Nie jesteś zalogowany (zaloguj się)
 

Pani prezes jątrzy

Zapis mówiący o karach dla lekarzy za nieprawidłowości na recepcie na lek refundowany nie zniknął. Udział w proteście od 1 lipca deklaruje 91 proc. lekarzy z gabinetów nieposiadających umowy z NFZ oraz prawie połowa z placówek posiadających kontrakt.

Na kłótni lekarzy z NFZ stracą pacjenci

Od 1 lipca lekarze zaczynają kolejną akcję protestacyjną. OZZL wydrukował już trzy miliony specjalnych druczków. Kolejny milion recept dorzuciła jedna z izb lekarskich. Tym razem jednak zamiast dodatkowych pieczątek na receptach zabraknie dwóch rubryk: na miejsce z numerem oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia oraz ze stopniem refundacji.

Od lipca recepty tylko na 100%

Okręgowa Rada Lekarska w Warszawie rekomenduje wszystkim lekarzom bez względu na rodzaj zatrudnienia i miejsca wykonywania zawodu wystawiania od dnia 1 lipca 2012 r. recept na 100 % i wyraża uznanie tym , którzy nie podpisali aneksów do umów z NFZ.

Pracodawcy w sukurs lekarzom

Lekarze coraz więcej czasu poświęcają na prowadzenie dokumentacji medycznej, odbywa się to kosztem pacjentów - podkreślają Pracodawcy RP i apelują o zmniejszenie biurokratycznych obowiązków medyków. W ich ocenie, do tej pory nie podjęto żadnych konkretnych działań w tej sprawie.

Włoscy lekarze lepsi ... na boisku

W Olsztynie naprzeciwko siebie stanęły piłkarskie reprezentacje włoskich i polskich lekarzy. Dopiero po serii rzutów karnych, na boisku lepsi okazali się goście z Włoch. Lekarze z Italii nie przypadkowo trafili do Olsztyna. Sam pomysł zorganizowania meczu zrodził się jeszcze zimą.

Przystojny pediatra wiceministrem zdrowia

Igor Radziewicz-Winnicki (1976) został wiceministrem zdrowia. Jest doktorem medycyny, pediatrą i specjalistą w dziedzinie zdrowia publicznego. Obecnie na Miodowej mamy już pięciu wiceministrów.

Pije Kuba do Jakuba

Prezes NFZ powiedział, że lekarze podpisują umowy dotyczące wystawiania recept na leki refundowane, by leczyć swoją rodzinę. a prezes Naczelnej Rady Lekarskiej - swoją żonę. Macieja Hamankiewicza nazwał "kompletnym ignorantem".

Opaski nie tylka dla noworodków

W Ministerstwie Zdrowia powstaje projekt zaopatrywania w znaki identyfikacyjne wszystkich pacjentów przyjmowanych do szpitala, a nie tylko noworodków urodzone w szpitalu oraz dzieci w wieku do 7 lat, jak miało to miejsce dotychczas.

Lekarze będą "cierpieć za miliony"

30 kwietnia br. Prezes NFZ podpisał zarządzenie Nr 25/2012/DGL w sprawie wzoru umowy upoważniającej lekarzy do wystawiania recept na leki refundowane ze środków publicznych. Karę umowna w wysokości 300 zł zapłaci lekarz za każde wystawienie recepty na rzecz osoby nieubezpieczonej, a więc bezrobotnemu lub nieubezpieczonemu dziecku.

kraj absurdów
2009-07-23 22:36:37
dodał: misiek
Zgadzam się całkowicie z Przenitkiem. Dziwny to kraj . I choć kwestia braku kultury na drogach i chodnikach może bulwersować, to problem ten wydaje się być błahym w porównaniu z tematem zdrowia i życia ludzkiego. O tym chciałbym dzisiaj. Niestety.   Dość często ... (więcej).
stan służby zdrowia
2008-12-28 23:06:06
Ulegając uroczej pani postanowiłem zapisać kartkę „blogu”. Zawsze to lepiej ulec pani aniżeli samemu podejmować decyzje ponieważ jeśli blog okaże się nieudany winę będę mógł zwalić na swój nadzwyczaj bezkrytyczny stosunek do kobiet. Po drugie, jak ... (więcej).
szpital
2009-03-10 20:49:12
dodał: misiek
Do budynku szpitalnego powinienem się już dawno przyzwyczaić. I tak jest z większością szpitali, zwłaszcza w tym, w którym pracuję - jestem możnaby powiedzieć u siebie - przecież przeliczywszy spędzony w nim czas uzbierałoby się parę lat. Ale szpitali i oddziałów ... (więcej).
Kandydatom na lekarzy ku przestrodze, lekarzom pod rozwagę
2009-02-03 21:40:55
Ludzie chorowali od zawsze. Z cierpieniem szli do lekarza, który według najlepszej wiedzy starał się chorobę wyleczyć, czy choćby zaleczyć lub choćby trochę ulżyć choremu. Jeżeli to się udało zyskiwał wdzięczność pacjenta, jego dobra sława rozszerzała się liczba ... (więcej).
Studia
2009-01-02 17:17:19
Taaaaak... Od czego by tu zacząc?? Może od naszego ograniczonego, staroświeckiego, zupełnie nieelastycznego systemu kształcenia medycznego ?? 6 lat studiów. W tym 4 lata siedzenia na tyłku w ciasnych salach seminarycjnych. Codziennie. Średnio po 6 - 8 godzin. Non stop. Bez ... (więcej).
data
2009-03-17 20:36:39
dodał: misiek
7 kwietnia. To data egzaminu ustnego i praktycznego. Całe szczęście w miejscu, które patrząc na poprzednie lata wydaje się być przyjazne dla zdających. Współcierpiętniczka niedoli nauki miała trochę mniejszy fart. Co prawda ma termin na 15-ego, ale komisja do ... (więcej).
paracetamoxyfrusebendroneomycin
2010-02-11 23:32:48
dodał: misiek
Ilość pojawiających się nowych leków na rynku jest zastraszająca. I tych oryginalnych i tych tzw "generycznych". Zapamiętać ich wszystkich nie sposób, zwłaszcza że ludzie odpowiedzialni za ich nazewnictwo nie mają chyba zielonego pojęcia o zdolnościach lingwistycznych ... (więcej).
zero
2009-04-07 21:58:31
dodał: misiek
Są dni takie, w które otwarcie oczu jest aktem odwagi. Taki nastrój miałem właśnie z samego rana. Włos jeżył mi się na karku od samego myślenia o egzaminie, do którego miałem przystąpić. Ręka drżała podczas golenia, maszynka wyślizgiwała sie z już ... (więcej).
Dodatkowe ubezpieczenia nie uzdrowią służby zdrowia
2009-05-15 16:53:49
Zdrowie jest wspólnym obszarem odpowiedzialności władz publicznych, placówek medycznych i obywateli. Zgodnie z art.68 ust.2 Konstytucji, jednym z obowiązków władz jest zapewnienie obywatelom, niezależnie od ich sytuacji materialnej, równego dostępu do ... (więcej).
powrót
2009-03-14 21:28:12
dodał: misiek
Home sweet home. Jedyne miejsce, do którego jak na razie chce się wracać. I to z Miłkiem na pokładzie. Schudł biedaczyna 1,5 kg - tak go wirusicho przetrzepało. Skóra i kości. Oczy i uszy. Najważniejsze, że zaczął pić i jeść. I uśmiechać się. Bo w szpitalu... ... (więcej).
1 2 3 4 5 6 7 8 9  z  79 »

Ciekawe blogi

Ania...
Studentka zwana Cellulą
adnotacje, medytacje i wariacje

» Zobacz więcej

Ankieta

Ustawa refundacyjna przewiduje odpowiedzialność karną dla lekarza wystawiającego receptę refundowaną za::

1. przyjęcie korzyści majątkowej
2. przyjęcie korzyści osobistej
3.
przyjęcie obietnicy korzyści majątkowej
4. przyjęcie obietnicy korzyści osobistej
5.
wszystkie powyższe

Poleć nas!

Blogi Medyczne Wyślij znajomym powiadomienie o nowej stronie:

Blogi Medyczne - Poleć nas... Powiadom

Bądź na bieżąco!

Opinie Lekarzy Wybierz formę, która najbardziej Tobie odpowiada:

Rss: Prywatyzacja szpitali, Ochrona zdrowia, Studenci medycyny, Reforma służby zdrowia, Uczelnie Medyczne, Restrukturyzacja szpitali, Opinie lekarzy Kanał RSS Pobierz zakładkę RSS

Newsletter: Reforma służby zdrowia, Uczelnie Medyczne, Restrukturyzacja szpitali, Opinie lekarzy, Prywatyzacja szpitali, Ochrona zdrowia, Studenci medycyny Newsletter

Partnerzy

Pamiętniki Lekarzy - pobierz PDF

Pamiętniki Lekarzy