Nie jesteś zalogowany (zaloguj się)
Aktualności
Włoscy lekarze lepsi ... na boisku
2012-06-13 01:12:00

11 czerwca w Olsztynie mieliśmy kolejne wydarzenie dobitnie wskazujące, że Olsztyn miastem bez futbolu nie jest. Na kortowskim boisku AZS UWM naprzeciwko siebie stanęły piłkarskie reprezentacje włoskich i polskich lekarzy. Po wyrównanym pojedynku, po rozegraniu serii rzutów karnych, na boisku lepsi okazali się goście z Włoch.

Piłkarska reprezentacja włoskich lekarzy nie znalazła się w Olsztynie przypadkowo. Włosi to zagorzali kibice piłki nożnej, a swojej drużyny narodowej w szczególności. Podczas Mistrzostw Europy Euro 2012 reprezentacja Włoch rozgrywa mecze całkiem blisko od Olsztyna, bo w Gdańsku. I do Gdańska właśnie przyjechał autokar z włoskimi lekarzami. A że już kilka miesięcy wcześniej „zakontraktowano” ich mecz z polskimi kolegami po fachu, przy okazji zawitali w Olsztynie.

- Sam pomysł zorganizowania takiego meczu zrodził się jeszcze zimą - powiedział nam Andrzej Zabłocki, prezes Warmińsko-Mazurskiej Izby Lekarskiej w Olsztynie. - Wtedy prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz i jeden z jego włoskich gości-biznesmenów doszli do wniosku, że dobrze byłoby zorganizować w Olsztynie polsko-włoskie spotkanie piłkarskie. I chociaż Olsztyn w czasie Euro 2012 miał być bez piłki, to potem przeprosiliśmy się z futbolem, a że Włosi w ramach Euro 2012 grali z Hiszpanią w Gdańsku, to nadarzyła się okazja, żeby włoscy kibice-lekarze przyjechali na mecz do Olsztyna.Jak powiedział Andrzej Zabłocki, Włosi - dzisiejsi goście Olsztyna - stanowią stały zespół piłkarski. Takiej drużyny do tej pory nie mieli polscy lekarze. Reprezentację trzeba było wyłonić spośród członków Warmińsko-Mazurskiej, Podlaskiej i Kujawsko-Pomorskiej Izby Lekarskiej.

- Wybraliśmy najlepszych - stwierdził Andrzej Zabłocki. - Po treningach widać, że potrafią grać w piłkę. Ale ostatecznie ich umiejętności zweryfikuje boisko i przeciwnicy.

Polacy spisywali się nadspodziewanie dobrze. Po krótkim okresie przewagi Włochów w początkowych minutach spotkania, nasi medycy przejęli inicjatywę na boisku. Jednak ani im, ani Włochom w pierwszych 45. minutach nie udało się strzelić bramki. Dopiero w II połowie nieliczni kibice mogli zobaczyć bramki. Po jednej strzelili Włosi i Polacy. O zwycięstwie w meczu musiały więc zdecydować rzuty karne. Tutaj przydało się doświadczenie i „ogranie” Włochów. Każdy z pięciu egzekutorów rzutów karnych nie dał szans polskiemu bramkarzowi. Nasi medycy zdołali celnie trafić do bramki przeciwników tylko 3 razy. Tym samym musieli uznać wyższość na boisku kolegów po fachu z Włoch.

Mecz, któego organizacją zajął się wydział kultury, promocji i turystyki Urzędu Miasta, miał profesjonalną oprawę. Przed meczem i w czasie przerwy zagrała Akademicka Orkiestra Dęta UWM. Występowały też cheerleaderki Soltare. Przed spotkaniem odegrano hymny państwowe, a po zakończeniu meczu zwycięska drużyna odebrała Puchar Prezydenta Olsztyna i pamiątkowe medale.


Komentarze: 85

Oxendine6028@yahoo.com 16.10.2013 r., 14:25
H8fLMB Great article.Really looking forward to read more. Fantastic.
Reinitz9700@yahoo.com 16.10.2013 r., 11:13
6Jctbr Thanks for the post.
Husain6375@yahoo.com 16.10.2013 r., 10:07
mXh6KV Thanks again for the blog article.Much thanks again. Awesome.
office@golfml.cz 01.10.2013 r., 04:04
Ja także miałem do czynienia z taawmajrmi we wielu miastach. W niektf3rych jednak (np. w Szwajcarii) nowe tramwaje były o wiele mniej głośne od starego taboru.Co do ulicy Jarockiej- wcale tam nie planujemy tramwajf3w, jedynie na szerokiej i mimo wszystko głośnej Wilczyńskiego.Rozumiem tych, ktf3rzy nie chcieliby widzieć u nas tramwaju, jednak aby rozładować korki lub chociaż dać alternatywę, ktf3ra je ominie musimy wybrać nowy środek transportu, niezależny od jezdni, po ktf3rej poruszają się samochody.Jeżeli macie lepszy pomysł to bardzo proszę przedstawić go na najbliższych konsultacjach społecznych (niebawem chyba będziemy organizować na Jarotach). http://qpwcopt.com [url=http://gqerbyd.com]gqerbyd[/url] [link=http://iruvwnlinhe.com]iruvwnlinhe[/link]
amypro@theatreworks.org 30.09.2013 r., 05:03
Spotkanie odbyło się i padła bardzo nimoepyślna całemu proprezesowskiemu lobby informacja. Minister Gowin wyraził swe całkowite poparcie projektu ustawy o SM.Poinformował takze ,iż projekt ten i działania posłanki popiera też premier Tusk. Ostatnie opinie prawne w sprawie projektu są pozytywne i będzie on procedowany.Przedstawiciele spf3łdzielnianej czapy opuścili zniesmaczeni tym faktem salę urzędu. Zapewne już jutro zacznie się ujadanie na posłankę i ministra bo ciepluśkie i profitowe posadki prezif3w SM zaczynają coraz bardziej śmierdzieć.
user@domain.com 30.09.2013 r., 00:34
I tak trzymać. Minister Sprawiedliwości nie piniwoen być prawnikiem. Takie rozwiązanie daje szansę wyłączenia akceptacji dla rządzącego prawniczym środowiskiem chorego mechanizmu solidarności korporacyjnej.Z prawnikami w Polsce jest tak, jak z lekarzami. To dwa zawody, w ktf3rych profesja jest dziedziczona przez potomka rodu. Dziadek lekarz, mamusia lekarz, wnuk lekarz a wnusia aptekarz. I nie ważne czy potomek wessał z mlekiem matki medyczne zacięcie. A potem po korytarzach szpitali i klinik zamiast lekarzy snują się konowały ( przepraszam tych, ktf3rzy po rodzicach odziedziczyli powołanie do wykonywanego zawodu). http://qnyitvcwn.com [url=http://hlmhthuuem.com]hlmhthuuem[/url] [link=http://gkjuuokg.com]gkjuuokg[/link]
kostyan_v@bk.ru 29.09.2013 r., 14:13
Redaktor G.W.obiecywał mi parę artykułf3w.Prezes nie polwoził?Nie tak się umawiali?Na spotkaniu z ministrem J.Gowin i posłanką L.Staroń była Gaz Wyb.robiono zdjęcia(artykuł na pewno będzie).Tu będą trochę większe zdjęcia od zdjęć w Gazecie Olsztyńskiej.Porf3wnaj zdjęcie ministra i posłanki(coś takiego widzę po raz pierwszy-połf3wki sylwetki)obok większe zdjęcie rodziny i duży artykuł na bardzo ważny temat.Jeszcze dalej artykuł na dwie strony i ogromne zdjęcia panf3w taksf3wkarzy.Pan minister i P.poseł na sejm RP nie powinni być tak dyskryminowani! Wstyd!TVO nie miała co tam robić są ważniejsze tematy od noweli USM zakładającej kaganiec złym prezesom.(Zaopatrzenie Olsztyna w ciepło w 2020r.?)Na wysokości zadania stanął P.Domański-Vectra.
aerzenair@yahoo.com 28.09.2013 r., 12:42
KTO ZBIERA HAKI NA GOWINA?! Gowin emocjonalnie podhcodzi do plotek na swf3j temat. Zabierając się za deregulację zawodf3w, czy głębokie reformy w wymiarze sprawiedliwości, wiedziałem, że naruszam duże interesy i że uruchomiona będzie przeciwko mnie kampania oszczerstw. Uprzedzał mnie o tym Leszek Balcerowicz, ktf3rego spotkało coś podobnego. Trudno. Polityka to zajęcie dla ludzi o twardej skf3rze i silnych nerwach – mf3wi, popadając w lekką emfazę.Minister – twierdzą jego wspf3łpracownicy – czuje się jak w oblężonej twierdzy.
Hasbell9181@yahoo.com 24.09.2013 r., 13:39
QO7bBd Thanks again for the article.Really looking forward to read more. Will read on...
ff14 gil 16.09.2013 r., 01:23
I just positively possess grumbles. Adore ff14 gil.
«    1 2 3 4 5 6 7 8 9  z  9 »

Ciekawe blogi

Ania...
przenitek - BlogiLekarzy
Anielka - BlogiLekarzy

» Zobacz więcej

Ankieta

Ustawa refundacyjna przewiduje odpowiedzialność karną dla lekarza wystawiającego receptę refundowaną za::

1. przyjęcie korzyści majątkowej
2. przyjęcie korzyści osobistej
3.
przyjęcie obietnicy korzyści majątkowej
4. przyjęcie obietnicy korzyści osobistej
5.
wszystkie powyższe

Poleć nas!

Blogi Medyczne Wyślij znajomym powiadomienie o nowej stronie:

Blogi Medyczne - Poleć nas... Powiadom

Bądź na bieżąco!

Opinie Lekarzy Wybierz formę, która najbardziej Tobie odpowiada:

Rss: Prywatyzacja szpitali, Ochrona zdrowia, Studenci medycyny, Reforma służby zdrowia, Uczelnie Medyczne, Restrukturyzacja szpitali, Opinie lekarzy Kanał RSS Pobierz zakładkę RSS

Newsletter: Reforma służby zdrowia, Uczelnie Medyczne, Restrukturyzacja szpitali, Opinie lekarzy, Prywatyzacja szpitali, Ochrona zdrowia, Studenci medycyny Newsletter

Partnerzy

Pamiętniki Lekarzy - pobierz PDF

Pamiętniki Lekarzy