na boisku lepsi okazali się goście z Włoch. Lekarze z Italii nie przypadkowo trafili do Olsztyna. Sam pomysł zorganizowania meczu zrodził się jeszcze zimą.

Przystojny pediatra wiceministrem zdrowia

Igor Radziewicz-Winnicki (1976) został wiceministrem zdrowia. Jest doktorem medycyny, pediatrą i specjalistą w dziedzinie zdrowia publicznego. Obecnie na Miodowej mamy już pięciu wiceministrów.

Pije Kuba do Jakuba

Prezes NFZ powiedział, że lekarze podpisują umowy dotyczące wystawiania recept na leki refundowane, by leczyć swoją rodzinę. a prezes Naczelnej Rady Lekarskiej - swoją żonę. Macieja Hamankiewicza nazwał "kompletnym ignorantem".

Opaski nie tylka dla noworodków

W Ministerstwie Zdrowia powstaje projekt zaopatrywania w znaki identyfikacyjne wszystkich pacjentów przyjmowanych do szpitala, a nie tylko noworodków urodzone w szpitalu oraz dzieci w wieku do 7 lat, jak miało to miejsce dotychczas.

Lekarze będą "cierpieć za miliony"

30 kwietnia br. Prezes NFZ podpisał zarządzenie Nr 25/2012/DGL w sprawie wzoru umowy upoważniającej lekarzy do wystawiania recept na leki refundowane ze środków publicznych. Karę umowna w wysokości 300 zł zapłaci lekarz za każde wystawienie recepty na rzecz osoby nieubezpieczonej, a więc bezrobotnemu lub nieubezpieczonemu dziecku.

4 czerwca
2009-06-04 21:34:40
dodał: przenitek
Ja dzisiaj w nieco innej tonacji niż dotychczas i w temacie nie związanym z naszym zawodem. Nasze wpisy ostatnio nie napawają optymizmem, a dzisiejszy dzień, dzisiejsza rocznica wręcz przeciwnie. Od 20 lat dzięki wielu wielkim ludziom, naszym rodzicom, dziatkom mamy jako naród ... (więcej).
W Sekcie bez zmian. Biale jest czarne, a czarne jest biale.
2010-11-07 01:38:21
PiS się sam marginalizuje. Media chyba oszalały, poświęcajac im tyle miejsca na łamach i na antenie. Kaczyński et consortes, zamiast jak przystało na prawdziwą opozycję zająć się tym, co sknocił rząd, tropi wrógów swego chowu i oczywiście sprawców tzw. ... (więcej).
"Szacun" dla poznańskiego Lecha za Manchester City!
2010-11-05 02:12:54
Na taki wieczor jak dzisiejszy, kibic piłkarski czeka nieraz latami. A szczególnie polski kibic, trapiony niemocą rodzimych klubów i drużyn, nie mówiąć już o reprezentacji oraz idiotycznych i chamskich przechwałkach jej obecnego selekcjonera "Franca" Smudy. Po ... (więcej).
Praca nad statutem
2010-03-16 22:55:52
Witamy serdecznie na blogu muzeum medycyny w Wraszawie. Jest to nowy blog dotyczący bardzo zadawnionej , ale wciąż aktualnej idei. Początki sięgają lat 30 tych.  Wtedy to prof Stanisław Konopka rozpoczął przygotowania do rozbudowy biblioteki Szpitla Ujazdowskiego wraz z muzeum ... (więcej).
nowe wieści
2010-03-30 15:38:49
Z dnia na dzień spotykamy sie z wielką życzliwością i poparciem. Może sie zdawać ,że sprawa przycichła , ale proszę mi wierzyć działamy bardzo aktywnie, czekamy na interpelację w Sejmie , którą ma odczytać w naszym imieniu pan poseł Michał  Szczerba. ... (więcej).
Przydałaby się czarodziejska różdżka
2010-08-19 16:02:10
Jeszcze mam w uszach ten cały wrzask, jęczenie i spazmy, kiedy to w listopadzie 2008 roku Prezydent Lech Kaczyński zawetował trzy z sześciu ustaw, jakie miały być podstawą rządowej reformy systemu ochrony zdrowia : o zoz-ach, o pracownikach zoz-ów oraz ustawę wprowadzającą ... (więcej).
wieści
2010-03-23 10:08:23
Ruszamy do przodu, czekamy na wuniki ekspertezy dot. statutu. Dzięki uprzejmości prof. Jerzego Woy Wojciechowskiego mamy też szisdzibę. Jest nas coraz więcej także w internecie. Zapraszamy szanowne koleżanki i kolegów do przyłączenia się do grona ... (więcej).
Nie ma już mojej Solidarności ...
2010-08-30 20:35:34
Mija 30 lat od powstania "Solidarności". Nie lubię się mądrzyć ani komentować spraw oczywistych. Ale coś dziś mnie zebrało na osobistą refleksję. W 1980 roku miałem 27 lat i głebokie przekonanie, że wszystko nam się uda i że niedługo znajdziemy się w innym, lepszym i ... (więcej).
« 75 76 77 78 79  z  79

Ciekawe blogi

adnotacje, medytacje i wariacje
Ludzie & Medycyna
muzyczno - medycznie

» Zobacz więcej

Ankieta

Ustawa refundacyjna przewiduje odpowiedzialność karną dla lekarza wystawiającego receptę refundowaną za::

1. przyjęcie korzyści majątkowej
2. przyjęcie korzyści osobistej
3.
przyjęcie obietnicy korzyści majątkowej
4. przyjęcie obietnicy korzyści osobistej
5.
wszystkie powyższe

Poleć nas!

Blogi Medyczne Wyślij znajomym powiadomienie o nowej stronie:

Blogi Medyczne - Poleć nas... Powiadom

Bądź na bieżąco!

Opinie Lekarzy Wybierz formę, która najbardziej Tobie odpowiada:

Rss: Prywatyzacja szpitali, Ochrona zdrowia, Studenci medycyny, Reforma służby zdrowia, Uczelnie Medyczne, Restrukturyzacja szpitali, Opinie lekarzy Kanał RSS Pobierz zakładkę RSS

Newsletter: Reforma służby zdrowia, Uczelnie Medyczne, Restrukturyzacja szpitali, Opinie lekarzy, Prywatyzacja szpitali, Ochrona zdrowia, Studenci medycyny Newsletter

Partnerzy

Pamiętniki Lekarzy - pobierz PDF

Pamiętniki Lekarzy