Archiwum: Luty 2010


Zapach wiosny

2010-02-27 17:24:24

Uwielbiam, kiedy po zimie przychodzi wiosna. Ten zapach w powietrzu, delikatne muśnięcia słońca, wrażenie, że nareszcie wszystko budzi się do życia... A pierwsze wiosnenne podmuchy są tym przyjemniejsze, że zima nas tym razem nie oszczędzała. Chwilami miałam wręcz wrażenie, że zamienię się w lodową rzeźbę, która uświetni na przykład przystanek tramwajowy, gdzie przyjdzie mi zamarznąć.

 

Teoretycznie nie powinnam narzekać, jako że udało mi się wyciągnąć utkwionego w rękawie asa - zrobić sobie 10 dni przerwy od trzaskających mrozów i odtajać w egipskim słońcu. Wyjazd był naprwadę udany, biorąc pod uwagę siedzenie nad brzegiem morza i grzanie się przy ogniu, kiedy u nas było -20 stopni. Przy okazji wdrapałam się na górę Synaj i wreszcie dosiadłam wielbłąda. Naprawdę miłe wakacje, zwłaszcza, że zaplanowane dosłownie na dwa tygodnie przed, a decyzja podjęta w ciągu pięciu szalonych minut na lotnisku. Ale to tylko potwierdzenie reguły, że spontaniczne wypady sprawdzają się najlepiej. To zaś, co najbardziej utwkiło mi w pamięci, to wrażenie, jakie odniosłam wysiadając z samolotu w Kairze. Kiedy zrobiłam pierwszy krok poza pokład samolotu i znalazłam się w zasięgu promieni afrykańskiego słońca, miałam wrażenie, że znalazłam się w raju. Niesamowite uczucie, naprawdę!

 

A jeśli chodzi o nieco chłodniejszą rzeczywistość, to ostatnimi dniami prezentuje się całkiem przyzwoicie. W powietrzu zapach wiosny, a w pracy... również całkiem przyjemna atmosfera. To drugi staż po medycynie rodzinnej, który naprawdę mi się podoba, czas leci bardzo szybko i wiem, że rozstanę się z oddziałem endokrynologii ginekologicznej z wielkim żalem. Mam co robić i nie jest to tylko wklepywanie w komuter wyników badań. Nie nudzę się i jak tylko chcę mogę się czegoś nauczyć, przy czym nie jest to obarczone żadnym stresem, bo wszyscy są bardzo mili. Tak naprawdę, to zamiast całej reszty, która mnie jeszcze czeka, mogłabym już tu zostać. Niestety został mi już tylko tydzień...

 

Ach! No i zdałam lep:)

czytaj resztę »

Nie dodano kategorii | Komentarze 5 , zobacz komentarze