Nie jesteś zalogowany (zaloguj się)
 

Pani prezes jątrzy

Zapis mówiący o karach dla lekarzy za nieprawidłowości na recepcie na lek refundowany nie zniknął. Udział w proteście od 1 lipca deklaruje 91 proc. lekarzy z gabinetów nieposiadających umowy z NFZ oraz prawie połowa z placówek posiadających kontrakt.

Na kłótni lekarzy z NFZ stracą pacjenci

Od 1 lipca lekarze zaczynają kolejną akcję protestacyjną. OZZL wydrukował już trzy miliony specjalnych druczków. Kolejny milion recept dorzuciła jedna z izb lekarskich. Tym razem jednak zamiast dodatkowych pieczątek na receptach zabraknie dwóch rubryk: na miejsce z numerem oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia oraz ze stopniem refundacji.

Od lipca recepty tylko na 100%

Okręgowa Rada Lekarska w Warszawie rekomenduje wszystkim lekarzom bez względu na rodzaj zatrudnienia i miejsca wykonywania zawodu wystawiania od dnia 1 lipca 2012 r. recept na 100 % i wyraża uznanie tym , którzy nie podpisali aneksów do umów z NFZ.

Pracodawcy w sukurs lekarzom

Lekarze coraz więcej czasu poświęcają na prowadzenie dokumentacji medycznej, odbywa się to kosztem pacjentów - podkreślają Pracodawcy RP i apelują o zmniejszenie biurokratycznych obowiązków medyków. W ich ocenie, do tej pory nie podjęto żadnych konkretnych działań w tej sprawie.

Włoscy lekarze lepsi ... na boisku

W Olsztynie naprzeciwko siebie stanęły piłkarskie reprezentacje włoskich i polskich lekarzy. Dopiero po serii rzutów karnych, na boisku lepsi okazali się goście z Włoch. Lekarze z Italii nie przypadkowo trafili do Olsztyna. Sam pomysł zorganizowania meczu zrodził się jeszcze zimą.

Przystojny pediatra wiceministrem zdrowia

Igor Radziewicz-Winnicki (1976) został wiceministrem zdrowia. Jest doktorem medycyny, pediatrą i specjalistą w dziedzinie zdrowia publicznego. Obecnie na Miodowej mamy już pięciu wiceministrów.

Pije Kuba do Jakuba

Prezes NFZ powiedział, że lekarze podpisują umowy dotyczące wystawiania recept na leki refundowane, by leczyć swoją rodzinę. a prezes Naczelnej Rady Lekarskiej - swoją żonę. Macieja Hamankiewicza nazwał "kompletnym ignorantem".

Opaski nie tylka dla noworodków

W Ministerstwie Zdrowia powstaje projekt zaopatrywania w znaki identyfikacyjne wszystkich pacjentów przyjmowanych do szpitala, a nie tylko noworodków urodzone w szpitalu oraz dzieci w wieku do 7 lat, jak miało to miejsce dotychczas.

Lekarze będą "cierpieć za miliony"

30 kwietnia br. Prezes NFZ podpisał zarządzenie Nr 25/2012/DGL w sprawie wzoru umowy upoważniającej lekarzy do wystawiania recept na leki refundowane ze środków publicznych. Karę umowna w wysokości 300 zł zapłaci lekarz za każde wystawienie recepty na rzecz osoby nieubezpieczonej, a więc bezrobotnemu lub nieubezpieczonemu dziecku.

sor(townik)
2010-03-06 23:11:48
dodał: misiek
Pierwszy w mej karierze medycznej dyżur w sor. Dla niewtajemniczonych - w szpitalnym oddziale ratunkowym.   Traktuję to małą literą, bowiem i maluczkość z tegoż sor-u wynika. Do tej pory jako tako funkcjonująca Izba Przyjęć zmieniła się w ciągu raptem jednego ... (więcej).
kuchnia
2009-05-09 22:34:02
dodał: misiek
Jako dziecko lubiłem przesiadywać w kuchni. I bawić się w kucharza. Zakładałem na czubek głowy plastikową torebkę, która wypełniona powietrzem sterczała sztywno niczym czapka najlepszego kucharskiego mistrza. Jak tylko umiłem to pomagałem. Czasem z sukcesem, a czasem - eh, ... (więcej).
Szarlatani
2009-08-06 21:47:14
dodał: przenitek
Sprawy trzeba nazywać po imieniu. I nie jestem uprzedzony, ani też tym bardziej nie jestem rasistą. Po prostu pewne rzeczy w głowie mi sie nie mieszczą i nie godzę się na to by pewne jawne nadużycia i oszustwa stawały się ogónie obowiazującymi normami, które akceptuje ... (więcej).
osiem
2009-03-30 16:09:48
dodał: misiek
8 - osiem. To sześcian liczby 2. 8 bitów to jeden bajt. 8 marca to Dzień Kobiet. Oktet to ośmiu muzyków w zespole. To osiem klas szkoły podstawowej. Ósme zęby nazywane są zębami mądrości. To osiem (od 2006 roku) planet w Układzie Słonecznym. ... (więcej).
dziesięć
2009-03-28 18:48:30
dodał: misiek
10 - dziesięć. To następna liczba po 9 i poprzedzająca 11. To liczba atomowa neonu. To dziesiąty miesiąc roku (październik) - miesiąc w którym się urodziłem To system dziesiętny. To ilość palców u rąk (i nóg także). To dziesięć ... (więcej).
siedem
2009-03-31 10:07:58
dodał: misiek
7 - siedem. Liczba mistyczna wielu mitologii i religii. To jedna z liczb pierwszych (dzielnikiem jest 1 i ona sama). 007 - to tajny kod agenta Jego Królewskiej Mości Jamesa Bonda. To liczba atomowa azotu - głównego składnika ziemskiej atmosfery. Siedem dni to ... (więcej).
polskie dinozaury
2009-07-25 10:14:56
dodał: przenitek
Rower, 33 stopnie Celsjusza w cieniu, brak wiatru, około 120 km przejechanych - tak po krótce możnaby było streścić przebieg mojej "wyprawy" do Parku Jurajskiego w Bałtowie (woj. świętokrzyskie). Na wspomnienie o czwartkowych upałach nadal jest mi słabo  . Warunki do jazdy ... (więcej).
półblog kulinarny
2010-09-19 16:09:52
dodał: leala
Od jakiegoś czasu zaczytuję się w blogach kulinarnych. Pięknie sfotografowane jedzenie, interesujące przepisy - naprawdę z podziwem patrzę na autorów. Lubię gotować, ale do takich jak oni mi daleko, przynajmniej na razie :)) Najfajniej gotuje mi się ze znajomymi, ... (więcej).
blok III stopnia
2009-09-20 22:50:45
dodał: misiek
Jak mówi przysłowie - nieszczęścia chodzą parami. Powiedziałbym, że czasami trójkami albo i jeszcze większą liczbą. Coś w tym jest, bowiem obserwuję różnorodne okresy w swojej pracy. Jest okres zatorowościowy - spora część pacjentów z dusznością ... (więcej).
Otumanienie
2009-08-20 22:01:21
dodał: przenitek
Szczerze powiem, że nie wiem co w ostatnich dniach się ze mna dzieje, ale moja koordynacja słowno - ruchowa osiągnęła poziom mocno alarmujacy i zamiast szybować ku górze, szoruje brzuchem o ziemię. Chodzę jakiś taki na wpółprzytomny, a priorytetowym punktem planu dnia ... (więcej).
« 3 4 5 6 7 8 9 10 11  z  79 »

Ciekawe blogi

Studentka zwana Cellulą
adnotacje, medytacje i wariacje
przenitek - BlogiLekarzy

» Zobacz więcej

Ankieta

Ustawa refundacyjna przewiduje odpowiedzialność karną dla lekarza wystawiającego receptę refundowaną za::

1. przyjęcie korzyści majątkowej
2. przyjęcie korzyści osobistej
3.
przyjęcie obietnicy korzyści majątkowej
4. przyjęcie obietnicy korzyści osobistej
5.
wszystkie powyższe

Poleć nas!

Blogi Medyczne Wyślij znajomym powiadomienie o nowej stronie:

Blogi Medyczne - Poleć nas... Powiadom

Bądź na bieżąco!

Opinie Lekarzy Wybierz formę, która najbardziej Tobie odpowiada:

Rss: Prywatyzacja szpitali, Ochrona zdrowia, Studenci medycyny, Reforma służby zdrowia, Uczelnie Medyczne, Restrukturyzacja szpitali, Opinie lekarzy Kanał RSS Pobierz zakładkę RSS

Newsletter: Reforma służby zdrowia, Uczelnie Medyczne, Restrukturyzacja szpitali, Opinie lekarzy, Prywatyzacja szpitali, Ochrona zdrowia, Studenci medycyny Newsletter

Partnerzy

Pamiętniki Lekarzy - pobierz PDF

Pamiętniki Lekarzy