Nie jesteś zalogowany (zaloguj się)
Aktualności
Włoscy lekarze lepsi ... na boisku
2012-06-13 01:12:00

11 czerwca w Olsztynie mieliśmy kolejne wydarzenie dobitnie wskazujące, że Olsztyn miastem bez futbolu nie jest. Na kortowskim boisku AZS UWM naprzeciwko siebie stanęły piłkarskie reprezentacje włoskich i polskich lekarzy. Po wyrównanym pojedynku, po rozegraniu serii rzutów karnych, na boisku lepsi okazali się goście z Włoch.

Piłkarska reprezentacja włoskich lekarzy nie znalazła się w Olsztynie przypadkowo. Włosi to zagorzali kibice piłki nożnej, a swojej drużyny narodowej w szczególności. Podczas Mistrzostw Europy Euro 2012 reprezentacja Włoch rozgrywa mecze całkiem blisko od Olsztyna, bo w Gdańsku. I do Gdańska właśnie przyjechał autokar z włoskimi lekarzami. A że już kilka miesięcy wcześniej „zakontraktowano” ich mecz z polskimi kolegami po fachu, przy okazji zawitali w Olsztynie.

- Sam pomysł zorganizowania takiego meczu zrodził się jeszcze zimą - powiedział nam Andrzej Zabłocki, prezes Warmińsko-Mazurskiej Izby Lekarskiej w Olsztynie. - Wtedy prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz i jeden z jego włoskich gości-biznesmenów doszli do wniosku, że dobrze byłoby zorganizować w Olsztynie polsko-włoskie spotkanie piłkarskie. I chociaż Olsztyn w czasie Euro 2012 miał być bez piłki, to potem przeprosiliśmy się z futbolem, a że Włosi w ramach Euro 2012 grali z Hiszpanią w Gdańsku, to nadarzyła się okazja, żeby włoscy kibice-lekarze przyjechali na mecz do Olsztyna.Jak powiedział Andrzej Zabłocki, Włosi - dzisiejsi goście Olsztyna - stanowią stały zespół piłkarski. Takiej drużyny do tej pory nie mieli polscy lekarze. Reprezentację trzeba było wyłonić spośród członków Warmińsko-Mazurskiej, Podlaskiej i Kujawsko-Pomorskiej Izby Lekarskiej.

- Wybraliśmy najlepszych - stwierdził Andrzej Zabłocki. - Po treningach widać, że potrafią grać w piłkę. Ale ostatecznie ich umiejętności zweryfikuje boisko i przeciwnicy.

Polacy spisywali się nadspodziewanie dobrze. Po krótkim okresie przewagi Włochów w początkowych minutach spotkania, nasi medycy przejęli inicjatywę na boisku. Jednak ani im, ani Włochom w pierwszych 45. minutach nie udało się strzelić bramki. Dopiero w II połowie nieliczni kibice mogli zobaczyć bramki. Po jednej strzelili Włosi i Polacy. O zwycięstwie w meczu musiały więc zdecydować rzuty karne. Tutaj przydało się doświadczenie i „ogranie” Włochów. Każdy z pięciu egzekutorów rzutów karnych nie dał szans polskiemu bramkarzowi. Nasi medycy zdołali celnie trafić do bramki przeciwników tylko 3 razy. Tym samym musieli uznać wyższość na boisku kolegów po fachu z Włoch.

Mecz, któego organizacją zajął się wydział kultury, promocji i turystyki Urzędu Miasta, miał profesjonalną oprawę. Przed meczem i w czasie przerwy zagrała Akademicka Orkiestra Dęta UWM. Występowały też cheerleaderki Soltare. Przed spotkaniem odegrano hymny państwowe, a po zakończeniu meczu zwycięska drużyna odebrała Puchar Prezydenta Olsztyna i pamiątkowe medale.


Komentarze: 85

ffxiv gold 15.09.2013 r., 08:24
I really wea ffxiv gold regularly.
Lartigue7830@yahoo.com 13.09.2013 r., 20:10
D1I4Bh Im thankful for the article. Will read on...
Emslander2789@yahoo.com 13.09.2013 r., 10:32
23KsCG I really liked your article post.Thanks Again. Will read on...
email@gmail.com 12.09.2013 r., 01:33
rWuqkr Very neat post.Thanks Again. Want more.
emai1l@gmail.com 06.09.2013 r., 08:02
GOe59B Major thankies for the blog article.Really looking forward to read more. Fantastic.
email@gmail.com 28.07.2013 r., 14:54
oIpLNn Thanks a lot for the article post. Really Cool.
istwtn@pmzsmi.com 10.01.2013 r., 16:40
PpX48F itgccwfpfwhm
gali@galigordon.com 08.01.2013 r., 00:01
PrzeprosinyPrzepraszam wszystkich, z ktf3rymi swego czasu sprieałem się, twierdząc, że Andrzej Czuma jest człowiekiem innym niż rządzące ferajny, że w działalności publicznej nie będzie się kierował obroną za wszelką cenę partyjnych kolesif3w i chęcią oplucia tych, ktf3rzy im przeszkadzają w szabrowaniu rzeczpospolitej i że możemy liczyć na jego prawość. „Jeden u nas porządny człowiek, prokurator, ale i on świnia” (Gogol). Proszę o upublicznianie tych przeprosin, bo nie ze wszystkimi, ktf3rym się należą, mam kontakt.
bsmryu@ohfqhd.com 05.12.2012 r., 12:56
w4DLPx , [url=http://fbtvbflalkyu.com/]fbtvbflalkyu[/url], [link=http://tgkakliixeli.com/]tgkakliixeli[/link], http://dczqfvmilkoi.com/
zwzvan@elgwzu.com 04.12.2012 r., 15:13
1X5sMs fguonotesxvn
«    1 2 3 4 5 6 7 8 9  z  9 »

Ciekawe blogi

Blog o zakręcie
Ludzie & Medycyna

» Zobacz więcej

Ankieta

Ustawa refundacyjna przewiduje odpowiedzialność karną dla lekarza wystawiającego receptę refundowaną za::

1. przyjęcie korzyści majątkowej
2. przyjęcie korzyści osobistej
3.
przyjęcie obietnicy korzyści majątkowej
4. przyjęcie obietnicy korzyści osobistej
5.
wszystkie powyższe

Poleć nas!

Blogi Medyczne Wyślij znajomym powiadomienie o nowej stronie:

Blogi Medyczne - Poleć nas... Powiadom

Bądź na bieżąco!

Opinie Lekarzy Wybierz formę, która najbardziej Tobie odpowiada:

Rss: Prywatyzacja szpitali, Ochrona zdrowia, Studenci medycyny, Reforma służby zdrowia, Uczelnie Medyczne, Restrukturyzacja szpitali, Opinie lekarzy Kanał RSS Pobierz zakładkę RSS

Newsletter: Reforma służby zdrowia, Uczelnie Medyczne, Restrukturyzacja szpitali, Opinie lekarzy, Prywatyzacja szpitali, Ochrona zdrowia, Studenci medycyny Newsletter

Partnerzy

Pamiętniki Lekarzy - pobierz PDF

Pamiętniki Lekarzy