Nie jesteś zalogowany (zaloguj się)
 

Pani prezes jątrzy

Zapis mówiący o karach dla lekarzy za nieprawidłowości na recepcie na lek refundowany nie zniknął. Udział w proteście od 1 lipca deklaruje 91 proc. lekarzy z gabinetów nieposiadających umowy z NFZ oraz prawie połowa z placówek posiadających kontrakt.

Na kłótni lekarzy z NFZ stracą pacjenci

Od 1 lipca lekarze zaczynają kolejną akcję protestacyjną. OZZL wydrukował już trzy miliony specjalnych druczków. Kolejny milion recept dorzuciła jedna z izb lekarskich. Tym razem jednak zamiast dodatkowych pieczątek na receptach zabraknie dwóch rubryk: na miejsce z numerem oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia oraz ze stopniem refundacji.

Od lipca recepty tylko na 100%

Okręgowa Rada Lekarska w Warszawie rekomenduje wszystkim lekarzom bez względu na rodzaj zatrudnienia i miejsca wykonywania zawodu wystawiania od dnia 1 lipca 2012 r. recept na 100 % i wyraża uznanie tym , którzy nie podpisali aneksów do umów z NFZ.

Pracodawcy w sukurs lekarzom

Lekarze coraz więcej czasu poświęcają na prowadzenie dokumentacji medycznej, odbywa się to kosztem pacjentów - podkreślają Pracodawcy RP i apelują o zmniejszenie biurokratycznych obowiązków medyków. W ich ocenie, do tej pory nie podjęto żadnych konkretnych działań w tej sprawie.

Włoscy lekarze lepsi ... na boisku

W Olsztynie naprzeciwko siebie stanęły piłkarskie reprezentacje włoskich i polskich lekarzy. Dopiero po serii rzutów karnych, na boisku lepsi okazali się goście z Włoch. Lekarze z Italii nie przypadkowo trafili do Olsztyna. Sam pomysł zorganizowania meczu zrodził się jeszcze zimą.

Przystojny pediatra wiceministrem zdrowia

Igor Radziewicz-Winnicki (1976) został wiceministrem zdrowia. Jest doktorem medycyny, pediatrą i specjalistą w dziedzinie zdrowia publicznego. Obecnie na Miodowej mamy już pięciu wiceministrów.

Pije Kuba do Jakuba

Prezes NFZ powiedział, że lekarze podpisują umowy dotyczące wystawiania recept na leki refundowane, by leczyć swoją rodzinę. a prezes Naczelnej Rady Lekarskiej - swoją żonę. Macieja Hamankiewicza nazwał "kompletnym ignorantem".

Opaski nie tylka dla noworodków

W Ministerstwie Zdrowia powstaje projekt zaopatrywania w znaki identyfikacyjne wszystkich pacjentów przyjmowanych do szpitala, a nie tylko noworodków urodzone w szpitalu oraz dzieci w wieku do 7 lat, jak miało to miejsce dotychczas.

Lekarze będą "cierpieć za miliony"

30 kwietnia br. Prezes NFZ podpisał zarządzenie Nr 25/2012/DGL w sprawie wzoru umowy upoważniającej lekarzy do wystawiania recept na leki refundowane ze środków publicznych. Karę umowna w wysokości 300 zł zapłaci lekarz za każde wystawienie recepty na rzecz osoby nieubezpieczonej, a więc bezrobotnemu lub nieubezpieczonemu dziecku.

„ Jak to z paskiem do glukometru było?”
2012-02-28 21:19:24
Takie pytanie zadał panu ministrowi Arłukowiczowi pan poseł Piecha na pamiętnym przesłuchaniu Ministra Zdrowia w czasie posiedzenia sejmowej Komisji Zdrowia. Minister precyzyjnie i dobitnie  wyjaśnił (między innymi) , że niektóre paski do gleukometrów nie będą ... (więcej).
po koncercie
2012-02-26 23:04:09
dodał: artpla
w piątek byłem w nowym obiekcie DK Agora na koncercie  Joao de Sousy i Fado Polaco i juz wtedy czułem że coś sie wydarzy... i stało sie ; na koncercie musiałem zużyć całą paczke chusteczek bo katar mnie powoli rozbierał ... w sobote rano już nawet byłem pewien , że nie ... (więcej).
„ Łaska państwa na pstrym koniu jeździ”
2012-02-26 21:45:58
Konieczność sprawdzenia każdego leku pod kątem zarejestrowanych wskazań przed każdorazowym jego wypisaniem prowadzi często do zaskakujących „odkryć”. Oto , na przykład Tamsulosyna stosowana w postaci wielu preparatów różnych firm jest zarejestrowana do ... (więcej).
ostatki
2012-02-21 23:40:18
dodał: artpla
dziś ostatki , kto wypije i zje,  będzie gładki... nie wiedziałem ,że to już dziś ale w przychodni wiedzieli; zaskoczyli mnie zastawionym stołem w socjalnym; śledzik wielopostaciowy i do tego faszerowane jajeczka i inne frykasy , trochę trudno było wytrzymać z cebulowym ... (więcej).
próba
2012-02-20 09:01:37
dodał: artpla
w pewnych kwestaiach jestem kompletnym ignorantem ; jedno co mnie trzyma przy permanentnym zagladaniu do internetu to fakt, ze każdy kiedyś nie umiał   uczę sie więc i pisanie bloga jako nowośc właśnie sie zaczyna .... (więcej).
Antybiotyki refundowane czy nie ?
2012-02-05 22:06:58
W sprawie leków mamy już jasność. Pani Rzecznik Ministerstwa Zdrowia wyjaśniła lekarzom, którzy marzyli o leczeniu polskich pacjentów „ zgodnie z wiedzą i praktyką medyczną”, że właśnie rejestracja leków i produktów medycznych opiera ... (więcej).
2012-02-01 22:21:32
dodał: anielka
"choćbyśmy uczniami byli najtępszymi w szkole świata"... Siedząc w ten mroźny lutowy wieczór i grzejąc się "farelką" składam hołd zmarłej Wisławie Szymborskiej - Mistrzyni Słowa.   (więcej).
Konkurs piękności i ściemy
2012-01-28 00:10:57
Znowu Sejm stracił cały dzień na burdy w wykonaniu koalicji PiS-SLD. Te komuchy nie mają niczego do zaproponowania, tylko jęki i pretensje. Brak profesjonalizmu górą. To nie na Arłukowicza powinno się patrzeć. Każde nowe prawo narusza czyjes interesy. Ustawy nie robi się z ... (więcej).
Urzędniczy uwiąd medycyny
2012-01-17 00:05:43
Lawinowy wzrost aktów prawnych ( sejm poprzedniej kadencji uchwalił ponad 10 000 aktów prawnych) powoduje słuszny wzrost administracji. Drobiazgowa regulacja życia społecznego ( wszak urząd wie lepiej) wymaga nowych urzędów i urzędników dla egzekwowania ... (więcej).
Nowe
2012-01-14 11:03:50
dodał: wojtala
W sumie nie mam pojecia jak zacząć. Jedyne co to wiem że musze w końcu coś pisać. Nie wiem jeszcze tylko co:) Po prostu taka chęć do wyrzucenia swoich przemyśleń. Na teraz wystraczy. Obiecuję uroczyście, że znowu się odezwę.   No właśnie... obiecuje wam czy sobie? ... (więcej).
« 3 4 5 6 7 8 9 10 11  z  79 »

Ciekawe blogi

Blog o zakręcie
Studentka zwana Cellulą

» Zobacz więcej

Ankieta

Ustawa refundacyjna przewiduje odpowiedzialność karną dla lekarza wystawiającego receptę refundowaną za::

1. przyjęcie korzyści majątkowej
2. przyjęcie korzyści osobistej
3.
przyjęcie obietnicy korzyści majątkowej
4. przyjęcie obietnicy korzyści osobistej
5.
wszystkie powyższe

Poleć nas!

Blogi Medyczne Wyślij znajomym powiadomienie o nowej stronie:

Blogi Medyczne - Poleć nas... Powiadom

Bądź na bieżąco!

Opinie Lekarzy Wybierz formę, która najbardziej Tobie odpowiada:

Rss: Prywatyzacja szpitali, Ochrona zdrowia, Studenci medycyny, Reforma służby zdrowia, Uczelnie Medyczne, Restrukturyzacja szpitali, Opinie lekarzy Kanał RSS Pobierz zakładkę RSS

Newsletter: Reforma służby zdrowia, Uczelnie Medyczne, Restrukturyzacja szpitali, Opinie lekarzy, Prywatyzacja szpitali, Ochrona zdrowia, Studenci medycyny Newsletter

Partnerzy

Pamiętniki Lekarzy - pobierz PDF

Pamiętniki Lekarzy