Pozbyć się tłuszczu raz na zawsze - czyli kilka słów o liposukcji

2013-05-02 12:08:41

 

Odsysanie tłuszczuLiposukcja to jeden z najbardziej popularnych zabiegów modelujących sylwetkę. Zabieg ten daje trwałe efekty, a mimo że istnieje wiele odmian liposukcji, to klasyczna przez wielu specjalistów uważana jest za najbardziej efektywną choć także inwazyjną. Warto mieć na uwadze, że zabieg odsysania tłuszczu to nie metoda odchudzania, a raczej wspomaganie naszych działań mających na celu zrzucenie nadwagi. Spektakularne efekty przynosi u osób, które nie są otyłe, ale borykają się z problemem nieproporcjonalnie rozłożonej tkanki tłuszczowej, na przykład w okolicach brzucha, ud czy pośladków.

 

Odpowiednie przygotowanie

 

Każda osoba, której problemem są masywne uda czy fałdki na brzuchu odporne na diety i ćwiczenia, powinna rozważyć możliwość przeprowadzenia liposukcji. Najlepszą poradę uzyskać można podczas konsultacji z doświadczonym specjalistą w dziedzinie liposukcji. Przedstawi on efekty, jakie da operacja, ale również zagrożenia związane z jej przeprowadzeniem.

 

Krok po kroku

 

Liposukcja klasyczna wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym. Przez niewielkie otwory pod skórę wprowadzana jest cienka rurka, tzw. kaniula, która za pomocą węża połączona jest z urządzeniem ssącym. Mechanicznie rozbijane komórki podskórnej tkanki tłuszczowej odsysane są do zbiorników, a podczas zabiegu można ich usunąć maksymalnie 3 litry. Jest to tzw. liposukcja sucha, ale zdecydować można się też na jej mokrą odmianę, w której przed rozpoczęciem zabiegu do warstwy podskórnej wprowadzany jest specjalny płyn. Ułatwia to usunięcie tłuszczu, a ryzyko pojawienia się nierówności i krwawienie znacząco spadają.

 

W trakcie i po

 

Sam zabieg trwa od 1 do 3 godzin, w zależności od tego, jakiego obszaru ciała dotyczy. W szpitalu pacjent pozostaje tylko 1-2 dni, jednak przez następne 5-6 tygodni konieczne jest noszenie specjalnej odzieży uciskowej. Aby przyspieszyć gojenie się tkanek, warto poddać się serii masaży limfatycznych, by już po 2-3 miesiącach podziwiać ostateczny efekt zabiegu - wymarzoną sylwetkę. Zobaczmy efekty liposukcji w galerii zdjęć przed i po.

czytaj resztę »

Dodane w liposukcja | Komentarze 0 , zobacz komentarze