Nie jesteś zalogowany (zaloguj się)
 

Pani prezes jątrzy

Zapis mówiący o karach dla lekarzy za nieprawidłowości na recepcie na lek refundowany nie zniknął. Udział w proteście od 1 lipca deklaruje 91 proc. lekarzy z gabinetów nieposiadających umowy z NFZ oraz prawie połowa z placówek posiadających kontrakt.

Na kłótni lekarzy z NFZ stracą pacjenci

Od 1 lipca lekarze zaczynają kolejną akcję protestacyjną. OZZL wydrukował już trzy miliony specjalnych druczków. Kolejny milion recept dorzuciła jedna z izb lekarskich. Tym razem jednak zamiast dodatkowych pieczątek na receptach zabraknie dwóch rubryk: na miejsce z numerem oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia oraz ze stopniem refundacji.

Od lipca recepty tylko na 100%

Okręgowa Rada Lekarska w Warszawie rekomenduje wszystkim lekarzom bez względu na rodzaj zatrudnienia i miejsca wykonywania zawodu wystawiania od dnia 1 lipca 2012 r. recept na 100 % i wyraża uznanie tym , którzy nie podpisali aneksów do umów z NFZ.

Pracodawcy w sukurs lekarzom

Lekarze coraz więcej czasu poświęcają na prowadzenie dokumentacji medycznej, odbywa się to kosztem pacjentów - podkreślają Pracodawcy RP i apelują o zmniejszenie biurokratycznych obowiązków medyków. W ich ocenie, do tej pory nie podjęto żadnych konkretnych działań w tej sprawie.

Włoscy lekarze lepsi ... na boisku

W Olsztynie naprzeciwko siebie stanęły piłkarskie reprezentacje włoskich i polskich lekarzy. Dopiero po serii rzutów karnych, na boisku lepsi okazali się goście z Włoch. Lekarze z Italii nie przypadkowo trafili do Olsztyna. Sam pomysł zorganizowania meczu zrodził się jeszcze zimą.

Przystojny pediatra wiceministrem zdrowia

Igor Radziewicz-Winnicki (1976) został wiceministrem zdrowia. Jest doktorem medycyny, pediatrą i specjalistą w dziedzinie zdrowia publicznego. Obecnie na Miodowej mamy już pięciu wiceministrów.

Pije Kuba do Jakuba

Prezes NFZ powiedział, że lekarze podpisują umowy dotyczące wystawiania recept na leki refundowane, by leczyć swoją rodzinę. a prezes Naczelnej Rady Lekarskiej - swoją żonę. Macieja Hamankiewicza nazwał "kompletnym ignorantem".

Opaski nie tylka dla noworodków

W Ministerstwie Zdrowia powstaje projekt zaopatrywania w znaki identyfikacyjne wszystkich pacjentów przyjmowanych do szpitala, a nie tylko noworodków urodzone w szpitalu oraz dzieci w wieku do 7 lat, jak miało to miejsce dotychczas.

Lekarze będą "cierpieć za miliony"

30 kwietnia br. Prezes NFZ podpisał zarządzenie Nr 25/2012/DGL w sprawie wzoru umowy upoważniającej lekarzy do wystawiania recept na leki refundowane ze środków publicznych. Karę umowna w wysokości 300 zł zapłaci lekarz za każde wystawienie recepty na rzecz osoby nieubezpieczonej, a więc bezrobotnemu lub nieubezpieczonemu dziecku.

Męskie tabu – przedwczesny wytrysk to problem co trzeciego mężczyzny!
2013-03-21 10:39:13
dodał: intymnosc
  Problem, z którym zmaga się co trzeci mężczyzna w Polsce jest tym bardziej wstydliwy, że przylgnęła mu łatka kłopotu niedoświadczonych młodzików. A który z kochanków chciałby za takiego uchodzić? Mężczyzna po trzydziestce wolałby raczej ... (więcej).
upadek autorytetu
2009-07-16 20:12:36
dodał: przenitek
    Ostatnie dni w pracy dają mi się szczególnie we znaki. Mimo, że to wakacje i teoretycznie powinno być trochę wytchnienia, pacjentów nie brakuje, a nas lekarzy o ironio jak na lekarstwo. Kolejka przyjęć dramatycznie się skurczyła i w sposób ... (więcej).
„ Łaska państwa na pstrym koniu jeździ”
2012-02-26 21:45:58
Konieczność sprawdzenia każdego leku pod kątem zarejestrowanych wskazań przed każdorazowym jego wypisaniem prowadzi często do zaskakujących „odkryć”. Oto , na przykład Tamsulosyna stosowana w postaci wielu preparatów różnych firm jest zarejestrowana do ... (więcej).
Półśrodki to zła metoda
2008-11-24 11:42:12
Zaproponowany przez Platformę Obywatelską projekt, przyspieszający prywatyzację szpitali, wzbudził podczas jednej z ostatnich sejmowych komisji zdrowia wiele emocji. Według mnie niepotrzebnie. Tak naprawdę powodem konfliktu wokół zgłoszonej nowelizacji jest pokutujący, m.in. ... (więcej).
Memento dla pochodu samowykluczonych
2011-12-13 22:42:49
W nocy z 12/13 grudnia 1981 roku pełniłem dyżur chirurgiczny w szpitalu w Lubartowie. Noc była spokojna, choć bardzo mroźna. Karetki z chorymi rzadko kursowały. Zdrezmnąłem sie trochę, przed siódmą rano obudziała mnie pielęgniarka z krzykiem : Wojna, panie doktorze? ... (więcej).
Stulejka u dzieci – jak sobie z nią radzić?
2014-04-07 15:22:10
dodał: intymnosc
  Nie wszyscy rodzice są świadomi tego, jak dbać o codzienną higienę chłopców. A przecież już od najmłodszych lat powinniśmy starać się o to, aby nasze pociechy wyrobiły sobie właściwe nawyki i nie doprowadzały do gromadzenia się pod napletkiem bakterii ... (więcej).
„ Jak to z paskiem do glukometru było?”
2012-02-28 21:19:24
Takie pytanie zadał panu ministrowi Arłukowiczowi pan poseł Piecha na pamiętnym przesłuchaniu Ministra Zdrowia w czasie posiedzenia sejmowej Komisji Zdrowia. Minister precyzyjnie i dobitnie  wyjaśnił (między innymi) , że niektóre paski do gleukometrów nie będą ... (więcej).
Tańcowała igła z nitką – nowy rozdział w historii medycyny estetycznej
2014-04-16 11:20:51
dodał: intymnosc
Od dłuższego już czasu w medycynie estetycznej panuje trend osiągania efektów naturalnych, a nie jak zdarzało się jeszcze kilka lat temu – karykaturalnych i przerysowanych. Pokrywa się to jednocześnie z coraz powszechniejszymi zabiegami estetycznymi. Wizyty w ... (więcej).
tętniący problem
2009-08-24 20:37:07
dodał: przenitek
W miniony piątek około godziny 13 trafiła do mnie z IP pacjentka przeniesiona z innego ośrodka z podejrzeniem zapalenia płuc. W wywiadach dość obciążeń żeby oddzielić kilku innych pacjentów, a w obrazie radiologicznym całkowite zacienienie lewego płuca. Płyn ?????? Już ... (więcej).
muzyka
2009-03-21 15:38:25
dodał: misiek
Poprzedni post (no może ten jeszcze bardziej poprzedni) wywołał u mnie refleksje. Rzeczywiście niektóre krążki były przez wieki niesłuchane. Zajrzałem głębiej na półkę... Trochę kurzu i... Masa wspomnień... Ostatnie nabytki płytowe (już niestety stare) jak ... (więcej).
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9  z  79 »

Ciekawe blogi

Studentka zwana Cellulą
adnotacje, medytacje i wariacje
Ania...

» Zobacz więcej

Ankieta

Ustawa refundacyjna przewiduje odpowiedzialność karną dla lekarza wystawiającego receptę refundowaną za::

1. przyjęcie korzyści majątkowej
2. przyjęcie korzyści osobistej
3.
przyjęcie obietnicy korzyści majątkowej
4. przyjęcie obietnicy korzyści osobistej
5.
wszystkie powyższe

Poleć nas!

Blogi Medyczne Wyślij znajomym powiadomienie o nowej stronie:

Blogi Medyczne - Poleć nas... Powiadom

Bądź na bieżąco!

Opinie Lekarzy Wybierz formę, która najbardziej Tobie odpowiada:

Rss: Prywatyzacja szpitali, Ochrona zdrowia, Studenci medycyny, Reforma służby zdrowia, Uczelnie Medyczne, Restrukturyzacja szpitali, Opinie lekarzy Kanał RSS Pobierz zakładkę RSS

Newsletter: Reforma służby zdrowia, Uczelnie Medyczne, Restrukturyzacja szpitali, Opinie lekarzy, Prywatyzacja szpitali, Ochrona zdrowia, Studenci medycyny Newsletter

Partnerzy

Pamiętniki Lekarzy - pobierz PDF

Pamiętniki Lekarzy