Bitwa o krzyż

2010-08-25 12:38:59

W temacie krzyża, ostatnio uprzejmy kolega podesłał mi link o enigmatycznej nazwie www.bitwaokrzyz.pl. Zachęcam Was do gry, a co lepszych zawodników do publikacji własnych wynikówCool

czytaj resztę »

Dodane w na luzie | Komentarze 1 , zobacz komentarze

Ilość spamu wyznacza popularność bloga

2009-10-09 22:47:24

Niedawno o naszych blogach dowiedziały się spamowe roboty i zasypywały wpisy spamowymi komentarzami. Okazuje się, że im bardziej popularny blog, tym większą ilością spamu był obsypywany.

To zupełnie jak z podróbkami produktów. Bożena Batycka, właścicielka firmy Batycki produkującej luksusowe torebki po wydaniu kilku kolekcji które okazały się sukcesem, zorientowała się, że na rynku pojawiły się podróbki jej torebek. Nie mogła pogodzić się z tym, że na jej wysiłkach bogacą się nieuczciwi przedsiębiorcy. Chcąc ukrócić podróbkowy biznes, wypowiedziała im wojnę, ale po jakimś czasie starań bez rezultanów poddała się. Uznała, że podróbki są wyrazem uznania jej torebek. Tylko produkty popularne i podziwiane mogą doczekać się podróbki. Jest to rodzaj komplementu.

Sprawą spamowania naszych blogów zajęli się panowie z IT. Powinno być lepiej. Jeśli jeszcze będziecie mieli problemy, zgłaszajcie je na adres kontakt@blogilekarzy.pl

Choć z drugiej strony trochę szkoda, jeden z komentarzy jaki dostałam wyznawał mi miłość po angielsku. Ale mój blog to nic. Jakie dopiero wyznania dostali nasi najlepsi blogerzy Embarassed

czytaj resztę »

Dodane w administracja | Komentarze 4 , zobacz komentarze

Komentarze działają poprawnie

2009-09-08 15:40:48

Błąd komentarzy został naprawiony. Tzn. nowo dodane komentarze są widoczne na liście komentarzy oraz maile z powiadomieniem o dodanym komentarzu dochodzą do właściciela bloga.

Sprawdziłam u mnie i działa. Proszę sprawdźcie jeszcze na wszelki wypadek, czy u Was również jest ok. W razie problemów krzyczcie:-) Np. poprzez dodawanie komentarza pod tym postem.

Przepraszam za zamieszanie!

czytaj resztę »

Dodane w administracja | Komentarze 6 , zobacz komentarze

Polscy lekarze mówią PA PA

2009-08-05 11:29:48

Mój kolega wyjechał do Hiszpanii do pracy i to nie na sezon do baru, tylko do pracy w swojej profesji, gdzie dostanie o wiele lepsze warunki pracy i finansowe, nie mówiąc już o standardzie życia. Jedzie z całą rodziną, czyli żoną i dwójką maluchów.

Zaczęło się od tego, że jego żona młoda lekarka dostała pracę w Hiszpanii. Nie muszę chyba pisać dlaczego zdecydowała  się na pracę jako lekarz w obcym kraju, gdzie nie ma najbliższej rodziny żeby pomogli albo zaopiekowali się dziećmi, gdzie mówi się w innym języku i w ogóle wszystko jest inne, nieznane.

Bardzo się cieszę że wyjechali, hiszpański jest bardzo łatwy w nauce, akcent hiszpański nam Polakom przychodzi dużo łatwiej niż angielski, lato trwa 6 m-cy, a nie 2, no i ci Hiszpanie są locos.
Szkoda tylko, że tracimy dwóch świetnych specjalistów.

Nie piszę gdzie dokładnie pojechali, bo wszyscy znikniecie i kto tu będzie leczyłTongue out

czytaj resztę »

Nie dodano kategorii | Komentarze 25 , zobacz komentarze

Sposoby relaksacji

2009-07-26 10:46:36

Po waszych komentarzach odnośnie relaksacji strasznie chciałam wam pokazać piosenkę "SONG SPRZĄTACZKI" wykonany przez Stanisławę Celińską, ale niestety nie mogłam jej znaleźć nigdzie w necie. Jeśli komuś się uda, to proszę o linka. Piosenka jest pierwszorzędna - poniżej zamieściłam tylko słowa, tylko to udało mi sie znaleźć. Najbardziej podoba mi się wyboldowana zwrotka poniżej :-)))))

Jak one te ludzie wstydu nie majo
Że też na mnie oglondać to padło
Po hotelach się gzo, pornografie uprawiajo
Ja wiem wszystko, do mnie idzie każde jedne przescieradło

Jak one te ludzie, kiedy robio ze sobo koniec
Te ludzie różne nie pomyslo nawet
Tylko żyły sobie ciach! i zadowolone
A to potem wszystko musi być na mokro szorowane
(Na sucho nie pójdzie)

Ja wszystko robie i tera powiem
Że wszystko złe, co na swiecie jest
To jest dlatego, że ludzie
Nie sprzontajo po sobie

Jak one te ludzie chco mieć wygodnie
Najbardziej konsumpcyjna jest młodzież
Do tego nawet doszło, że się relaksujo w spodnie
Ja wiem wszystko, do mnie idzie każda jedna odzież

Jak one te ludzie, co chco zrobić lepiej
Nie pomyslo nawet, ile przy tym się nabrudzi
Tylko w ksinżkach czytajo, bide taki klepie
Ja tam wogle nie rozumiem takich ludzi

Ja jestem człowiek i tera powiem
Że wszystko złe, co na swiecie jest
To jest dlatego, że ludzie
Nie sprzontajo po sobie

Ja też jestem człowiek i tera powiem
A róbżesz rewolucje jeden z drugim, rób
Tylko potem
Posprzontaj po sobie

Za to umieszczam "Uśmiechnij się" Stanisławy Celińskiej.

 

czytaj resztę »

Dodane w na luzie | Komentarze 5 , zobacz komentarze

Blogi czyta co dziesiąty Polak

2009-07-21 10:30:24

Specjaliści od Internetu piszą, że założenie własnego bloga nie wymaga znajomości oprogramowania lub innych umiejętności technicznych. Aby dodać nowy wpis wystarczy jedynie wprowadzić tekst z klawiatury. Wydaje się to być niezmiernie proste, jednak z doświadczenia wiem, że proces rejestracji jest bardzo uciążliwy, a potem załadowanie zdjęcia, uzupełnienie danych, wybór szablonu itp. itd.
I tu chciałabym przytoczyć eksperyment jaki kilka lat temu przeprowadzono w Indiach. W kilkudziesięciu miejscach umieszczono komputery (tak jak bankomaty), tak aby mogli z nich korzystać wszyscy, którzy chcieli. Między innymi jeden umieszczono w najbiedniejszej dzielnicy New Dephi, gdzie większość dzieci nie chodziła do szkoły, ni e potrafiła pisać i nigdy wcześniej nie widziała komputera. Dzieci w wieku 6-13 lat natychmiast zainteresowały się tymi nowymi urządzeniami. Po kliku dniach były już w stanie sufrować po Internecie, ściągać gry i pliki z muzyką, malować za pomocą programu Paint i robić całą masę innych rzeczy, które robią na całym świecie dzieci mające dostęp do komputera. Eksperyment powtórzono w Kambodży, Egipcie i RPA – wszędzie z takim samym rezultatem.
Dlaczego w takim razie dzieci niepiśmienne były w stanie nauczyć się obsługi komputera, a do tego tak szybko, gdy większość zwykłych użytkowników komputera wpada w lekką panikę, gdy widzi na ekranie komputera komunikat przekraczający dwie linijki? Socjologowie wytłumaczyli to tak, że dzieci widziały w tym zabawę, nic nie stało na przeszkodzie do zaspokojenia ich ciekawości oraz dlatego, że w nauce brała udział cała grupa dzieci, które mogły wymieniać się spostrzeżeniami.
Pozostaje nam tylko pokrzepić się myślą, że obsługa komputera jest dziecinnie prosta, więc i my jesteśmy w stanie go ogarnąć i pisać bloga.
I tu chciałabym przytoczyć trochę danych dotyczących blogowania w Polsce. Liczba polskojęzycznych blogów jest szacowana na ok. 2,5 miliona, jednak blogów aktywnych jest nie więcej niż 200 tys.  Ponadto badania pokazują, że blogi czyta co dziesiąty Polak. Czego szuka na blogach? – zabawy, treści związanych z jego zainteresowaniami albo hobby. Chce też zaspokoić ciekawość wobec innych ludzi. Ważne jest również to, że blogowanie ogarnęło wszystkie grupy społeczne i wiekowe. Najlepsze blogi, postrzegane jako rzetelne źródła wiedzy i cieszące się dużym zainteresowaniem czytelników, zaczynają powoli przynosić ich twórcom dochody. Nie są to wielkie pieniądze np. rzędu 1-2 tys. zł miesięcznie, ale  pozwalają już traktować pisanie jako dodatkowe źródło dochodu.

Poniżej rodzaje blogów wynikające z potrzeb i zainteresowań osoby piszącej:
Blogi osobiste – pisane w celu zachowania pomysłów, doświadczeń i uczuć na przyszłość oraz wyrażania emocji. Ich treści dotyczą przeważnie życia prywatnego autora, członków rodziny lub osób najbliższych.
Blogi profesjonalne – pisane w celach zawodowych lub naukowych oraz opisujące tematy związane z pracą.
Blogi opisujące świat – tworzone, aby wyrażać opinie. Przedstawiają bieżące tematy ważne dla okolicy, kraju i świata lub tematy związane z zainteresowaniami autora.
Blogi związane z hobby – główne powody ich pisania to zainteresowania i hobby, a treści zawierają własną twórczość ich autorów
Blogi relacyjne – zakładane, aby podtrzymywać kontakty z przyjaciółmi i znajomymi lub w celu nawiązania nowych znajomości.

Mój blog to będzie mix powyższych kategoriiSmile

Pisząc tego posta opierałam się na danych zamieszczonych w dodatku Press „Internet 2009”, Computerworld 19 maja 2009 oraz z książki Dominika Kaznowskiego „Nowy marketing” pobranej notabene z InternetuWink

czytaj resztę »

Dodane w blogowanie | Komentarze 7 , zobacz komentarze

Komentować każdy może

2009-07-11 23:37:41

Niezwykle łatwo jest komentować, a jeszcze łatwiej komentować krytycznie.

Kolega ostatnio opowiadał mi historię  swojego kolegi. Czyli kolega kolegi…

No więc ten kolega kolegi, obiecujący pingpongista miał wypadek samochodowy. Dzień wcześniej rozegrał jeszcze mecz ping ponga z moim kolegą, w którym notabene ograł go. Następnego dnia jechał samochodem (Clio), była noc i zima. Zasnął za kierownicą i zderzył się z Passatem. Oba samochody zostały zmasakrowane, ale Clio zdecydowanie bardziej, stanął w płomieniach, chłopak nie mógł się wydostać z samochodu i zanim dojechała pomoc to przez jakiś czas się palił.

Chłopak leżał w szpitalu w śpiączce potem doszedł do siebie i ma się coraz lepiej. Jednak przez kilka miesięcy wśród rodziny i znajomych krążyła opinia, że to on spowodował wypadek, bo zasnął za kierownicą. Dopiero kilka miesięcy od wypadku śledztwo policyjne wykazało, że wina była Passata, który to jechał z dużą prędkością i podczas wyprzedzania Clio stracił panowanie nad kierownicą i zderzył się z nim. Okazało się, że chłopaki z Passata wykorzystując stan nieprzytomności poszkodowanego podali swoją wersję zdarzeń i tylko ślady wypadku mogły świadczyć o tym jak było naprawdę. Sam chłopak nic nie pamięta. No comments…

Pod notatką w Internecie opisującą wypadek zawrzało od komentarzy. Pisały osoby, które widziały akcję ratunkową i słyszały krzyki palącego się, ktoś w odpowiedzi napisał, że skoro jeździ jak debil to ma za swoje. Niektóre komentarze poznikały pewnie z przyczyn cenzuralnych. Inne wytykały błędy ortograficzne z poprzedniego komentarza. Komentować każdy może, ale gdyby jeden z drugim znalazł się w takiej sytuacji piszczałby zapewne inaczej.

czytaj resztę »

Nie dodano kategorii | Komentarze 5 , zobacz komentarze

Budując popularność bloga

2009-07-07 13:07:52

wh8kbrzj7s

 

Technorati.com to przeglądarka blogów pomagająca budować popularność, podobno trzeba taki kod wkleić, zobaczymy co z tego wyniknie?

czytaj resztę »

Nie dodano kategorii | Komentarze 2 , zobacz komentarze

Lekarz sobie, pacjent sobie

2009-06-26 11:18:58

Pewnie często borykacie się z takim problemem w swojej pracy, ja to mogę tylko obserwować ze swojego punktu widzenia, czyli pacjenta. A mianowicie chodzi o to, że pacjent przychodzi do lekarza, zostaje zdiagnozowany i dostaje recepty na leki, które ma wykupić i zażywać. Jednak po jakimś czasie wraca z tymi samymi problemami i okazuje się, że leków nie brał. Wyobrażam sobie że musi to być nieźle irytujące dla lekarzy, którzy zrobili co w ich mocy, reszta zależy od pacjenta, a jak ten nie chce się leczyć, to jego problem, niech nie wraca w takim razie i nie narzeka, że go boli.
Sama jednak zauważyłam, że mimo wielkich chęci „poprawy” po wizycie u lekarza scenariuszy jest wiele, w konsekwencji których nie udaje mi się skończyć zażywać leków, lub co gorsza w ogóle zacząć.
Np. jest koniec miesiąca, myślę sobie, poczekam do wypłaty i wtedy kupię całą tą paczkę leków. Albo lekarz mówi, kurację trzeba powtórzyć po 6 m-cach. Kto po pół roku będzie pamiętał że coś trzeba wziąć, skoro czuję się dobrze. Albo zgubiłam karteczkę, na której lekarz napisał mi (oczywiście pismem lekarskim) jak dawkować.
I właśnie apropo tej karteczki, moja druga połówka od dłuższego czasu boryka się z problemem skóry głowy. Problem ciągnie się, bo lekarz dermatolog przepisywał maść, pomagała tylko doraźnie, no to może inna i jeszcze inna, wreszcie jakieś badania trzeba zrobić – to jest czas, trzeba jechać gdzieś oczywiście w godzinach pracy itp. itd.

Ostatnio jednak zrezygnowany poszedł na umówioną wizytę . I po wizycie powiedział do mnie: Wiesz co jesz kluczem do sukcesu leczenia? Karteczka –dostałem od lekarza wydruk komputerowy, gdzie jest dokładnie opisane jak brać, z konkretnymi dniami. Wszystko mogę przeczytać (karteczka zawisła na lodówce). Ponadto lekarz po raz pierwszy mi powiedział praktyczne rady typu – ta maść przetłuszcza włosy, więc najlepiej stosować ją na noc i rano umyć włosy itp. itd. I tym razem leczenie okazało się skuteczne!

PS. A co dopiero choroby które zagrażają życiu i REGULARNE branie leków jest kluczem do sukcesu.

czytaj resztę »

Nie dodano kategorii | Komentarze 7 , zobacz komentarze

Winnie The Pooh

2009-05-28 12:17:01

Świńskiej grypy ciąg dalszy

Nie ma to jak przyjaźń........

Winnie the Pooh.JPG

czytaj resztę »

Dodane w świńska grypa | Komentarze 7 , zobacz komentarze