Nie jesteś zalogowany (zaloguj się)
 

Pani prezes jątrzy

Zapis mówiący o karach dla lekarzy za nieprawidłowości na recepcie na lek refundowany nie zniknął. Udział w proteście od 1 lipca deklaruje 91 proc. lekarzy z gabinetów nieposiadających umowy z NFZ oraz prawie połowa z placówek posiadających kontrakt.

Na kłótni lekarzy z NFZ stracą pacjenci

Od 1 lipca lekarze zaczynają kolejną akcję protestacyjną. OZZL wydrukował już trzy miliony specjalnych druczków. Kolejny milion recept dorzuciła jedna z izb lekarskich. Tym razem jednak zamiast dodatkowych pieczątek na receptach zabraknie dwóch rubryk: na miejsce z numerem oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia oraz ze stopniem refundacji.

Od lipca recepty tylko na 100%

Okręgowa Rada Lekarska w Warszawie rekomenduje wszystkim lekarzom bez względu na rodzaj zatrudnienia i miejsca wykonywania zawodu wystawiania od dnia 1 lipca 2012 r. recept na 100 % i wyraża uznanie tym , którzy nie podpisali aneksów do umów z NFZ.

Pracodawcy w sukurs lekarzom

Lekarze coraz więcej czasu poświęcają na prowadzenie dokumentacji medycznej, odbywa się to kosztem pacjentów - podkreślają Pracodawcy RP i apelują o zmniejszenie biurokratycznych obowiązków medyków. W ich ocenie, do tej pory nie podjęto żadnych konkretnych działań w tej sprawie.

Włoscy lekarze lepsi ... na boisku

W Olsztynie naprzeciwko siebie stanęły piłkarskie reprezentacje włoskich i polskich lekarzy. Dopiero po serii rzutów karnych, na boisku lepsi okazali się goście z Włoch. Lekarze z Italii nie przypadkowo trafili do Olsztyna. Sam pomysł zorganizowania meczu zrodził się jeszcze zimą.

Przystojny pediatra wiceministrem zdrowia

Igor Radziewicz-Winnicki (1976) został wiceministrem zdrowia. Jest doktorem medycyny, pediatrą i specjalistą w dziedzinie zdrowia publicznego. Obecnie na Miodowej mamy już pięciu wiceministrów.

Pije Kuba do Jakuba

Prezes NFZ powiedział, że lekarze podpisują umowy dotyczące wystawiania recept na leki refundowane, by leczyć swoją rodzinę. a prezes Naczelnej Rady Lekarskiej - swoją żonę. Macieja Hamankiewicza nazwał "kompletnym ignorantem".

Opaski nie tylka dla noworodków

W Ministerstwie Zdrowia powstaje projekt zaopatrywania w znaki identyfikacyjne wszystkich pacjentów przyjmowanych do szpitala, a nie tylko noworodków urodzone w szpitalu oraz dzieci w wieku do 7 lat, jak miało to miejsce dotychczas.

Lekarze będą "cierpieć za miliony"

30 kwietnia br. Prezes NFZ podpisał zarządzenie Nr 25/2012/DGL w sprawie wzoru umowy upoważniającej lekarzy do wystawiania recept na leki refundowane ze środków publicznych. Karę umowna w wysokości 300 zł zapłaci lekarz za każde wystawienie recepty na rzecz osoby nieubezpieczonej, a więc bezrobotnemu lub nieubezpieczonemu dziecku.

mecz
2011-11-12 12:41:50
dodał: depilas
wczoraj byłem jak 40tysięcy innych na meczu Polska -Włochy, porażka 0;2 czy klęska w drodze do celu ? Święto Narodowe , ale czy tak naprawdę wszystkich co pokazywały telewizje nie tylko polskie, do czego zmierzamy , czego nam potrzeba to chyba nie tylko moje pytania na dziś , ... (więcej).
Perpetum mobile?
2011-10-30 14:17:47
Przewlekle trudna sytuacja polskiej służby zdrowia wymusiła na decydentach poszukiwanie innego      ( poza składkami) źródła finansowania ochrony zdrowia . Prace nad tym projektem trwały od dawna – co widać było po zmieniających się aktach ... (więcej).
Nieśmiałe studentki
2011-10-30 01:22:18
dodał: Cellula
Mam już zaliczone trzy bloki, ale de facto jeszcze żadnego przedmiotu, jako że wszystkie trzy będą się za mną ciągnąć jeszcze w przyszłych semestrach. Tyle dobrego, że na razie bez poprawek. Następne zaliczenie wprawdzie, jak również kolokwium z farmakologii, nieco mnie ... (więcej).
Koniec stażu! autoankieta
2011-10-26 21:32:30
dodał: bialamewa
Okres stazu będę pamiętać i wspominac w pakiecie z innymi wspomnieniami, wziązanymi z wieloma życiowymi prywatnymi przeżyciami np. ze śmiercią jednego z rodziców. Okres ten dlatego był dla mnie tym bardziej ciężki. Wielokroć, cięzko było mi w pacjencie nie zobaczyć ... (więcej).
2011-10-26 19:11:35
dodał: depilas
tydzień mija za tygodniem, czekamy na nowy Rząd, posłowie się uczą, kaligrafię na szczęscie nie musimy ćwiczyć, zima coraz bliżej oldboje ciągle grają na powietrzu, (więcej).
2011-10-24 08:43:55
dodał: depilas
My praktycy czekamy co będzie z kontraktami, wyżej czy niżej , politycy się szkolą po wyborach, ogólnie mobilizacja i czekanie , czekanie na co, co??? (więcej).
Alelluja Byle Taniej!
2011-10-22 02:18:46
Pani Minister Ewa Kopacz - Marszałek Sejmu in spe, zapowiada twardy kurs kontyunuacji dotychczasowej koncepcji zmian w ochronie zdrowia. Tylko patrzeć,  jak ustawa refundacyjna zlikwiduje możliwości rabatowania refundowanych produktów leczniczych, i jak wzrosną ceny ... (więcej).
moje hobby piłka nożna
2011-10-17 19:34:24
dodał: depilas
dzisiaj grałem z oldbojami- koledzy, obroniłem dwie sytuacje jako obrońca , ale i tak przegrała moja drużyna, 8:4, najważniejsze jest to że pokonałem dystans 9,5 kilometra, praca dentysty i relaks w piłkę nożna, w sobotę widziałem film  Bitwa Warszawska 1920, ... (więcej).
mój poczatek
2011-10-15 23:18:49
dodał: depilas
Witam wszystkich ciekawych i nie, tego co spotyka na co dzień nie młodego już dentystę. (więcej).
Zasada "pierwszej skuchy"
2011-10-15 18:15:43
dodał: bialamewa
Często na stazu widać było "zasade pierwszej skuchy" - tzn. wszystko dziala dopóki nic się nie stanie. Tłumacząc dalej - jeśli nalezy zawieźć pacjenta na badania diagnostyczne do innego szpitala i wymagana jest obecnosć lekarza - daje się lekarza stażyste. Lekarz ma ... (więcej).
« 5 6 7 8 9 10 11 12 13  z  79 »

Ciekawe blogi

Ludzie & Medycyna
Studentka zwana Cellulą
Blog, blog... kto tam?

» Zobacz więcej

Ankieta

Ustawa refundacyjna przewiduje odpowiedzialność karną dla lekarza wystawiającego receptę refundowaną za::

1. przyjęcie korzyści majątkowej
2. przyjęcie korzyści osobistej
3.
przyjęcie obietnicy korzyści majątkowej
4. przyjęcie obietnicy korzyści osobistej
5.
wszystkie powyższe

Poleć nas!

Blogi Medyczne Wyślij znajomym powiadomienie o nowej stronie:

Blogi Medyczne - Poleć nas... Powiadom

Bądź na bieżąco!

Opinie Lekarzy Wybierz formę, która najbardziej Tobie odpowiada:

Rss: Prywatyzacja szpitali, Ochrona zdrowia, Studenci medycyny, Reforma służby zdrowia, Uczelnie Medyczne, Restrukturyzacja szpitali, Opinie lekarzy Kanał RSS Pobierz zakładkę RSS

Newsletter: Reforma służby zdrowia, Uczelnie Medyczne, Restrukturyzacja szpitali, Opinie lekarzy, Prywatyzacja szpitali, Ochrona zdrowia, Studenci medycyny Newsletter

Partnerzy

Pamiętniki Lekarzy - pobierz PDF

Pamiętniki Lekarzy