kryzys wieku średniego?

2010-08-01 01:09:00

Pamiętam taki oto kryzysowy skecz kabaretu TEY: Smoleń (S) mówi: "W Egipcie żyli dwaj bracia - Ramzes i..." Na to Laskowik (L): "Kryzys!" S: "Ramzes umarł" L: "A kryzys żyje!"

Bardzo krótkie, ale treściwe!

 

Tak jest ze mną. Ramzes już dawno umarł, a kryzys nadal króluje. Nie tylko ten ogólnoświatowy. Przechodzę jakiś kryzys. Jeszce nie wiem jaki, ale większość objawów (opisanych w różnych źródłach) przemawia jednak za typowym kryzysem wieku średniego :))) Może zabrzmi to kokieteryjnie (wszak młody już nie jestem, a starym się nie czuję), lecz coraz częściej zadaję sobie różne pytania. I te prozaiczne, i te wręcz egzystencjalne. I co najgorsze na wiele z nich nie znajduję konkretnych odpowiedzi...

 

Na prawdę nie wiem co to jest. Zmęczenie? Nostalgia? Czy opisywany kryzys wieku średniego?

 

W moje ręce wpadła jednocześnie, przy ogromnej współpracy Muminy (dzięki jej w tym miejscu za to serdeczne!), płytka o (cóż za ironia!) wiele mówiącym tytule "Crisis". Mike Oldfield w towarzystwie Maggie Reilly, Jona Andersona i Rogera Chapmana. Rewelacyjne! Intrygujące! Niepokojące! Acz momentami kojące (Choć nie na dzisiejszą aurę, zwłaszcza sprzed burzy :)))

 

Oto jeden z kawałków zamieszczonych na krążku. I choć już wcześniej gdzieś przewinął się wśród moich postów, to obecnie zamieszczony "pseudovideoclip" bazuje na mych fantastyczno-naukowych czytadłach i przenosi mnie trochę w (nie)lekko fantazyjne marzenia wieku średniego... 

 

 

 Dodane w varia , muzyka

Komentarze: 4

misiek 03.08.2010 r., 19:08
To nie kryzys wieku średniego! :))) To po prostu kryzys!
leala 03.08.2010 r., 18:09
Na kryzys wieku średniego też mam odpowiednią piosenkę: http://www.youtube.com/watch?v=UIuOWv-mLP4
misiek 01.08.2010 r., 20:53
Optymizmu mi nie brakuje (choć mogłoby się tak wydawać sądząc po ostatnich postach)! Lecz najgorsze są różne (czasem bardzo dziwne) myśli sunące przez łepetynę. I z tym jest problem. Nawet nie wiedziałem, że taki ze mnie myśliciel :)))
Anek 01.08.2010 r., 10:12
Każdego takie coś , co jakiś czas, dopada. Przetrzymasz. Sił i optymizmu życzę :)))

Dodawanie komentarza