Nie jesteś zalogowany (zaloguj się)
 

Pani prezes jątrzy

Zapis mówiący o karach dla lekarzy za nieprawidłowości na recepcie na lek refundowany nie zniknął. Udział w proteście od 1 lipca deklaruje 91 proc. lekarzy z gabinetów nieposiadających umowy z NFZ oraz prawie połowa z placówek posiadających kontrakt.

Na kłótni lekarzy z NFZ stracą pacjenci

Od 1 lipca lekarze zaczynają kolejną akcję protestacyjną. OZZL wydrukował już trzy miliony specjalnych druczków. Kolejny milion recept dorzuciła jedna z izb lekarskich. Tym razem jednak zamiast dodatkowych pieczątek na receptach zabraknie dwóch rubryk: na miejsce z numerem oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia oraz ze stopniem refundacji.

Od lipca recepty tylko na 100%

Okręgowa Rada Lekarska w Warszawie rekomenduje wszystkim lekarzom bez względu na rodzaj zatrudnienia i miejsca wykonywania zawodu wystawiania od dnia 1 lipca 2012 r. recept na 100 % i wyraża uznanie tym , którzy nie podpisali aneksów do umów z NFZ.

Pracodawcy w sukurs lekarzom

Lekarze coraz więcej czasu poświęcają na prowadzenie dokumentacji medycznej, odbywa się to kosztem pacjentów - podkreślają Pracodawcy RP i apelują o zmniejszenie biurokratycznych obowiązków medyków. W ich ocenie, do tej pory nie podjęto żadnych konkretnych działań w tej sprawie.

Włoscy lekarze lepsi ... na boisku

W Olsztynie naprzeciwko siebie stanęły piłkarskie reprezentacje włoskich i polskich lekarzy. Dopiero po serii rzutów karnych, na boisku lepsi okazali się goście z Włoch. Lekarze z Italii nie przypadkowo trafili do Olsztyna. Sam pomysł zorganizowania meczu zrodził się jeszcze zimą.

Przystojny pediatra wiceministrem zdrowia

Igor Radziewicz-Winnicki (1976) został wiceministrem zdrowia. Jest doktorem medycyny, pediatrą i specjalistą w dziedzinie zdrowia publicznego. Obecnie na Miodowej mamy już pięciu wiceministrów.

Pije Kuba do Jakuba

Prezes NFZ powiedział, że lekarze podpisują umowy dotyczące wystawiania recept na leki refundowane, by leczyć swoją rodzinę. a prezes Naczelnej Rady Lekarskiej - swoją żonę. Macieja Hamankiewicza nazwał "kompletnym ignorantem".

Opaski nie tylka dla noworodków

W Ministerstwie Zdrowia powstaje projekt zaopatrywania w znaki identyfikacyjne wszystkich pacjentów przyjmowanych do szpitala, a nie tylko noworodków urodzone w szpitalu oraz dzieci w wieku do 7 lat, jak miało to miejsce dotychczas.

Lekarze będą "cierpieć za miliony"

30 kwietnia br. Prezes NFZ podpisał zarządzenie Nr 25/2012/DGL w sprawie wzoru umowy upoważniającej lekarzy do wystawiania recept na leki refundowane ze środków publicznych. Karę umowna w wysokości 300 zł zapłaci lekarz za każde wystawienie recepty na rzecz osoby nieubezpieczonej, a więc bezrobotnemu lub nieubezpieczonemu dziecku.

Okręgowe Izby Lekarskie
2009-01-06 17:28:45
Izby lekarskie - spalić. Nie próbować ich nawet likwidować, po prostu podpalić i z uśmiechem na twarzy jeszcze dolewać benzyny. W tym tygodniu miałam przyjemność być tam kilkakrotnie i kilkakrotnie się wkurzyć. Owszem pracujący tam panie i panowie w wieku emerytalnym ... (więcej).
Dlaczego ogórek nie śpiewa, a Izba Lekarska nie służy lekarzom
2008-12-21 19:13:26
„ To pytanie w tytule postawione tak śmiało chociaż z największym bólem rozważyć by należało”. Kwestię ogórka poeta rozstrzyga dość krótko - „ogórek nie śpiewa i to o żadnej porze gdyż widocznie z woli nieba prawdopodobnie nie ... (więcej).
Fotografie z chorym w tle – widziane nie tylko z Zabrza
2008-11-24 12:01:39
Młoda, 27-letnia kobieta z powodu narastającej ciężkiej niewydolności serca, do jakiej doszło wkrótce po urodzeniu pierwszego dziecka, trafiła przed kilkoma dniami do naszego ośrodka – już po kolejnym zatrzymaniu krążenia. Skuteczna reanimacja i natychmiastowa decyzja o ... (więcej).
the end?
2010-08-03 19:04:30
dodał: misiek
Dwusetny post. I chyba będzie na tyle. Może kiedyś jeszcze, może gdzie indziej? Żegnam się z blogowiskiem jedną z ulubionych moich płyt...           ... (więcej).
kiepski początek
2009-01-01 17:34:36
dodał: dr_bloger
Ze zdziwieniem stwierdzam, że moje nazwisko jest widoczne w katalogu blogów. Dane potrzebne do rejestracji miały być tylko do wiadomości administracji tego doktorskiego blogowiska. Nie mam żadnej specjalizacji, ale tego tutaj nie przewidziano, więc wpisałem "medycyna rodzinna" ... (więcej).
urlopowe smaki
2009-06-24 18:29:54
dodał: misiek
Pierwszy po urlopie dyżur minął, lecz następny tuż tuż. Było niestety  śmiertelnie poważnie , ale taka nasza praca. Kostucha puka do drzwi zbyt często. I zbyt często odchodzi z pełnymi rękami...   Ale dziś nie o tym. Smutki odrzucam na bok, żyję bowiem ... (więcej).
Finezyjnie – w dziób.
2012-08-12 21:39:02
Wczytując się, codziennie w charakterystyki leków i produktów leczniczych – co powoli staje się główną czynnością porady lekarskiej - zaczynam doceniać wysiłek urzędników z obszaru rejestracji i refundacji leków. W sytuacji galopująco ... (więcej).
wielka medyczna przygoda
2009-04-29 21:47:43
dodał: misiek
Dzień zaczął się od kłótni z lekarką pogotowia w sprawie przewlekle dializowanego pacjenta, którego przywiozła do "najbliższego szpitala". Dodam, że pacjent nie dusił się z powodu POChP, tylko miał zaostrzenie niewydolności serca w przebiegu przewodnienia! Czym mam ... (więcej).
zawód
2009-08-24 23:22:43
dodał: misiek
Zdarzają się nieprawdopodobne wręcz dyżury, w trakcie których nie dzieje się nic specjalnego, a lekarz dyżurny może nawet odpocząć . Zdarzają się nieprawdopodobne wręcz dyżury, w trakcie których Izba Przyjęć zamienia się w Izbę Wytrzeźwień . Zdarzają ... (więcej).
Pozbyć się tłuszczu raz na zawsze - czyli kilka słów o liposukcji
2013-05-02 12:08:41
dodał: AG_Klinik
  Liposukcja to jeden z najbardziej popularnych zabiegów modelujących sylwetkę. Zabieg ten daje trwałe efekty, a mimo że istnieje wiele odmian liposukcji, to klasyczna przez wielu specjalistów uważana jest za najbardziej efektywną choć także inwazyjną. Warto ... (więcej).
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9  z  79 »

Ciekawe blogi

muzyczno - medycznie
adnotacje, medytacje i wariacje
bialamewa - BlogiLekarzy

» Zobacz więcej

Ankieta

Ustawa refundacyjna przewiduje odpowiedzialność karną dla lekarza wystawiającego receptę refundowaną za::

1. przyjęcie korzyści majątkowej
2. przyjęcie korzyści osobistej
3.
przyjęcie obietnicy korzyści majątkowej
4. przyjęcie obietnicy korzyści osobistej
5.
wszystkie powyższe

Poleć nas!

Blogi Medyczne Wyślij znajomym powiadomienie o nowej stronie:

Blogi Medyczne - Poleć nas... Powiadom

Bądź na bieżąco!

Opinie Lekarzy Wybierz formę, która najbardziej Tobie odpowiada:

Rss: Prywatyzacja szpitali, Ochrona zdrowia, Studenci medycyny, Reforma służby zdrowia, Uczelnie Medyczne, Restrukturyzacja szpitali, Opinie lekarzy Kanał RSS Pobierz zakładkę RSS

Newsletter: Reforma służby zdrowia, Uczelnie Medyczne, Restrukturyzacja szpitali, Opinie lekarzy, Prywatyzacja szpitali, Ochrona zdrowia, Studenci medycyny Newsletter

Partnerzy

Pamiętniki Lekarzy - pobierz PDF

Pamiętniki Lekarzy