Męskie tabu – przedwczesny wytrysk to problem co trzeciego mężczyzny!

2013-03-21 10:39:13

 

Problem, z którym zmaga się co trzeci mężczyzna w Polsce jest tym bardziej wstydliwy, że przylgnęła mu łatka kłopotu niedoświadczonych młodzików. A który z kochanków chciałby za takiego uchodzić? Mężczyzna po trzydziestce wolałby raczej mieć renomę biegłego w sztuce ars amandi uwodziciela, w zamian zaś często walczy z upokorzeniem wywołanym przez przedwczesny wytrysk. Badania pokazują, że ta przykra dysfunkcja dotyczy aż 20% europejczyków po 40 roku życia.

 

Mimo, że według definicji jest to „niezdolność powstrzymania wytrysku przed wspólnym doznaniem przyjemności przez oboje partnerów” to specjaliści są zgodni, że problem ten jest o wiele bardziej skomplikowany. Jest to niezdolność mężczyzny do decydowania o długości stosunku, brak kontroli nad wytryskiem, który pojawia się po krótkim czasie trwania stosunku, a często nawet przed wprowadzeniem penisa do pochwy.

 

Epizodyczna dysfunkcja nie jest patologiczna jeśli spełnia jakikolwiek z wymienionych warunków: nowa partnerka seksualna, rzadkie współżycie, kontakt seksualny po dłuższej przerwie, brak komfortowych warunków powodujący stres.

chłopak

 

Pomijając powyższe argumenty uogólniony (czyli pojawiający się przy każdej próbie kontaktu seksualnego) i sytuacyjny (czyli pojawiający się w powtarzających się warunkach) przedwczesny wytrysk wywołać może szereg przyczyn. Mogą mieć one podłoże psychologiczne: traumatyczna inicjacja seksualna, nieujawnione tendencje homoseksualne, kompleksy dotyczące penisa, narcyzm, przeniesienie do współżycia z partnerką przyzwyczajeń masturbacyjnych. Przedwczesny wytrysk może być spowodowany również nerwicą, chorobami, zmęczeniem i wyczerpaniem. Może być skutkiem ubocznym kuracji farmakologicznej lub konsekwencją zażywania narkotyków. Czasami przyczyna leży w nadwrażliwości członka.

 

Jedną z wielu przyczyn tej najpopularniejszej dysfunkcji seksualnej jest romans. Przedwczesny wytrysk może być symbolem i symptomem odrzucenia partnerki na rzecz nowej. Mimo, że nie zdarza się to często, kobiety podświadomie doszukują się tej przyczyny w problemach partnera. Brak szczerości w stałym związku podczas prowadzonej terapii może niestety doprowadzić do jego załamania a nawet rozpadu.

facet

 

Metody opóźniania i wydłużania stosunku u mężczyzn, są tak samo liczne jak przyczyny problemu. O czym warto wspomnieć, szacuje się, że aż 90% leczonych mężczyzn może liczyć na sukces terapii! Zalecenia lekarza mogą być bardzo różne: od metod relaksacyjnych, treningów masturbacyjnych i psychoterapii po farmakologię. Przed wizytą u specjalisty spróbować można „domowych środków”: brak pośpiechu, spokojna muzyka i lampka wina. Nie zaszkodzą również suplementy diety do stosowania przy przedwczesnym wytrysku czy kosmetyki znieczulające członka, których bazą są naturalne składniki takie jak: dzięgiel chiński, bukwica lekarska, cayenne czy czeremcha późna.

 

Jeżeli próby się nie powiodą konieczna jest wizyta u specjalisty. Wielu mężczyzn cierpi w ukryciu, wybierając seksualną abstynencję. W ten sposób sami się unieszczęśliwiają i rezygnują z bardzo ważnej sfery życia. Seks to oprócz prokreacji mnóstwo radości, z której nie warto rezygnować w imię dziwacznie pojmowanej „męskiej dumy”.

 
Komentarze: 0

Nie dodano komentarzy.

Aby dodać komentarz musisz posiaddać bloga, lub zalogować się