Czy leci z nami pilot?!

2008-12-19 13:15:34

Czasem, aby wdrożyć zmianę, lepiej nie wnikać w istotę rzeczy, bo problemy z niej wynikające mogą przytłoczyć jej autorów. Należy jednak mieć na uwadze konsekwencje wdrożenia nowych rozwiązań i znać cenę jej niepowodzenia.

Właśnie byliśmy świadkami spektaklu inaugurującego wdrożenie nowego modelu rozliczeń pomiędzy NFZ a szpitalami. Jest on piękny, lśniący i daje nadzieję na lepsze jutro.  Idzie nowe i mamy nadzieję, że to nowe będzie lepsze od obecnego (mało zrozumiałe ogólniki, owszem, tak jak wiedza na temat modelu...).

Główni aktorzy spektaklu, inwestorzy, konstruktorzy modelu i piloci oblatywacze, ogłosili, że nowy model działa i przyniesie same korzyści dla przyszłych użytkowników. Piloci oblatywacze wylądowali bogatsi o swoje doświadczenia i są zadowoleni z nowej "maszyny" , więc cieszmy się i ufajmy, że i nam się uda z niej skorzystać !  Od 1 lipca wszyscy zasiądziemy do "maszyny" i mając w ręku instrukcję obsługi, wystartujemy w lot w nieznane.

 

Życzę udanych startów i... tyle samo lądowań. Proszę jednak -  nie zapominajcie o pasażerach, o pasach i woreczkach , no wiecie na co! Szczęśliwie do celu niech nas doprowadzi automatyczny pilot tu zwany gruperem, i tylko proszę autorów modelu o opracowanie i dostarczenie na czas procedury awaryjnego lądowania.

Do zobaczenia na ziemi z wiarą, że leci na nami pilot.Nie dodano kategorii

Komentarze: 1

TenObcy 05.03.2009 r., 15:21
JGP już "działa", a pilot z nami nie leci ;-). Ogólnie AOS też to czeka, więc szpitale nie będą odosobnione. Pilota nie ma się co spodziewać, bo czasem odnoszę wrażenie, że tylko nieliczni pracownicy Wielkiego Płatnika rozumieją to, co robią. Wiem coś o tym, bo w tym siedzę. I z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że pilot z nami nie leci, i na pewno długo będziemy latać bez niego ;-).

Dodawanie komentarza