Co robić kiedy namiętność gaśnie

2013-03-06 17:14:07

Para seniorów

 

Zaniku namiętności i rozluźnienia więzi intymnej doświadcza się coraz większa liczba par i to nie tylko takich, które pozostają w wieloletnich związkach. Nic w tym dziwnego bo współczesny styl życia nie sprzyja sferze intymnej i to pod wieloma względami. Nasz tryb życia nie pomaga wcale w utrzymywaniu wieloletnich, satysfakcjonujących relacji pomiędzy partnerami. Stres, przepracowanie, używki, siedzący tryb życia, niektóre lekarstwa, tabletki antykoncepcyjne, choroby, problemy emocjonalne - to tylko niektóre z licznych czynników, mających negatywny wpływ na nasze życie seksualne. Mogą one z czasem skutecznie obniżyć libido i spowodować długotrwałą oziębłość płciową. Jednak główną przyczyną spadku częstotliwości zbliżeń nieodmiennie od dekad pozostaje zwykła nuda. Znudzenie się osobą partnera, w skrajnych przypadkach przechodzące w silną niechęć lub obrzydzenie do jego ciała, może być przyczyną rozpadu nawet długoletnich związków. Zaobserwowano, że w miarę upływu czasu maleje zainteresowanie drugą osobą na skutek przyzwyczajenia. Dodatkowo wśród związków ze dłuższym stażem negatywnie na libido mogą wpływać naturalne procesy starzenia się organizmu, połączone ze spadkiem poziomu hormonów płciowych. Jak temu zaradzić, by cieszyć się seksem i intymnością z tą samą osobą i to do późnej starości? Jest na to kilka dobrych sposobów.

 

Przegoń nudę z sypialni

Jeśli od lat, lub nawet od dziesięcioleci, kochacie się zawsze tak samo, to nic dziwnego, że do zbliżeń w waszym związku dochodzi coraz rzadziej. Najprostszym sposobem by temu zaradzić są często polecane przez seksuologów gadżety erotyczne. Podczas niedawno przeprowadzonej ankiety aż 37% Polaków przyznało, że regularnie dokonuje zakupów w sex shopach, co bardzo korzystnie wpływa na jakość ich związku. Szczególnie interesującą zabawką erotyczną dla znudzonych sobą par może być wibrator dla dwojga, który nie tylko zaspokaja potrzeby kobiety, ale także jest atrakcyjnym elementem podniecającej gry wstępnej kochanków. Na forach internetowych poświęconych erotyce, bardzo wielu mężczyzn przyznaje, że lubi obserwować swoje partnerki używające stymulatorów. Nieocenione są też oczywiście inne artykuły dostępne w sklepach intymnych, takie jak wonne świece, olejki do masażu, skórzane lub futrzane akcesoria do odgrywania ról czy seksowna bielizna.

 

Sypialnia

 

Kiedy trzeba iść do lekarza?

Brak regularnych stosunków płciowych może być przyczyną zaniku libido u kobiet oraz impotencji u mężczyzn, ma także wręcz dewastujący wpływ na emocje kochanków, którzy z czasem coraz bardziej się od siebie oddalają. Im dłużej zwleka się z zasięgnięciem porady u specjalisty, tym poważniejsze mogą być konsekwencje dla naszego związku. Profesor Lew-Starowicz wyróżnił aż cztery następujące po sobie stadia oziębłości płciowej. W fazie pierwszej istnieje potrzeba współżycia, nie jest ono jednak satysfakcjonujące. Na drugim etapie potrzeba kontaktu jest już przytłumiona, istnieje niemożność osiągnięcia orgazmu, brakuje także ogólnego zadowolenia z seksu. Na trzecim etapie mamy już bardzo słabe potrzeby intymne, czujemy wyraźną niechęć do partnera. Ostatnia, czwarta faza charakteryzuje się absolutnym zanikiem potrzeb seksualnych oraz silną niechęcią do partnera. By uniknąć tak poważnej sytuacji należy odwiedzić seksuologa, jak tylko zauważymy u siebie dłuższy brak apetytu na zbliżenia, a nasze próby urozmaicenia igraszek w sypialni nie odniosą pożądanych rezultatów.

 

kobieta i mężczyzna

 

Nigdy nie jest za późno

 

Wiele osób, szczególnie starszych, będących w długich związkach, uważa zanik życia intymnego za naturalną kolej rzeczy. Żyjemy w kulturze, która nie poświęca zbyt wiele uwagi seksowi seniorów, uważając go wręcz za rzecz zbędną i wstydliwą. Same dojrzałe osoby także przejmują od otoczenia ten krzywdzący sposób myślenia. Tymczasem lekarze podkreślają, że ze zdrowotnego punktu widzenia człowiek nigdy nie osiąga takiego wieku, w którym już nie powinien uprawiać seksu. Pełni on zresztą ważną rolę w zachowaniu zdrowia i wigoru w dojrzałym wieku. Liczne skutki uboczne związane z przekwitaniem kobiet i starzeniem się mężczyzn (takie jak suchość pochwy, obniżenie libido czy impotencja) także nie są już dziś problemem. Na każdą z tych dolegliwości można bowiem znaleźć skuteczny środek w sklepie intymnym lub w aptece. Jeśli do tego osoby dojrzałe, z długoletnim stażem w związku będą regularnie korzystać ze wzbogacających doznania gadżetów erotycznych, ich związek ma szansę na nowo wspaniale rozkwitnąć. Powinno to być priorytetem każdego seniora, ponieważ naukowcy od lat informują, że bliskie relacje emocjonalne są w stanie przedłużyć nam życie o wiele lat. Więcej o ofercie gadżetów erotycznych - gdzie ich szukać, co można wybrać i jak się nimi cieszyć w każdym wieku.Dodane w na luzie

Komentarze: 0

Nie dodano komentarzy.

Aby dodać komentarz musisz posiaddać bloga, lub zalogować się