Nie jesteś zalogowany (zaloguj się)
 

Pani prezes jątrzy

Zapis mówiący o karach dla lekarzy za nieprawidłowości na recepcie na lek refundowany nie zniknął. Udział w proteście od 1 lipca deklaruje 91 proc. lekarzy z gabinetów nieposiadających umowy z NFZ oraz prawie połowa z placówek posiadających kontrakt.

Na kłótni lekarzy z NFZ stracą pacjenci

Od 1 lipca lekarze zaczynają kolejną akcję protestacyjną. OZZL wydrukował już trzy miliony specjalnych druczków. Kolejny milion recept dorzuciła jedna z izb lekarskich. Tym razem jednak zamiast dodatkowych pieczątek na receptach zabraknie dwóch rubryk: na miejsce z numerem oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia oraz ze stopniem refundacji.

Od lipca recepty tylko na 100%

Okręgowa Rada Lekarska w Warszawie rekomenduje wszystkim lekarzom bez względu na rodzaj zatrudnienia i miejsca wykonywania zawodu wystawiania od dnia 1 lipca 2012 r. recept na 100 % i wyraża uznanie tym , którzy nie podpisali aneksów do umów z NFZ.

Pracodawcy w sukurs lekarzom

Lekarze coraz więcej czasu poświęcają na prowadzenie dokumentacji medycznej, odbywa się to kosztem pacjentów - podkreślają Pracodawcy RP i apelują o zmniejszenie biurokratycznych obowiązków medyków. W ich ocenie, do tej pory nie podjęto żadnych konkretnych działań w tej sprawie.

Włoscy lekarze lepsi ... na boisku

W Olsztynie naprzeciwko siebie stanęły piłkarskie reprezentacje włoskich i polskich lekarzy. Dopiero po serii rzutów karnych, na boisku lepsi okazali się goście z Włoch. Lekarze z Italii nie przypadkowo trafili do Olsztyna. Sam pomysł zorganizowania meczu zrodził się jeszcze zimą.

Przystojny pediatra wiceministrem zdrowia

Igor Radziewicz-Winnicki (1976) został wiceministrem zdrowia. Jest doktorem medycyny, pediatrą i specjalistą w dziedzinie zdrowia publicznego. Obecnie na Miodowej mamy już pięciu wiceministrów.

Pije Kuba do Jakuba

Prezes NFZ powiedział, że lekarze podpisują umowy dotyczące wystawiania recept na leki refundowane, by leczyć swoją rodzinę. a prezes Naczelnej Rady Lekarskiej - swoją żonę. Macieja Hamankiewicza nazwał "kompletnym ignorantem".

Opaski nie tylka dla noworodków

W Ministerstwie Zdrowia powstaje projekt zaopatrywania w znaki identyfikacyjne wszystkich pacjentów przyjmowanych do szpitala, a nie tylko noworodków urodzone w szpitalu oraz dzieci w wieku do 7 lat, jak miało to miejsce dotychczas.

Lekarze będą "cierpieć za miliony"

30 kwietnia br. Prezes NFZ podpisał zarządzenie Nr 25/2012/DGL w sprawie wzoru umowy upoważniającej lekarzy do wystawiania recept na leki refundowane ze środków publicznych. Karę umowna w wysokości 300 zł zapłaci lekarz za każde wystawienie recepty na rzecz osoby nieubezpieczonej, a więc bezrobotnemu lub nieubezpieczonemu dziecku.

upoj(o)ny dyżur
2009-07-06 21:23:15
dodał: misiek
Sobota. Dla większości dzień wolny od pracy. Dla mnie akurat nie (miałem dyżur w Izbie Przyjęć), ale nie o tym. Zatem dzień wolny od pracy, dodam że parny i gorący. Najfajniej byłoby siedzieć gdzieś nad wodą (na wodzie lub w wodzie) i popijać zimne piwko (przecież wszystko jest ... (więcej).
Czasami warto przeczytać coś z Ilicza - albo z Gazety Lekarskiej
2009-01-11 20:12:35
Z gazety Lekarskiej można się dowiedzieć jak to Sąd Lekarski przykładnie ukarał lekarza ginekologa, który prowadził działalność gospodarczą pod postacią prywatnego gabinetu lekarskiego. Chociaż zgło sił ową działalność w odpowiednich urzędach państwowych i posiadał ... (więcej).
ikea
2009-08-17 22:54:13
dodał: misiek
Ostatnio miałem okazję być w sklepie ikea. I to nawet dwa razy w bardzo niedługim czasie. Tak bardzo lubię ten sklep, że postanowiłem sobie kiedyś nie odwiedzać go zbyt często. Ile razy tam jestem, to w oko wpadnie coś na tyle ciekawego a i w cenie przystępnego, że nie mogąc się ... (więcej).
Problem najwyższej wagi
2013-08-27 15:44:20
dodał: dietetycznie
  Cukrzyca typu II, nadciśnienie tętnicze, hiperlipidemia, choroba wieńcowa, udary mózgu, nowotwory narządów rodnych, jelita grubego i pęcherzyka żółciowego, zaburzenia oddychania, zaburzenia w układzie kostno-szkieletowym, żylaki kończyn dolnych, ... (więcej).
Co robić kiedy namiętność gaśnie
2013-03-06 17:14:07
dodał: intymnosc
  Zaniku namiętności i rozluźnienia więzi intymnej doświadcza się coraz większa liczba par i to nie tylko takich, które pozostają w wieloletnich związkach. Nic w tym dziwnego bo współczesny styl życia nie sprzyja sferze intymnej i to pod wieloma ... (więcej).
Początek!
2009-01-04 18:54:39
dodał: Jan Kubisz
Dziś start bloga. Fajnie. Nie wiem tylko od czego zacząć. (więcej).
przeprowadzka
2010-11-16 06:41:45
dodał: leala
Przeprowadziłam się :) To znaczy przeprowadziłam mojego bloga - jeżeli mielibyście ochotę co jakiś czas zerknąć - serdecznie zapraszam, podajcie tylko namiary, abym mogła przesłać linka :) http://w776.wrzuta.pl/audio/9Ndcaee781Y/08-grzegorz_turnau___gdziekolwiek (więcej).
she’s back :)
2010-01-29 15:03:04
dodał: leala
Oj, zaniedbałam swojego bloga :( Jaka przyczyna? Czyżby brak czasu, pomysłów, ciekawej muzyki do podzielenia się?? a może złośliwości dwóch kolegów z pracy, mówiących, że chyba muszę być zdrowo walnięta, żeby pisać bloga i wywnętrzać się ... (więcej).
Egoizm
2009-08-11 19:47:19
dodał: przenitek
Po dzisiejszym dniu wiem, a raczej utwierdziłem się w tym, że wiem że naszym życiem, równiez moim, kieruje daleko posunięty egoizm. Na każdym kroku liczy się tylko własny tyłek, własny interes, nic wiecej ..... przykryty górnolotnymi słowami o sprawiedliwości i ... (więcej).
Podział NFZ - warto przemyśleć to raz jeszcze
2008-12-19 13:19:15
Ostatnio zastanawiałem się, jak to możliwe, że koszt utrzymania NFZ tak bardzo odbiega od kosztów utrzymania publicznych płatników w wielu innych krajach UE. I to odbiega na korzyść. W przypadku opolskiego oddziału Funduszu to zaledwie 0,6 proc. kosztów na ochronę ... (więcej).
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9  z  79 »

Ciekawe blogi

Ludzie & Medycyna
Anielka - BlogiLekarzy

» Zobacz więcej

Ankieta

Ustawa refundacyjna przewiduje odpowiedzialność karną dla lekarza wystawiającego receptę refundowaną za::

1. przyjęcie korzyści majątkowej
2. przyjęcie korzyści osobistej
3.
przyjęcie obietnicy korzyści majątkowej
4. przyjęcie obietnicy korzyści osobistej
5.
wszystkie powyższe

Poleć nas!

Blogi Medyczne Wyślij znajomym powiadomienie o nowej stronie:

Blogi Medyczne - Poleć nas... Powiadom

Bądź na bieżąco!

Opinie Lekarzy Wybierz formę, która najbardziej Tobie odpowiada:

Rss: Prywatyzacja szpitali, Ochrona zdrowia, Studenci medycyny, Reforma służby zdrowia, Uczelnie Medyczne, Restrukturyzacja szpitali, Opinie lekarzy Kanał RSS Pobierz zakładkę RSS

Newsletter: Reforma służby zdrowia, Uczelnie Medyczne, Restrukturyzacja szpitali, Opinie lekarzy, Prywatyzacja szpitali, Ochrona zdrowia, Studenci medycyny Newsletter

Partnerzy

Pamiętniki Lekarzy - pobierz PDF

Pamiętniki Lekarzy