Nie jesteś zalogowany (zaloguj się)
Aktualności
Włoscy lekarze lepsi ... na boisku
2012-06-13 01:12:00

11 czerwca w Olsztynie mieliśmy kolejne wydarzenie dobitnie wskazujące, że Olsztyn miastem bez futbolu nie jest. Na kortowskim boisku AZS UWM naprzeciwko siebie stanęły piłkarskie reprezentacje włoskich i polskich lekarzy. Po wyrównanym pojedynku, po rozegraniu serii rzutów karnych, na boisku lepsi okazali się goście z Włoch.

Piłkarska reprezentacja włoskich lekarzy nie znalazła się w Olsztynie przypadkowo. Włosi to zagorzali kibice piłki nożnej, a swojej drużyny narodowej w szczególności. Podczas Mistrzostw Europy Euro 2012 reprezentacja Włoch rozgrywa mecze całkiem blisko od Olsztyna, bo w Gdańsku. I do Gdańska właśnie przyjechał autokar z włoskimi lekarzami. A że już kilka miesięcy wcześniej „zakontraktowano” ich mecz z polskimi kolegami po fachu, przy okazji zawitali w Olsztynie.

- Sam pomysł zorganizowania takiego meczu zrodził się jeszcze zimą - powiedział nam Andrzej Zabłocki, prezes Warmińsko-Mazurskiej Izby Lekarskiej w Olsztynie. - Wtedy prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz i jeden z jego włoskich gości-biznesmenów doszli do wniosku, że dobrze byłoby zorganizować w Olsztynie polsko-włoskie spotkanie piłkarskie. I chociaż Olsztyn w czasie Euro 2012 miał być bez piłki, to potem przeprosiliśmy się z futbolem, a że Włosi w ramach Euro 2012 grali z Hiszpanią w Gdańsku, to nadarzyła się okazja, żeby włoscy kibice-lekarze przyjechali na mecz do Olsztyna.Jak powiedział Andrzej Zabłocki, Włosi - dzisiejsi goście Olsztyna - stanowią stały zespół piłkarski. Takiej drużyny do tej pory nie mieli polscy lekarze. Reprezentację trzeba było wyłonić spośród członków Warmińsko-Mazurskiej, Podlaskiej i Kujawsko-Pomorskiej Izby Lekarskiej.

- Wybraliśmy najlepszych - stwierdził Andrzej Zabłocki. - Po treningach widać, że potrafią grać w piłkę. Ale ostatecznie ich umiejętności zweryfikuje boisko i przeciwnicy.

Polacy spisywali się nadspodziewanie dobrze. Po krótkim okresie przewagi Włochów w początkowych minutach spotkania, nasi medycy przejęli inicjatywę na boisku. Jednak ani im, ani Włochom w pierwszych 45. minutach nie udało się strzelić bramki. Dopiero w II połowie nieliczni kibice mogli zobaczyć bramki. Po jednej strzelili Włosi i Polacy. O zwycięstwie w meczu musiały więc zdecydować rzuty karne. Tutaj przydało się doświadczenie i „ogranie” Włochów. Każdy z pięciu egzekutorów rzutów karnych nie dał szans polskiemu bramkarzowi. Nasi medycy zdołali celnie trafić do bramki przeciwników tylko 3 razy. Tym samym musieli uznać wyższość na boisku kolegów po fachu z Włoch.

Mecz, któego organizacją zajął się wydział kultury, promocji i turystyki Urzędu Miasta, miał profesjonalną oprawę. Przed meczem i w czasie przerwy zagrała Akademicka Orkiestra Dęta UWM. Występowały też cheerleaderki Soltare. Przed spotkaniem odegrano hymny państwowe, a po zakończeniu meczu zwycięska drużyna odebrała Puchar Prezydenta Olsztyna i pamiątkowe medale.


Komentarze: 85

cjjkiz@fhtdvi.com 28.09.2012 r., 00:54
BFS5JD yquccbcjaxte
isis.moret@bbcr.com.br 27.09.2012 r., 12:13
Wiesz co? Coraz fajniej się z Tobą dutuyskje, choć tym razem wypaliłeś nieco. Wytłumacz mi bowiem, w jakim celu GW skrytykowała dość złożony i ustrojowo ważny dokument tuż po jego publikacji? GW bezsensownie czepiła się słf3wek, a Ty w ślad za nią grasz w słf3wka z Autorem. Po co Ci to? Nie lepiej rozmawiać o sprawach ważnych, zasadniczych?
vsmezv@iyaltu.com 27.09.2012 r., 11:07
4R75iK moyjmtzxayjy
litera_konkurs@ukr.net 27.09.2012 r., 00:35
Chorzowscy, kiedys o tym mysellam. W Polsce, lubimy spuszczac sie nad tym jakich to mamy wspanialych kibicow. Ultras, mlyny, oprawy, wyjazdy, nie wspominajac o innych kibicowskich aktywnosciach. Lubimy tez sobie kpic z Angoli, jaki to tam piknik, zzeracze popkornu, itd. To wszystko po trochu prawda, ale jak spojrzec na to co ze swoimi klubami pozwalaja wyczyniac kibice w Polsce a na co nie pozwalaja kibice w UK to jednak roznica jest na korzysc tych drugich.Miliarder Pniewy, LKS Ptak Lodz, Lecha Olimpia, Legia Deawoo, Lech Kreisel, Lech grajacy na licencji Amiki, Polonia wskakujaca do ligi na miejsce Dyskobolii, Groclin Dyskobolia zmiany nazw klubow, zmiany lokalizacji u nas to nie robi wiekszego wrazenia. W Anglii gdy Wimbledon przeniesiono do MK, ten nowy klub poczatkowo bojkotowany byl przez wiekszosc kibicow, w ich pierwszym sezonie wielu kibicow zamiast na wyjazd swojego zespolu do MK jechalo na mecz AFC Wimbledon by wskazac wsparcie. Czasem warto zgasic racje i spojrzec na kibicowanie w szerszym kontekscie i sprawdzic czy aby nie pozawalamy dziwnym typom wycierac sobie naszymi barwami mordy.
uovhhe@gxhfnh.com 27.08.2012 r., 15:20
66NwSu jsotkykgxazp, [url=http://smbvooqawgaz.com/]smbvooqawgaz[/url], [link=http://bgrarjosieeu.com/]bgrarjosieeu[/link], http://nwxvtnlqudzg.com/
tskibv@qvckzo.com 04.08.2012 r., 13:35
jpSyr1 , [url=http://nsmuptwcanbg.com/]nsmuptwcanbg[/url], [link=http://qdrqaxcnwyqb.com/]qdrqaxcnwyqb[/link], http://dewnbmsobrax.com/
hbdbzt@frtxun.com 02.08.2012 r., 10:05
1QlM2P xoqzphnejleh
irfapl@iwscdn.com 01.08.2012 r., 18:58
Ie58uF , [url=http://ltegowydjaot.com/]ltegowydjaot[/url], [link=http://hxjtffclxcjm.com/]hxjtffclxcjm[/link], http://vdwwhrnabzzv.com/
kphxtc@pcnfeb.com 01.08.2012 r., 10:13
yG2jB3 necoqtuqhkir
info@fogliarina.it 31.07.2012 r., 09:12
Gratuluję Beato tej wspaniałej inripsującej historii. To faktycznie prawda, że mając odpowiednie nastawienie i cele zaczynamy przyciągać zdarzenia. Być może to jest tylko wyczulenie na odpowiednie rzeczy, ktf3re zbliżają nas do naszych celf3w. Ale to i tak dużo. W sumie rzecz niezbędna w tym, aby odnieść sukces, aby zrealizować to, czego pragniemy.
«    4 5 6 7 8 9  z  9 »

Ciekawe blogi

Blog o zakręcie
Ania...
Ludzie & Medycyna

» Zobacz więcej

Ankieta

Ustawa refundacyjna przewiduje odpowiedzialność karną dla lekarza wystawiającego receptę refundowaną za::

1. przyjęcie korzyści majątkowej
2. przyjęcie korzyści osobistej
3.
przyjęcie obietnicy korzyści majątkowej
4. przyjęcie obietnicy korzyści osobistej
5.
wszystkie powyższe

Poleć nas!

Blogi Medyczne Wyślij znajomym powiadomienie o nowej stronie:

Blogi Medyczne - Poleć nas... Powiadom

Bądź na bieżąco!

Opinie Lekarzy Wybierz formę, która najbardziej Tobie odpowiada:

Rss: Prywatyzacja szpitali, Ochrona zdrowia, Studenci medycyny, Reforma służby zdrowia, Uczelnie Medyczne, Restrukturyzacja szpitali, Opinie lekarzy Kanał RSS Pobierz zakładkę RSS

Newsletter: Reforma służby zdrowia, Uczelnie Medyczne, Restrukturyzacja szpitali, Opinie lekarzy, Prywatyzacja szpitali, Ochrona zdrowia, Studenci medycyny Newsletter

Partnerzy

Pamiętniki Lekarzy - pobierz PDF

Pamiętniki Lekarzy