Nie jesteś zalogowany (zaloguj się)
Aktualności
Kary zniesione, ale nie wszystkie
2012-01-20 11:36:00
Kary przewidziane dla lekarzy i aptekarzy za błędy w receptach wynikają obecnie z ustawy refundacyjnej. Nowela, która czeka na podpis prezydenta, ma znieść kary dla lekarzy, jednak w innych przepisach oraz umowach z NFZ są zapisy dotyczące odpowiedzialności lekarzy i aptekarzy. ... (czytaj)

Komentarze: 325

Aptekarze wystawieni do wiatru
2012-01-14 14:33:00
„Czujemy się przez rząd wystawieni do wiatru” – mówi wprost Grzegorz Kucharewicz, prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej. Farmaceutom nie podoba się to, że w nowelizacji ustawy refundacyjnej nie uwzględniono ich postulatów. Dlatego ogłosili protest w ramach ... (czytaj)

Komentarze: 16

NRL dziękuje i prosi o jeszcze
2012-01-14 13:19:00
Naczelna Rada Lekarska podjęła dnia 13 stycznia 2012 roku stanowisko w sprawie akcji protestacyjnej środowiska lekarskiego, w którym stwierdza, że do czasu pełnej realizacji postulatu o zwolnieniu lekarza z obowiązku odnotowywania stopnia refundacji leku, a także rezygnacji z ... (czytaj)

Komentarze: 9

Pieczątki to nie protest
2012-01-10 09:33:00
„Akcja pieczątkowa” zwana także często „protestem pieczątkowym” nie jest protestem w pełnym tego słowa znaczeniu, a trudności na jakie napotykają pacjenci przy zakupie leków refundowanych wynikają z treści przepisów o wypisywaniu recept i ... (czytaj)

Komentarze: 15

Unijni lekarze popierają protest
2012-01-09 08:52:00
Stały Komitet Lekarzy Europejskich wyraził poparcie dla polskich lekarzy, protestujących przeciwko nowej ustawie refundacyjnej. Komitet skierował list w tej sprawie do premiera Donalda Tuska i ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza. Wyraził w nim ubolewanie, że nowe regulacje ograniczają ... (czytaj)

Komentarze: 10

«    3 4 5 6 7 8 9 10 11  z  45 »

Ciekawe blogi

Ania...
Anielka - BlogiLekarzy
Blog o zakręcie

» Zobacz więcej

Ankieta

Ustawa refundacyjna przewiduje odpowiedzialność karną dla lekarza wystawiającego receptę refundowaną za::

1. przyjęcie korzyści majątkowej
2. przyjęcie korzyści osobistej
3.
przyjęcie obietnicy korzyści majątkowej
4. przyjęcie obietnicy korzyści osobistej
5.
wszystkie powyższe

Poleć nas!

Blogi Medyczne Wyślij znajomym powiadomienie o nowej stronie:

Blogi Medyczne - Poleć nas... Powiadom

Bądź na bieżąco!

Opinie Lekarzy Wybierz formę, która najbardziej Tobie odpowiada:

Rss: Prywatyzacja szpitali, Ochrona zdrowia, Studenci medycyny, Reforma służby zdrowia, Uczelnie Medyczne, Restrukturyzacja szpitali, Opinie lekarzy Kanał RSS Pobierz zakładkę RSS

Newsletter: Reforma służby zdrowia, Uczelnie Medyczne, Restrukturyzacja szpitali, Opinie lekarzy, Prywatyzacja szpitali, Ochrona zdrowia, Studenci medycyny Newsletter

Partnerzy

Pamiętniki Lekarzy - pobierz PDF

Pamiętniki Lekarzy