Jak skutecznie kontrolować wagę z Internetowym Kalkulatorem Dietetycznym

2013-12-03 08:18:43

Jesteś na diecie? Uprawiasz regularnie sport? Starasz się racjonalnie odżywiać? A może próbujesz schudnąć, ale nie chce Ci się liczyć kalorii? W każdym przypadku pomocny będzie Internetowy Kalkulator Dietetyczny, który można znaleźć na portalu Poprostuzdrowo.pl. Jak wykorzystać aplikację, by pomagała w planowaniu codziennych posiłków?

 

 

Przede wszystkim IKD jest wygodny i prosty w obsłudze – nie trzeba się rejestrować, gdyż do aplikacji możemy zalogować się za pomocą konta na Facebooku. Pierwszym krokiem jest uzupełnienie kluczowych danych (wagi, wzrostu i wieku), a następnie wprowadzamy skład i gramaturę posiłków spożytych w ciągu całego dnia. Kalkulator pozwala na zaplanowanie jadłospisu oraz aktywności fizycznych. Stworzona dzięki informacjom udostępnionym przez Instytut Żywienia i Żywności w Warszawie tabela zawiera dokładne dane dotyczące składników odżywczych zawartych w naszych posiłkach. Przy planowaniu ćwiczeń fizycznych dowiadujemy się, ile spalimy kalorii podczas każdej aktywności.

 

 

Regularne uzupełnianie danych w aplikacji pozwala na stworzenie dziennych, tygodniowych i miesięcznych raportów, z których dowiemy się, czy należycie kontrolujemy wagę, jakość spożywanych posiłków i poziom aktywności fizycznej. Ponadto możemy wymieniać się przepisami i zestawieniami składników odżywczych w codziennej diecie z innymi użytkownikami aplikacji. Takie rozwiązanie z pewnością ułatwi stosowanie się do zaleceń dietetycznych osobom, które muszą kontrolować swoją wagę z przyczyn zdrowotnych. Internetowy Kalkulator Dietetyczny pomoże zatem zdyscyplinować tych użytkowników, których zdrowie zależy od konsekwentnego trzymania się ustalonej diety.

 

 

 

A co w przypadku, gdy nie mamy kłopotów ze zdrowiem ani nie jesteśmy na diecie? IKD może służyć każdemu, kto chce odżywiać się racjonalnie, szukać zdrowych przepisów lub usystematyzować ćwiczenia sportowe. Warto także skorzystać z wbudowanego w portal poprostuzdrowo.pl algorytmu wyboru diety. To proste - udzielamy odpowiedzi na pytania dotyczące trybu życia i sposobu odżywiania, a następnie otrzymujemy propozycje kilku diet, z których możemy śmiało korzystać. Każda z nich jest krótko scharakteryzowana, a następnie szczegółowo opisana i wzbogacona o przykładowe jadłospisy. Na portalu możemy znaleźć zarówno diety klasyczne (od najpopularniejszych, jak dieta tysiąca kalorii lub Duncana po rzadziej opisywane, np. dieta winna lub jajeczna), jak i kuracje specjalistyczne (np. dla pacjentów po tracheotomii, cukrzyków, osób cierpiących na choroby układu pokarmowego).

 

 

Witryna Poprostuzdrowo.pl zachęca również do lektury artykułów poświęconych zdrowiu, urodzie, sportowi, psychologii i zdrowemu trybowi życia. Szeroki wybór tematów, a także dbałość o jakość i przydatność zamieszczanych tekstów z pewnością sprawią, że do portalu będziemy wracać częściej, nie tylko po to, by dokonać codziennej kontroli jadłospisu.Dodane w dieta

Komentarze: 0

Nie dodano komentarzy.

Aby dodać komentarz musisz posiaddać bloga, lub zalogować się