Nie jesteś zalogowany (zaloguj się)
 

Pani prezes jątrzy

Zapis mówiący o karach dla lekarzy za nieprawidłowości na recepcie na lek refundowany nie zniknął. Udział w proteście od 1 lipca deklaruje 91 proc. lekarzy z gabinetów nieposiadających umowy z NFZ oraz prawie połowa z placówek posiadających kontrakt.

Na kłótni lekarzy z NFZ stracą pacjenci

Od 1 lipca lekarze zaczynają kolejną akcję protestacyjną. OZZL wydrukował już trzy miliony specjalnych druczków. Kolejny milion recept dorzuciła jedna z izb lekarskich. Tym razem jednak zamiast dodatkowych pieczątek na receptach zabraknie dwóch rubryk: na miejsce z numerem oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia oraz ze stopniem refundacji.

Od lipca recepty tylko na 100%

Okręgowa Rada Lekarska w Warszawie rekomenduje wszystkim lekarzom bez względu na rodzaj zatrudnienia i miejsca wykonywania zawodu wystawiania od dnia 1 lipca 2012 r. recept na 100 % i wyraża uznanie tym , którzy nie podpisali aneksów do umów z NFZ.

Pracodawcy w sukurs lekarzom

Lekarze coraz więcej czasu poświęcają na prowadzenie dokumentacji medycznej, odbywa się to kosztem pacjentów - podkreślają Pracodawcy RP i apelują o zmniejszenie biurokratycznych obowiązków medyków. W ich ocenie, do tej pory nie podjęto żadnych konkretnych działań w tej sprawie.

Włoscy lekarze lepsi ... na boisku

W Olsztynie naprzeciwko siebie stanęły piłkarskie reprezentacje włoskich i polskich lekarzy. Dopiero po serii rzutów karnych, na boisku lepsi okazali się goście z Włoch. Lekarze z Italii nie przypadkowo trafili do Olsztyna. Sam pomysł zorganizowania meczu zrodził się jeszcze zimą.

Przystojny pediatra wiceministrem zdrowia

Igor Radziewicz-Winnicki (1976) został wiceministrem zdrowia. Jest doktorem medycyny, pediatrą i specjalistą w dziedzinie zdrowia publicznego. Obecnie na Miodowej mamy już pięciu wiceministrów.

Pije Kuba do Jakuba

Prezes NFZ powiedział, że lekarze podpisują umowy dotyczące wystawiania recept na leki refundowane, by leczyć swoją rodzinę. a prezes Naczelnej Rady Lekarskiej - swoją żonę. Macieja Hamankiewicza nazwał "kompletnym ignorantem".

Opaski nie tylka dla noworodków

W Ministerstwie Zdrowia powstaje projekt zaopatrywania w znaki identyfikacyjne wszystkich pacjentów przyjmowanych do szpitala, a nie tylko noworodków urodzone w szpitalu oraz dzieci w wieku do 7 lat, jak miało to miejsce dotychczas.

Lekarze będą "cierpieć za miliony"

30 kwietnia br. Prezes NFZ podpisał zarządzenie Nr 25/2012/DGL w sprawie wzoru umowy upoważniającej lekarzy do wystawiania recept na leki refundowane ze środków publicznych. Karę umowna w wysokości 300 zł zapłaci lekarz za każde wystawienie recepty na rzecz osoby nieubezpieczonej, a więc bezrobotnemu lub nieubezpieczonemu dziecku.

Miliony Polaków nie myje zębów! – jak zadbać o higienę jamy ustnej?
2013-04-18 16:04:06
dodał: Dentysta
Mycie ruchami obrotowo-wymiatającymi, minimum trzy minuty, przynajmniej dwa razy dziennie, a najlepiej po każdym posiłku. Unikanie słodyczy, żucie bezcukrowych gum do żucia. Wszystkie te informacje wpaja się nam od najmłodszych lat. Okazuje się jednak, że przestrzeganie tych znanych ... (więcej).
Nić dentystyczna – konieczność ?
2015-04-24 09:15:42
dodał: stomatolog
Staranne czyszczenie zębów to pierwszy krok do skutecznej profilaktyki chorób uzębienia. Miażdżąca większość ludzi ogranicza higienę jamy ustnej do szczotkowania zębów. Tymczasem czyszczenie zębów nitką dentystyczną czy irygatorem np. marki Waterpik ... (więcej).
wściekłość...
2009-07-31 22:50:07
dodał: misiek
...mnie ogarnęła z samego rana! To trochę niedobrze, gdy dzień zaczyna się od złości. Ale życie pokazuje nad wyraz dobitnie, że niełatwo podyżurowy dzień zacząć z uśmiechem, że samemu niestety świata się nie zawojuje. Bardzo często potrzeba pomocy ze strony innych. I chęci ... (więcej).
stereotyp
2009-03-18 20:55:50
dodał: misiek
Wczoraj na którymś z blogów czytałem, że ktoś nie chce się przyznawać do tego, ze jest medykiem (studentem medycyny), bo nie chciałby być zaszufladkowany i potraktowany stereotypowo. Podobno wszyscy dziwią się, że osoba z naszej "branży" może być wesoła i cool. ... (więcej).
Dziwny to kraj
2009-07-20 19:46:35
dodał: przenitek
Dziwny to kraj, ta nasza Ojczyzna. Pełna wynaturzeń, sprzeczności i nieprawidłowości dotykających każdego aspektu naszego życia. I pewnie myślicie że znowu będę się rozwodził nad nieprawidłowościami jakie panują w polskiej służbie zdrowia. Nie tym razem, wylałem już wiele ... (więcej).
prowokacja
2009-07-28 22:50:28
dodał: przenitek
Wiadomo że najłatwiej jest kopać leżącego. Tym razem dostało się nam od telewizji TVN, która korzystając z okazji (bo tak to trzeba po prostu nazwać) jaką jest szerząca się wszem i wobec w Polsce (poodno potwierdzonych jest już 71 przypadków, a kilkanaście nowych ... (więcej).
(przed)wczesna pobudka
2010-11-06 07:21:43
dodał: leala
Jak to jest, że kiedy mam wolny weekend, co wcale nie zdarza się często, zamiast spać do oporu mój organizm odmawia snu zaledwie pół godziny po mojej zwykłej porze pobudki ??? Po kilku próbach ponownego zaśnięcia poddałam się i wstałam. Z drugiej strony przecież ... (więcej).
Menedżerowie testują płatnika
2008-12-11 12:17:29
Były prezes NFZ, a obecnie poseł Andrzej Sośnierz stwierdził kiedyś, że z punktu widzenia całego systemu, metoda rozliczeń świadczeniodawców z płatnikiem nie jest najważniejszym problemem. Rzeczywiście, metoda Jednorodnych Grup Pacjentów, patrząc na ogrom spraw ... (więcej).
back?
2011-07-26 17:55:01
dodał: leala
Zajrzałam dziś na tę stronę po długiej przerwie, a tu i Misiek sie odezwał i Mumina... Fajnie było tu z nimi :)) Mnie wywiało z Warszawy...tymczasowo :) kierunek: Gdańsk. Nie do końca urlop, ale będę troche tajemnicza i szczególów nie zdradzę :)   ... (więcej).
piątek
2009-03-27 23:03:07
dodał: misiek
Piątek. Początek weekendu. Jak ja zazdroszczę tym wszystkim nieobciążonym pracą i nauką. Mogą swobodnie i beztrosko spędzić dzisiejszy wieczór w kinie, teatrze, restauracji, na imprezie (mimo postu), czy nawet w domu przed telewizorem. I nie myśleć (przynajmniej do ... (więcej).
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9  z  79 »

Ciekawe blogi

Blog, blog... kto tam?
Blog o zakręcie
Ania...

» Zobacz więcej

Ankieta

Ustawa refundacyjna przewiduje odpowiedzialność karną dla lekarza wystawiającego receptę refundowaną za::

1. przyjęcie korzyści majątkowej
2. przyjęcie korzyści osobistej
3.
przyjęcie obietnicy korzyści majątkowej
4. przyjęcie obietnicy korzyści osobistej
5.
wszystkie powyższe

Poleć nas!

Blogi Medyczne Wyślij znajomym powiadomienie o nowej stronie:

Blogi Medyczne - Poleć nas... Powiadom

Bądź na bieżąco!

Opinie Lekarzy Wybierz formę, która najbardziej Tobie odpowiada:

Rss: Prywatyzacja szpitali, Ochrona zdrowia, Studenci medycyny, Reforma służby zdrowia, Uczelnie Medyczne, Restrukturyzacja szpitali, Opinie lekarzy Kanał RSS Pobierz zakładkę RSS

Newsletter: Reforma służby zdrowia, Uczelnie Medyczne, Restrukturyzacja szpitali, Opinie lekarzy, Prywatyzacja szpitali, Ochrona zdrowia, Studenci medycyny Newsletter

Partnerzy

Pamiętniki Lekarzy - pobierz PDF

Pamiętniki Lekarzy